zeeland 119 geen keet schoppen' 'Misschien houd ik er nog iets leuks aan over' 35% KORTING OP Goes heeft voorkeur voor vrouw als burgemeester, maar man mag ook talamini groep acht van Oostkapelse basisschool Eben Haëzer ^35^ WEEKAANBIEDING MIDDELBURG VLISSINGEN Orgelconcerten keukens dinsdag 22 juni 2010 zen voordat hun basisschooltijd voorbij is. En tenslotte hebben zij die bon toch maar mooi binnenge sleept met hun collages. Rob van der Zwaag gaf tijdens de prijsuitreiking aan dat het belang rijk is dat de jongere en oudere jeugd met elkaar in gesprek gaan en samen dingen oplossen. „De ge meente kan niet op iedere hoek van de straat een politieagent neer zetten. Maar we hebben wel actie ondernomen op wat de kinderen hebben aangegeven. Zo zijn er ge sprekken geweest met jongeren die overlast veroorzaken." Drie groepjes leerlingen maakten ieder een collage. Serooskerke, Vrouwenpolder en Oostkapelle werden door hen onder de loep ge nomen. De problemen die de kin deren tegenkwamen, lagen met na me op het gebied van verkeerson- veilige situaties, vandalisme en rot- haalden van het project Overlast? Nee bedankt!. zooi op de skatebanen. In Seroos kerke is inmiddels de container bij de skatebaan weggehaald op aange ven van de kinderen. Ricardo: „Er lag altijd glas en rotzooi." Myrthe: „In Oostkapelle liggen er ook altijd bierblikjes en peuken bij de skatebaan. Laatst hebben jonge ren een sjaal verbrand die ze daar gevonden hadden. Soms durven kleine kinderen daar niet meer naar toe omdat ze bang zijn voor de oudere kinderen." De groep achters delen niet alle maal de mening van burgemeester Van der Zwaag dat 'het wel mee valt met de overlast'. Christel: „Ik vind het af en toe gewoon eng om 's avonds door het dorp te gaan. Als je met een groepje bent, is het niet zo erg, maar alleen is het niet leuk." Emily: „Soms lopen zelfs be woners van Oostkapelle om als er een groep jongeren in het oude bushokje hangt." Ze weten één ding heel zeker: zelf gaan ze niet 'klieren' als ze straks ook tot de oudere jeugd behoren. Madeion: „Ik zou anderen met wie ik dan ben wel tegenhouden als ze willen keten, maar dan zijn het ook geen echte vrienden van me. Echte vrienden doen dat niet." Denise heeft een hele simpe le reden: „Ik durf gewoon niet zo veel." Carola: „Dit project helpt wel omdat je zelf weet hoe het is. Dat doe je gewoon niet." Duidelijk is dat de achttien leerlin gen absoluut niet willen dat zij straks andere kinderen een gevoel van onveiligheid zouden geven. Want 'dat voelt echt niet fijn'. Overlast aangepakt Acht bassischolen in Veere namen deel aan het Halt-project Over last? Nee bedankt!. In totaal deden 158 leerlingen uit groep 8 en gemengde groepen 7/8 mee. Winnaar werd basisschool Eben Haëzer uit Oostkapelle, gevolgd door De Schute uit Biggekerke en Het Veer uit Veere. Het project vond voor de eerste keer plaats in de gemeente Veere. In Middelburg liep het project, met als thema graffity, drie jaar zo wel op bassischolen als op het voortgezet onderwijs. INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING CAMERABEWAKING ^erkend "erk< rkend BORG Beveiligingsbedrijf kend I MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE I ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 Goes/Kloetinge Tel.: 0113-213720 E-mail: info@coliinbv.nl Internet: www.colijnbv.nl Amanda van der Meule uit Oostkapelle dingt zondag 4 juli mee naar de ti tel Miss Nederland 2010. foto Ruben Oreel foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - „Waar zijn de Zeeuwse kandidaten", mailde de organisatie van de Miss Neder land-verkiezing een paar weken ge leden. Amanda van der Meule uit Oostkapelle voelde zich aangespro ken en stuurde een reactie terug. Daarna ging het snel. Op 4 juli strijdt ze met elf andere kandida ten in het theater van de Efteling om de titel Miss Nederland. De 24-jarige studente Beleid, Com municatie en Organisatie aan de universiteit in Amsterdam komt met de verkiezing niet specifiek uit voor Zeeland. Het systeem met de provincies is afgeschaft. Aman da kan dus met recht zeggen dat ze al bijna 600 kandidaten achter zich heeft gelaten. „Ik werd uitge nodigd voor de casting waarbij we eerst onszelf moesten voorstellen. Daarna volgde er een bikinironde. Nadat het aantal kandidaten gehal veerd was, volgde nog een catwalk- training, een fotoshoot en een psy chologische test. Toen hoorde ik dat ik bij de laatste twaalf zat. Ik kon het niet geloven. Er waren daar zo veel mooie meisjes. Ik kijk erg uit naar de grote show op 4 juli. Ik hou van dansen en toneel en van mooie jurken. We mogen in de finale jurken aan van Addy van den Krommenacker. Dat is echt fantastisch." Drie jaar geleden deed Amanda ook mee aan Miss Benelux. „Ik mocht meedoen aan de finale. Maar Miss Nederland is toch heel iets anders. De winnaar mag door naar Miss Universe. Dat is de be langrijkste verkiezing die er is." Hoewel Amanda geniet van alles wat ze nu meemaakt, richt ze al haar pijlen niet op de schoonheids branche. „Misschien houd ik er iets leuks aan over. Dat is dan mee genomen. Maar ik wil na mijn af studeren ook een baan die aan sluit bij mijn studie." www.missnederland.nl JASSEN, JACKS,VESTEN (m.u.v. nieuwe collectie) GIMBRÈRE MODE BOBBE MODE MIDDELBURG - In de Oostkerk in Middelburg beginnen donderdag 1 juli de wekelijkse pauzeconcerten op het de Rijckereorgel tussen 12.30 en 13.00 uur. Het spits wordt afgebeten door de vaste organist van de Oostkerk, Bram Beekman. door Luc Oggel en Rob Paardekam GOES - Mannen die burgemeester van Goes willen worden, kunnen met een gerust hart solliciteren. Een vrouw zou leuk zijn, vinden de meeste partijen, maar als een man de beste kandidaat is, moet hij het gewoon worden. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs toonde zich vorige week wel erg enthousiast over het idee dat de nieuwe burgemeester van Goes een vrouw zou kunnen wor den. Ze werd daartoe aangemoe digd door de profielschets, die in de vrouwelijke vorm is opgeschre ven. „Dat hebben we bewust zo ge daan", zegt Carel Bruring van GroenLinks. „Waarom zou het al tijd in de hij-vorm moeten?" Toch mag daar volgens hem niet uit worden geconcludeerd dat het per se een vrouw moet worden. „Bij gelijke geschiktheid gaat daar wel onze voorkeur naar uit, maar als een man duidelijk de beste is, moet hij het natuurlijk worden." Ellemijn van Waveren (CDA), voorzitter van de vertrouwenscom missie, is niet bang dat mannen het nu laten afweten. „Andersom is dat toch ook niet zo?" WD'er Dick van der Velde: „Een man die zich daar door laat afschrikken, is per definitie niet de geschiktste." Pieter Romijn (D66) kan ook le ven met een man als burgemees ter. De 'vrouwelijke' profielschets moet volgens hem vooral worden gezien als een aanmoediging voor geschikte vrouwen om toch vooral te solliciteren. SP-fractievoorzitter Floor van Lamoen: „Ik word best enthousiast van het idee dat we een vrouwelijke burgemeester kun nen krijgen, maar kwaliteit staat ui teraard op de eerste plaats." Ook voor Henk Hoogerland (Pv dA) hoeft de burgemeester niet per se een vrouw te zijn. „We gaan voor de beste, al zou het mooi meegenomen zijn als dat een vrouw is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21