'Wij gaan straks echt Ambassadeur buitengebied 181 zeeland Ook dit jaar scherpe controles op en rond Veerse Meer Tiende rolstoeltocht over de boulevard Louis Drent kandidaat 'wildlife-foto' 2010 i m Foto-expositie in Odulfuskerk Voortbestaan veer Hansweert onzeker Bibliotheek stopt met kopieerservice WINNAARS Eerste prijs in Halt-project 'Overlast? Nee bedankt!' voor mmmsm mÈÊÊÊsmm dinsdag 22 juni 2010 VUSSINGEN Woensdagavond wordt om 19.00 uur de tiende editie gehouden van de Rolstoelboulevardloop in Vlis- singen. De tocht met mensen in een rolstoel of scootmobiel ver trekt bij Ter Reede en wordt muzi kaal begeleid. Na afloop is er feest in Ter Reede. Ook in Nieuw Bach- tenpoorte in Oost-Souburg is er die avond muziek om de langste dag van het jaar te vieren. CADZAND De in Cadzand woonachtige foto graaf Louis Drent maakt kans op de titel Wildlife Photographer of the Year 2010. Drent dingt mee met een foto van weesolifantjes, te zien op de website www.drentfotogra- fengroep.nl. De fotograaf maakte de foto in februari in opdracht van De Vrienden van de Olifant. Organisa tor BBC Wildlife maakt de prijs winnaars dit najaar bekend. MEEST GELEZEN 1. Vlissingen brengt verkeer in kaart 2. Briljanten paar zou liefst blijven werken STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MELISKERKE In de zomermaanden is in de Odulphuskerk in Meliskerke de fo to-expositie 'Walcheren in de win ter te zien'. De tentoonstelling be staat uit foto's van de Walcherse fo tografen Tineke Boer, Ente Breed, Matty Geschiere, Rommert van der Meer en Willy de Visser. De ten toonstelling is te zien tot en met 11 september op woensdag- en zater dagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur. PERKPOLDER Het is onzeker of het veer Perkpol- der-Hansweert deze zomer wel zal varen. De subsidie die de gemeen ten Reimerswaal en Hulst dit jaar willen verstrekken, is volgens veer man Laurens de Brouwer ontoerei kend. Hij heeft daarom een be zwaarschrift ingediend. Het vaar- seizoen is gepland van 28 juni tot en met 27 augustus. Het veer trok zomer 2009 zo'n 2.700 passagiers. VLISSINGEN Het is nog maar twee weken moge lijk om te kopiëren in bibliotheek 't Spui in Vlissingen. Afgelopen tijd was de bieb beheer der van Impress, nadat de vorige ei genaar er de brui aan gaf, maar die stopt daar nu ook mee. Ter vervanging komt er een kopi eermachine, op basis van een muntautomaat, die iedereen kan bedienen. Inbinden, lamineren en snijden zit er echter niet meer in. Daarvoor kunnen mensen altijd nog terecht bij de Sneldrukkerij, er schuin tegenover. door Annemarie Zevenbergen De groep achters van de basisschool Eben Haëzer in Oostkapelle weten het zeker: zij gaan géén keet schoppen als ze straks op de middelbare school zit ten. Zeker niet nu ze hebben mee gedaan aan het Halt-project Over last? Nee bedankt!. Voor dit project zijn achttien leer lingen van Eben Haëzer in drie Veerse kernen op zoek gegaan naar overlast, graffiti en vandalis me. Dat werd door de kinderen vastgelegd in collages. Maar het ging niet alleen om het constate ren van problemen, ook het geven van tips en oplossingen hoorde bij de opdracht. De leerlingen hebben zich vanaf maart vol enthousias me met het project beziggehou den. Ze hebben dat zo goed ge daan dat het groepje van achttien de eerste prijs in het project be haalde. Daarmee lieten ze zeven andere basisscholen in de gemeen te Veere achter zich. Burgemeester Rob van der Zwaag overhandigde gistermiddag de prijs aan de klas. Vol trots namen ze die, een boe- kenbon, in ontvangst. Ze consta teerden en passant dat er nog tijd genoeg is om het boek dat de meester gaat aanschaffen, uit te le door Maurits Sep VEERE - Deze zomer wordt op nieuw intensief gecontroleerd op vernielingen en wildkamperen op en rond het Veerse Meer. Vooral het recreatieterrein de Schelphoek bij Wolphaartsdijk en het bos bij De Piet bij Arnemui- den worden scherp in de gaten ge houden. Mensen die worden be trapt op vernielingen, worden on middellijk opgepakt, waarschuwt Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap begint komend weekeinde met de controles. Die duren van 26 juni tot en met 11 september en vinden 's avonds, 's nachts en in de weekeinden plaats. Behalve op vernielingen van voor zieningen wordt ook gelet op ande re overtredingen die veelvuldig voorkomen. Dan gaat het bijvoor beeld om open vuur in de natuur gebieden, crossen, harde muziek, wild- en visstroperij, het illegaal dumpen van afval, diefstallen en te hard varen. De afgelopen jaren is ook in de zo merperiode gecontroleerd op over tredingen om overlast voor omwo nenden en gebruikers van het ge bied tegen te gaan. Het initiatief voor de controles kwam van het waterschap. Dat was in 2003. Aan leiding waren klachten over wild kamperen en drugsdealen vanaf parkeerplaatsen. De controles ble ken het gewenste effect te hebben. Er waren minder problemen en de overlast voor de omwonenden nam af Steeds meer instanties sloten zich daarop aan bij het initiatief. Alle betrokkenen willen er daarom ook dit jaar mee doorgaan. Door sa men te werken wordt voorkomen dat iedereen voor zichzelf op pad gaat en de problemen niet effectief worden aangepakt. Het waterschap verzorgt het be heer en onderhoud van de voorzie ningen rond het Veerse Meer, zo als parkeerplaatsen, afvalbakken. Bij de controles wordt door het schap samengewerkt met de be trokken gemeenten (Veere, Goes, Noord-Beveland), politie, Staats bosbeheer, Rijkswaterstaat en de Federatie Sportvisserij Zuid west-Nederland. Leerlingen van groep acht van de Oostkapelse basisschool Eben Haëzer tonen de collages waarmee ze de eerste prijs door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Jannie Wonder- gem-van de Woestijne uit Oostka pelle is gisteren benoemd tot am bassadeur van het schone buiten gebied in de gemeente Veere. Ze kreeg de prijs, een kunstwerk van gerecycled glas van Rinus Rent meester, uit handen van wethou der Jaap Melse. Jannie zet zich elk jaar in voor het project Nederland Schoon. Ter af sluiting van die nationale schoon- maakweek, gaat ze altijd met leer lingen van een school uit Aagteker- ke op pad om het buitengebied op te schonen. En daar gaat best wat voorbereiding aan vooraf. Maar Jannies inzet voor de natuur gaat nog verder. „Ik wandel vaak door het bos tegenover mijn huis", zegt ze. „En dan valt mij altijd de rommel op. Hoe meer je er op let, hoe meer je ziet. Ik" neem niet bij elke wandeling een tas mee, maar als ik zie dat er weer veel ligt, pak ik een zak en ga ik het opruimen. Dat doe ik niet alleen bij het bos, maar ook bij de Duinweg. Het zijn toch de visitekaartjes van het dorp." En juist die houding heeft er voor gezorgd dat de Oostkapelse zich nu 'groene ambassadeur' van Veere mag noemen. Jannie liet gisteren weten heel blij te zijn met de prijs. „Nu weten de mensen eindelijk wat ik daar altijd in de berm zit te doen." Jannie Wondergem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20