Zomerdrukte in Zeeland wint terrein op scholen Man ex-wethouder Sas nog vast PZC 8 en 9 26 en 27 CONCERT AT SEA Wegen dicht voor evenementen, zonaanbidders zoeken strand op verder Stichting boos over seks Anne Frank in boek De weekmarkt wordt slim DINSDAG 22 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 143 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Zidane treurt om Franse puinhoop Vandaag bij deze krant de bijlage: Buiten ENSCHEDE - Tien scholen in acht steden voeren na de zomer het Chinees in als officieel schoolvak binnen het lesrooster. De scholen liggen allemaal in de zuidelijke helft van het land: Tilburg, Gouda, Leiden, Arnhem, Hilversum, Alp hen aan den Rijn en Delft. Rotter dam telt drie scholen die de taal onderwijzen. De Maasstad heeft een stedenband met Shanghai en levert met 295 leerlingen ruim de helft van het aantal leerlingen. In totaal zullen 565 middelbare scholieren een begin maken met het onder de knie krijgen van het Chinees. De lessen in de 'taal van de toekomst' waren bijna gesneu veld door de bezuinigingen op on derwijs, maar in februari besloot het ministerie alsnog een miljoen euro beschikbaar te stellen voor een 3-jarige proef „Nu kun je in plaats van Frans of Duits ook Chi nees kiezen als moderne taal", zegt Daniela Fasoglio, die namens de Stichting Leerplanontwikkeling in Enschede de deelnemende scho len begeleidt. Volgens directeur Arnold Koot van het Wolfert Tweetalig in Rot terdam is het Chinees onontkoom baar voor een handelsnatie als Ne derland. „Eigenlijk zijn we al veel te laat en zijn we bezig met een in haalslag. Landen als Frankrijk en Duitsland liggen lichtjaren voor", aldus Koot. Chinees is de wereldtaal van de toekomst reacties: 533 Tijd is rijp voor nieuw verzet tegen kernenergie eens j 23% 77% door Frank van Cooten PHILIPPINE - De familie Spuesens wordt er zo langzamerhand knet tergek van. Alles leek in kannen en kruiken. Obad Yazbeck, de Libanese man van oud-wethouder Esther Spue sens uit Philippine, zou in de week van 22 mei worden overge plaatst van de Griekse naar de Ne derlandse gevangenis, maar deze transfer ging op het laatste mo ment niet door. Eerst moet een for se som geld worden betaald. „We weten niet waarom en aan wie we dit geld moeten betalen", aldus woordvoerster Ellen Spuesens na mens de familie. „We krijgen hal ve en tegenstrijdige informatie. We zijn druk bezig uit te zoeken wat er aan de hand is en hebben wederom een advocaat ingescha keld. Ons verdriet is groot, onze boosheid om zoveel onrecht nog veel groter." In afwachting van zijn terugkeer naar Nederland is Obad overge plaatst naar een gevangenis in Athene maar de omstandigheden daar zijn volgens Ellen erbarme lijk. „Het is daar heel smerig. Hij zit er nu al bijna een maand en we weten niet hoe lang nog." Obad Yazbeck zit sinds augustus 2006 vast in een Griekse gevangenis. Hij werd destijds bij het passeren van de Turks-Griekse grens opgepakt op verdenking van drugssmokkel. De douaniers hadden, beweerden ze, vijftig kilo hasj in de kofferbak van zijn auto aangetroffen. AMSTERDAM - De Anne Frank Stichting plaatst haar twijfels bij de intenties van de Britse schrijf ster Sharon Dogar. Die schreef een fictief boek waarin Anne Frank een seksuele relatie heeft met haar buurjongen Peter van Pels. „Sma keloos; sensatiezoekerij, gebruik makend van de naam van Anne Frank", aldus een woordvoerster gisteren. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Cultuur: 11; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Televisie: 34, 35. Bijlage: Buiten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530" Huur strandhuisje: vanaf een euro of 300 Zon op - zon onder (26 juni): 5:30 - 22:07 uur Zon op hoogste punt: 13:48 uur Temperatuur zwemwater: circa 16 graden Oagtarief kustparkeren: circa 5 euro 1 waarschuwen om als het even kan de auto te laten staan en te kiezen voor alternatief vervoer. Woensdag om 12 uur gaat de paral lelweg over de Brouwersdam (zee zijde) dicht vanwege de opbouw van het podium voor Concert at Sea. Vrijdagavond om 19 uur gaat ook de N57 op slot. Ook de paral lelweg aan de Grevelingenzijde wordt dan afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via Zierikzee, Brui- nisse en Oude-Tonge over Goe- ree-Overflakkee. Zaterdag is de N57 even berijdbaar tot 12 uur. Vrijdag na 17 uur en zaterdag na 12 uur zijn Scharendijke en Ellemeet alleen bereikbaar voor inwoners met een kaartje aan de binnenspie gel van de auto. Zaterdag 3 juli arri veert de Tour de Rotterdam om 11.30 uur in Bruinisse en gaat dan via Sirjansland, Dreischor, Noord- gouwe en Scharendijke over de door Ton van den Nouweland en Ondine van der Vleuten Brouwersdam. Zondag 4 juli wor den rond het middaguur de ren ners van de Tour de France bij de Brouwersdam verwacht. Een uur daarvoor gaan alle rijbanen daar dicht en blijven dat zo'n uur of drie. De A58 blijft wel open, maar de afritten worden deels afgeslo ten. Rond 15 uur gaat de karavaan de grens met België over. MIDDELBURG - De komende twee weken zijn veel wegen afgesloten vanwege evenementen als Concert At Sea, de Tour de Rotterdam en de Tour de France. Als de mooie weersverwachtingen uitkomen, kunnen ook de wegen naar de kust dit weekeinde vollopen. De ANWB en Rijkswaterstaat foto's Ronald den Dekker en Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1