PZC 7 Geen uitruk door gebrek aan mensen Het kan nu even niet anders ZVP vecht door voor een betere tunnelregeling Duur WALCHEREN 19 20 en 21 BRANDWEER Souburg moest bijspringen doort tekort aan vrijwilligers op Vlissingse post Olympiaweg Zeeuwse club levert paradekinderen almanak Dinsdag 22 juni 2010 Oostkapelse Amanda dingt mee naar titel Miss Nederland 2010 Politie houdt jonge treiterende fietsers in de gaten Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Brandweerauto's van de post Olympiaweg in Vlissin- gen konden vorig jaar enkele ma len niet uitrukken door een tekort aan parate vrijwilligers. De alarm centrale moest toen noodgedwon gen vrijwilligers van de post Oost-Souburg oproepen om op 1 augustus een brand in Vlissingen te bestrijden. Volgens commandant Ruud Mal- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Ook bij de gemeente Vlissingen vinden ze het een vrese lijk gezicht, dat verkeerskastje vast gebonden aan de Levensboom van kunstenares Marte Röling, op Bou levard Evertsen. Maar ja, zegt woordvoerder Pien Wildeman van de stad die vorig jaar nog werd uitgeroepen tot tweede kunststad van Nederland, „het kan nu even niet anders." De gemeente wil namelijk, voordat er een nieuw ontwerp voor de boule vards komt, precies weten hoeveel verkeer er over de boulevard komt. Dat tellen twee kastjes, waarvan er eentje bij de Belgische Loodsen- soos staat en de ander tegenover Britannia. Aan het kunstwerk. „Het moet buiten het woongebied omdat het kastje lawaai maakt en het moet hufterproof. Dit is een noodoplossing. De kastjes moeten blijven tot september, we hopen eind deze maand al een alternatie ve locatie te hebben gevonden." Dat hoopt Marte Röling ook. „Ze ker omdat ze het doen in het toe ristenseizoen, als al die mensen naar Vlissingen komen. Het is han dig bedacht, dat op zich wel, maar leuk is het niet. Een beetje grof zelfs. Kijk, als het nou voor een wielerronde was... Kunnen ze niet iets in die keitjes steken?" jaars van de Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg waren de Souburgers 'pas' veer tien minuten na de eerste melding ter plaatse. „Gelukkig ontstond er door die vertraging geen extra schade, omdat het om een ver plaatsbaar toilet ging." Het niet kunnen uitrukken van de post Olympiaweg is bijzonder om dat ze twee uitrukploegen telt en het om de actiefste post van Zee land gaat. Ook enkele andere posten van de Stadsgewestelijke Brandweer had den vorig jaar te maken met een vertraagde uitruk omdat het lang duurde voordat er zes brandweer lieden ter plaatse waren, zo blijkt uit het jaarverslag over 2009. Door een intensieve wervingscam pagne heeft de post Olympiaweg nu weer meer vrijwilligers tot zijn beschikking. Maljaars sluit echter niet uit dat er een alarmering komt waarop een post niet of pas heel laat kan reageren. Dit jaar is dat nog niet voorgekomen. Maar hij waarschuwt dat overheden en bevolking moeten beseffen dat de brandweer niet in alle gevallen al tijd snel kan reageren op een nood oproep. Dat heeft alles te maken met de be perkte instroom van vrijwilligers, het eerder afhaken van vrijwilli gers en de hoge eisen die aan hen worden gesteld. „Er is sprake van een steeds zwaarder wordende tijdsclaim op het personeel", ver klaart Maljaars. „Om aan de kwali teitseisen ten aanzien van een ge garandeerde opkomst en opkomst- tijd te voldoen, zullen creatieve op lossingen moeten worden be dacht. Of eerst met kleinere auto's en minder bemanning uitrukken of de bestrijding heel anders orga niseren. Tegelijkertijd de kans op brand verder verkleinen, door een gerichte aanpak van brandonveilig THOLEN Volleybalvereniging AVC'87 uit Tholen mag tijdens de interland Nederland-Brazilië, op 26 juni in y Ahoy in Rotterdam, de paradekin- deren leveren. Dat zijn kinderen die samen met de spelers de zaal inkomen. Ze staan ook bij de volleyballers tij dens het spelen van de volksliede ren, zoals dat ook bij voetbalinter lands gebeurt. In totaal mag de Thoolse club 28 kinderen van zes tot en met twaalf jaar afvaardigen. OOSTBURC Tip? redactie@pzc.nl Het Zeeuws-Vlaams Platform (ZVP) blijft zich inzetten voor een regeling voor de Westerscheldetun- nel waarvan niet alleen veelgebrui- kers kunnen profiteren. ZVP-voorzitter Guus Langeraert laat dit weten in reactie op het door Provinciale Staten genomen besluit om vanaf 2011 korting te ge ven aan mensen die meer dan tweehonderd keer per jaar door de tunnel rijden. Het ZVP gaat zich nu voluit inzetten voor 'een paar gratis kaartjes per jaar voor Zeeuws-Vlamingen'. Langeraert: „Dat zal de overkanten dichter bij elkaar brengen." De ZVP-voorzitter put höop uit de mededeling van gedeputeerde Kees van Beveren dat hij alle ideeën nog eens op een rijtje wil zetten. ]e moet toch wat, als al je vrienden naar de kroeg gaan om voetbal te kij ken terwijl je zelf niet van voetbal houdt. Een dertiger uit Vlissingen zocht daarom zaterdag in het café zijn toevlucht bij de gokautomaat in een hoek van de kroeg. Terwijl zijn vrienden de moeizame verrichtingen van het Nederlands elftal tot in de tail analyseerden, gooide hun maat nog maar eens een euro in het appa raat. En nog eentje. En nog eentje. In middels ging hij zo op in het spel dat hij de uitnodiging van zijn makkers om even aan de bar een biertje te ko men drinken, afsloeg. Er zat immers al zo veel geld in de automaat, dat die prijs echt niet lang meer op zich zou laten wachten. Zoals het goede vrienden betaamt, begrepen ze het wel. „Ach, laat hem maar. Hij heeft een nieuwe liefde ge vonden. Maar wel eentje die meer kost dan een echte vrouw." De gemeente zoekt verder naar een betere plek voor het verkeerskastje, maar tot die tijd zit het vast aan de Levensboom. Aan de lantaarnpaal binden is er ook niet bij. Die staat op dit stukje boulevard namelijk zo ver op het trottoir dat voetgangers over de draden kunnen struikelen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19