Weerzin Mozart absoluut niet te horen ANDRE RIEU Tomas Ross in Vlissingen Lezins E'izenga 'Precious' aan de leiding ii ZOMERCONCERTSERIE Saskia Onstwedder en Sabien Canton solisten bij Het Zeeuws Orkest agenda BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm dinsdag 22 juni 2010 Sabien Canton Zevende symfonie in E van Anton Bruckner ten gehore. Bruckner droeg dit werk op aan Koning Ludwig II van Beieren. Opvallend in deze symfonie is het gebruik van wagnertuba's in het tweede deel. Speciaal voor dit werk heeft het orkest vier wagnertuba's ge huurd, die worden bespeeld door de hoornisten. Het instrument wordt namelijk met een hoorn mondstuk en met de linkerhand bespeeld. De wagnertuba combi neert dus de klank- en speeleigen- foto's Ruben Oreel schappen van de tuba met die van de hoorn maar de klank is milder en met een duidelijker toonkern dan die van de hoorn. Zomerconcertserie Het Zeeuws Orkest o.l.v. dirigent Joan Berkhemer, met als solisten: Saskia Onstwedder-List (fluit) en Sabien Canton (harp): donderdag 24 juni in Grote Kerk in Brouwersha ven, vrijdag 25 juni in Grote Kerk in Veere en zaterdag 26 juni in St. Baafs- kerk in Aardenburg. Aanvang: 20.15 uur. door Corella Nijsse Uweet dat ik mij machte loos voel wanneer ik moet schrijven voor een instrument dat ik niet kan verdragen', schreef Mo zart in een brief aan zijn vader. Hij had het over de fluit: een instru ment waar hij een grondige hekel aan had. Het Zeeuws Orkest voert Mozarts Concert voorfluit en harp, KV 299 uit tijdens haar zomerconcertserie, die donderdag in Brouwershaven begint. De solisten zijn de orkestle den Sabien Canton op harp en Sas kia Onstwedder op fluit. „Hoewel hij een hekel had aan de fluit, kun je dat in dit concert absoluut niet horen", zegt Canton. „Mozart schreef dit concert dus puur voor het geld. Hij kreeg de opdracht in april 1778, toen hij aan het Hof van Graaf de Guines in Parijs verbleef. Het was in die tijd hip als de grote Mozart een werk voor je compo neerde. De graaf bestelde het werk voor hem en zijn dochter, die prachtig harp speelde. Mozart be wonderde haar om haar techniek. De graaf speelde fluit maar was duidelijk minder begaafd dan zijn dochter. Financieel pakte het Con cert voorfluit en harp trouwens slecht uit voor Mozart: de graaf schijnt hem nooit te hebben be taald." Saskia Onstwedder-List Bijzonder aan dit concert is dat in alle drie de delen een cadens zit, terwijl dat in de meeste concerten slechts bij één deel voorkomt. Onstwedder: „Sabien en ik heb ben samen een aantal cadensen be studeerd en verschillende opna mes van het concert beluisterd. Zo zijn we tot de keus gekomen om in het eerste en laatste deel caden sen van Karl Reinecke te spelen en in het middelste deel een cadens van Marius Flothuis." De twee solisten zijn goed op el kaar ingespeeld. „Dit hebben wij mede te danken aan eerste klari nettist Marco van Duimen", aldus Canton. „Hij heeft ons geholpen door de orkestpartij voor ons in te spelen op piano en bovendien heeft hij ons bij drie try-out con certen op piano begeleid. Wij zijn hem daar erg dankbaar voor, want op deze manier hebben we kun nen ervaren waar de zwaartepun ten en de belangrijke accenten in het werk liggen." Het Zeeuws Orkest brengt ook de VLISSINGEN - Schrijver Tomas Ross komt zaterdag 26 juni naar Biblio theek 't Spui in Vlissingen. Hij geeft: vanaf 14.00 uur een lezing en zal signeren. Ross is vooral bekend vanwege zijn thrillers. Onlangs schreef hij ook het scenario van de populaire tv-serie Schavuit van Oranje, over prins Bernhard. Momenteel werkt hij aan een nieuwe tv-serie over koningin Beatrix. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. OP PAD Dreischor Vergadering dorpsraad in het dorpshuis om 20.00 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa, met expositie @Emergo van Betsy de Jon ge Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Avondrondleiding 19.30. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Zierikzee Stadswandeling met beklimming Dikke Toren. Start bij WV-kantoor aan de Nieu we Haven 7, 11.00 uur. Ross is gespecialiseerd in 'faction'. Hij schrijft over feiten en bestaan de personen, maar gebruikt deze binnen fictie. Tijdens de lezing in Vlissingen gaat hij onder meer in op de grenzen tussen feiten en fic tie. Ook vertelt hij over zijn nieu we thriller, De tweede verlosser, die begin volgende week in de win kels ligt. Reserveren: activiteit@spui.nl of 0118-422100 MIDDELBURG - Harmen Eijzenga houdt vrijdag 25 juni in het Zeeuws Museum in Middelburg een filosofische lezing over 'Mode en Identiteit'. Aanleiding is de hui dige tentoonstelling ModeMetMoni- que. Aanvang: 14.00 uur. Harmen Eijzenga was docent wijs begeerte aan de Universiteit in Delft en de Technische Hoge school in Rijswijk. Hij is nu free lance docent en werkt aan een pro motieonderzoek over identiteit. VLISSINGEN - De film Precious van Lee Daniels gaat aan de leiding bij de verkiezing van de beste litera tuurverfilming van het afgelopen seizoen. Tweede staat De helaas heid der dingen; derde is Komt een vrouw bij de dokter. Ook hoog sco ren The fantastic Mr. Fox, het eer ste deel van de Millennium-trilogie en De gelukkige huisvrouw. De wedstrijd is uitgeschreven door Film by the Sea en de PZC. Festi valdirecteur Leo Hannewijk heeft een voorselectie gemaakt uit de boekverfilmingen die sinds juni 2009 zijn uitgebracht. Stemmen is nog mogelijk tot 1 juli. Twee inzen ders winnen tijdens de komende editie van Film by- the Sea een 'ei gen zaal', waar hun favoriete film wordt gedraaid. Breng ook uw stem uit op 4— www.pzc.nl/filmbythesea. In juli zal André Rieu met het Johann Strauss Orkest zijn prachtige muziek laten horen op t Vrijthof in zijn geboortestad Maastricht. Tijdens dit openluchtconcert kunt u genieten van de romantische en warme klanken van zijn viool. Grijp nu uw kans want diverse 2-daagse arrangementen (op 10,11, 12, 13 en 18 juli) zijn in prijs verlaagd! 1-DAAGS ARRANGEMENT Concerten op: 10, 11, 13, 16, 17 en 18 juli inclusief concertkaart en busreis naar en van 't Vrijthof in Maastricht busreis vanuit Den Bosch, Tilburg, Eindhoven, Weert en Sittard Zie www.kras.nl/39000 vanaf 129 vanaf 149 2-DAAGS ARRANGEMENT Concerten op: 9, 10, 11, 12, 13, 16 en 18 juli inclusief concertkaart, vervoer van hotel naar 't Vrijthof v.v., ontbijtbuffet en 1 nacht verblijf in het 4-sterren NH Maastricht (aan de rand van Maastricht, op ca. 5 km van het centrum) Zie www.kras.nl/50999 concertkaart busreis Voordeliger dan ooit: nü 2-daagse arrangementen spectaculair in prijs verlaagd! l-/2-daagse arrangementen Maastricht Hotel'® Ntaastr®' Prijzen zijn per persoon tenzij anders aangegeven. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11