op Van Minde bouwen spor 39 Provoost Nederlands kampioen sneldammen Sprinter Van Bemden is snel in atletiekfinale Vasseur valt terug op NK triatlon, zilver Riemens maandag 21 juni 2010 'De fouten hebben me de das om gedaan in de meerkamp. Het verschil met nummer twee Meivin Ornek was maar drie tiende.' Carlo van Minde door Roeland van Vliet HEERENVEEN - Heeft Carlo van Min de zich wel eens afgemeld voor een belangrijk toernooi? Is de Goese- naar wel eens te geblesseerd ge weest voor een optreden? Hij denkt er na zijn derde plaats op de meerkamp even over na en zegt dan: „Nee, volgens mij niet. Er zijn wel eens wat kleine pijntjes, maar een pijnstiller is dan genoeg. Ik ben er eigenlijk altijd bij." Met het oog op het WK, later dit jaar in Rotterdam, is dat een mooi gegeven. Van Minde liet op het NK in Heerenveen zien dat er op hem gebouwd kan worden. De allroun- der is er altijd en kan op alle toestel len prima ingezet worden. Zijn sco re van zaterdag (80,050) was wat aan de lage kant, maar gisteren haalde hij tijdens de toestelfinales wel zijn niveau. Jeffrey Wammes, die veruit de bes te was met 84,850, en de 22-jarige Bevelander waren de enige poten tiële WK-gangers die aan de meer kamp meededen. Epke Zonder land, Bart Deurloo, Arjen Butter en Anthony van Assche hadden zich afgemeld met blessures. Bonds coach Bram van Bokhoven, ook de persoonlijke trainer van Van Min de, snapte dat wel. „Het NK zit wat ongelukkig tussen het EK en het WK in. Ik begrijp dat turners en hun trainers geen risico's willen lo pen op een minder belangrijk toer nooi. Ik maak me geen zorgen voor het WK. Ik verwacht dat die jon gens straks allemaal weer fit zijn." Van Assche had van al de afwezi gen het minst last van zijn kwet suur. Hij deed daarom een dag la ter wel mee in drie toestelfinales. „Ik heb de afgelopen tijd bij kracht trainingen voor ringen misschien te veel gevraagd van m'n schouder. Ik moest dus even voorzichtig aan doen. Maar straks sta ik er wel weer. Ik ben bezig met allemaal nieuwe oefeningen voor het WK. Ik wil in Rotterdam graag iets be ters en moeilijkers laten zien dan vorig jaar in Londen." Het NK kwam wat dat betreft voor de 21-jarige Sassenaar ook op een ongelukkig moment. „Voor het NK moet je je WK-voorbereiding twee a drie weken onderbreken. Om goed voor de dag te komen op het NK moet je je toch even op hele oe feningen concentreren, terwijl je voor het WK bezig bent met aanle ren van nieuwe elementen. Da's een heel ander proces. Die toestel finales kon ik nog op routine doen." Ook Van Minde noemde het NK een onderbreking van zijn WK-aan loop. Toch vond hij het NK nuttig. „Het is goed voor de conditie om weer een meerkamp in de benen te hebben", zei hij zaterdag. De gymnast van Voorwaarts Veld hoven begon de zaterdagse toer langs de zes toestellen moeizaam. Op vloer, een van zijn specialis men, viel hij na een sprongserie, waardoor hij maar 12,400 punten aan zijn oefening overhield. Op vier van de volgende vijf toestellen - ook op brug maakte Van Minde een flinke fout - herstelde hij zich knap. Daardoor kwam hij nog dicht bij Meivin Ornek, die de gehe le wedstrijd op plek twee stond. „De fouten hebben me de das om gedaan. Het verschil met Meivin was uiteindelijk maar drie tiende." „Ik vind het knap wat Carlo heeft laten zien", zei Van Bokhoven. „Hij maakte weliswaar een flinke fout op vloer, maar heeft daarna veer kracht getoond." Nog meer revanche nam Van Min de bij de toestelfinales. Hij werd na tionaal kampioen op vloer (13,950) en rek (14,175) en voegde daar twee de plaatsen op ringen (13,775), sprong (15,075) en brug (13,725) aan toe. Zijn totaal was 83,160. Een sco re waarmee je op een WK voor de dag kunt komen. Van Assche zorgde voor nog meer Zeeuws succes. Hij prolongeerde zijn titels op ringen (14,475) en brug (13,950) en werd tweede op voltige (13,675)- Ongelukkig weekeinde Melissa Scherpenisse Turnster Melissa Scherpenisse uit Sint-Annaland heeft gisteren een el leboogblessure opgelopen. Tijdens de warming-up voor de toestelfina les liep ze bij een val een scheurtje in het gewricht op. Ze wordt deze week geopereerd. Zaterdag was Scherpenisse (Junior 1) ook al niet gelukkig. Ze verspeel de tijdens de meerkamp een po diumplaats door een mindere balk- oefening. De veertienjarige turn ster van Bosan TON in Almelo werd vijfde met 48,950 punten. Het verschil met de bronzén Tessa Gerrits was maar 1,400. Scherpenisse noteerde op balk de veertiende score en dus de laagste van allemaal: 10,350. Op brug (der de, 12,450), vloer (zesde, 1.2,850) en sprong (eerste, 13,350) turnde ze wel sterk. Kelly en Wendy Goedegebure, de twaalfjarige tweelingzussen uit 's-Heer Hendrikskinderen, werden zaterdag respectievelijk negende en tiende op de meerkamp. Hun totaalscores bij de Jeugd 1 waren 42,250 en 40,450. In de toestelfi nales van gisteren werd Kelly ver rassend derde op sprong. Haar sco re was 12,350. Haar zus kwam met 11,850 als vierde uit op vloer. door Daaf Kasse UTRECHT - Ben Provoost is zaterdag voor het eerst in zijn carrière Ne derlands sneldamkampioen bij de senioren geworden. De dammer uit Aagtekerke scoor de in de finale acht punten uit vijf partijen. Daarmee bleef hij de nummer twee, Rik Keurentjes, twee punten voor. De wereldrecordhouder kloksimul- taan, die met oordopjes speelde, liet ook ex-kampioenen als Jeroen van den Akker en Anton van Ber- kel ver achter zich. Bij de vrouwen kon Rianka Rent meester haar goede prestatie van vorig jaar, een derde plaats, niet evenaren. De speelster uit Nieuw- dorp werd nu gedeeld vijfde. Een andere Zeeuwse was wel suc cesvol in Utrecht: de uit Goes af komstige Leonie de Graag verover de de Nederlandse titel in catego rie B. door Sjaak Sinke TERNEUZEN - De junioren van AV'56 bezorgden hun team zater dag twee eindoverwinningen in de atletiekfinale in Terneuzen. De meisjes C en de jongens C waren de sterkste in de tweede divisie. Dynamica won de strijd bij de jon gens D in de tweede divisie. Edwin van Bemden bezorgde AV'56 veel punten door in de fina le bij de tweede divisie jongens C de 100 meter in 11.76 seconden te winnen, met slechts één honderd ste seconde voorsprong op Jeffrey van Oorschot (Spado). Eveneens met één honderdste verschil won Van Bemden de 110 meter horden, in 14.60 seconden voor Bart Heij- nen (Passaat). Vorige week, in Oud-Beijerland, verbeterde Van Bemden al het Zeeuws record op de 150 meter van Daniel Ward naar 17.19 seconden. Tim van de Broeke (Dynamica) eindigde als tweede op de 800 meter. AV'56 werd derde in de eindstand met 6052 punten, slechts 250 punten achter winnaar Spado. De jongens van Dynamica wa ren het sterkste team in de tweede divisie bij de jongens D, waar ze met 4458 punten Spado achter zich hielden. Ruime winst was er voor Wouter Verstraaten (Dynami ca) op de 800 meter. Finn de Leng bezorgde Dynamica een dubbele zege door het discuswerpen en het kogelstoten te winnen. Tessa van den Brink deed goede zaken voor Scheldesport door de 1000 meter bij de meisjes C in de tweede divisie ruimschoots te win nen, in 3.10.54. Nadine de Rijke deed het voor AV'56 goed met het ijzerwerk; zij won op kogel en werd tweede met de discus. Ondanks dat RKHAV in de eer ste divisie bij meisjes D slechts één overwinning boekte, was het al leen Sprint dat meer punten scoor de dan de atletes uit Hulst. De ze ge kwam op naam van Romy Lau- wers, die het discuswerpen won met 20.42 meter. Tweede plaatsen werden gescoord door Jesse van de Maele op de 1000 meter, Fieke de Brouwer bij het verspringen en Femke Bun op speer. Voor Scheldesport, in de twee de divisie meisjes D, was Maureen Sprenkels de snelste op de 1000 meter. Zij liet zien ook te kunnen sprinten door haar derde plaats op de 60 meter. Aysha van Es won het hoogspringen met 10 centime ter verschil op Laura Verheijen (Gloria). In de eindstand werd het organiserende Scheldesport derde achter Typhoon en Partenon. In de eerste divisie bij de jon gens D treedt Melle Maas (AV'56) steeds meer in de voetsporen van zijn vader, de oud-topspringer Frans Maas. Melle Maas won het verspringen met 4.29 meter. Daar naast pakte hij de tweede plaats op de 80 meter. Sander van der Wekken zorgde namens Delta Sport voor een zege bij het kogel stoten met een afstand van 9.68 meter. Robin Dekker (Delta Sport) won het hoogspringen met een ge deelde 1.35 meter. Nout van den Bos werd voor Delta Sport tweede op de 1000 meter in een veld van achttien deelnemers. AV'56 was op de vijfde plaats het bestet Zeeuwse team. door Koen de Vries STEIN - Remy Vasseur is op het NK long distance triatlon in het Lim burgse Stein als vijfde Nederlan der geëindigd. De Vlissinger had lange tijd uitzicht op de nationale titel. Na drie kilometer zwemmen en 110 kilometer fietsen begon hij als eerste Nederlander aan het af sluitende looponderdeel van der tig kilometer. Daar moest Vasseur afrekenen met kramp en viel hij te rug naar de achtste plaats overall. „Het is balen", keek Vasseur terug. „Op een goede dag had ik ze alle maal gehad." Dat klonk plausibel, want het verschil met Sander Berk, de beste Nederlander, be droeg amper zeven minuten. Veel beter deed Mark Riemens het. De 40-jarige Middelburger greep het zilver in de categorie 40+. Het was zijn derde medaille op een NK dit jaar. „Dit was mis schien mijn beste wedstrijd ooit", vond Riemens. „Bij het lopen had ik nog veel over. Aan het slot heb ik nog twee Nederlanders inge haald. Vandaar het zilver." De Zeeuwse renster Baukje Doedee was aanvalslustig in de Ster Zeeuwsche Eilanden, die werd overheerst door de Cervélo-pioeg. foto's Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69