361 sport Goede generale Wilma Stouten Nijpjes klasse apart Van der Meet verliest finale in Alkmaar Paul Haarhuis geeft fraaie Boehlé en Nijland naar WK beachvolleybal SPRINCWEDSTRIJD Amazone uit Serooskerke pakt prijzen in Nisse maandag 21 juni 2010 SCHEVENINGEN - Het beachvolley- balteam Dirk Boehlé uit Hulst en Erik Nijland uit Etten-Leur gaat op herhaling naar het WK beach volleybal onder negentien. Was het vorig jaar Alanya in Tur kije, zaterdag heeft het team in het Hommersons Beachstadion in Scheveningen een ticket kunnen bemachtigen voor het WK 2010 van Porto in Portugal. Een zinderende driesetter in de al lesbepalende wedstrijd werd met 15-13-winst afgesloten. Het verschil tussen meegaan of thuisblijven be droeg dus maar twee simpele punt jes. AXEL - De Rabo Talentenplan dres- suurcompetitie "van de regio Zee land blijkt in trek. In het Axelse Bos kwamen veel deelnemers aan de start. In de klasse Z2 steeg Chantal Nijpjes naar eenzame hoogte. In de overige klassen wa ren de talenten aan elkaar ge waagd. Chantal Nijpjes stuurde William in de klasse Z2 naar 66.44 procent. Dat was bijna zes procent meer dan streekfavoriet Stephanie de Frel met Virgina. Met deze zege weet Nijpjes zich al verzekerd van een plaats in de finale, eind augus tus in Domburg. Ook de tweede proef, die niet meetelde voor de competitie, werd een prooi voor Nijpjes met een score van 67.35 procent. In de klasse Zi was Dinja van Lie- re met Zibbedy's Way de beste van een sterk presterende kop groep. De amazone uit Kapelle reed de Saros van 't Gestel hof-dochter met 67.35 procent naar het oranje erelint. Van Liere gaat daarmee samen met Jessica Nijpjes, die met Vigo met 66.17 procent de tweede plaats opeiste, aan de leiding van het voorlopige klassement. Ook de zege in de tweede proef was voor Van Liere met de donkerbruine merrie. En er zat nog meer in het vat voor de Bevelandse. Na een met Diesel wat teleurstellende zesde plaats In het dagklassement van het Talen tenplan eiste ze in de tweede proef van Mi met de Fuel for Li ve-zoon de overwinning op. „Ik had het liever andersom gezien. In de eerste proef had Diesel wat spanning. Maar ik wil niet klagen. Het is gewoon een paard met veel potentie. In de tweede proef heeft hij dat bewezen." Wilma Salm won in hét Talenten plan van Mi met Arreverderci. De amazone uit Yerseke scoorde 71.00 procent. De combinatie gaat sa men met Annemieke Maaskant aan de leiding van het klassement. Jessica van Belzen stuurde in M2 Zodeste met 65.33 procent naar de zege. De amazone uit Arnemui- den gaat samen met de Terneuzen- se Brigitte Maltha met Zidane aan de leiding. In de L2 wisselden Vale- ska en Lefeber Stephanie de Frel stuivertje. In de talentenproef was Lefeber met Zip met 64.66 procent nipt de beste. Bekijk de video van Carlo van Minde op het NK turnen www.pzc.nl/sport/zeeland foto Willem Mieras Nadine Doosjen uit Vogelwaarde werd met haar paard Azzuro tweede in de klasse B. door Lucien Roelandt NISSE - Ruim tweehonderd combi naties grepen zaterdag de kans om alvast kennis te maken met de ac commodatie van Jumpin de Weel. Met de overwinning in het ZZ en Z toonde Wilma Stouten dat ze met Stoutens Tanagra klaar is voor de strijd met de vele nationale co ryfeeën die eind juli op het con cours hippique in Nisse aan de start komen. Met de derde plaats in B met Stoutens Zanagra en Stoutens Suprise in M kon de pas achttienjarige amazone uit Seroos kerke op een succesvolle generale repetitie terugkijken. Met een technisch en zwaar par koers werden de combinaties door bouwer Rens Wondergem flink aan de tand gevoeld. Naar bleek voor veel combinaties in het Z een te zware opgave. Slechts Wilma Stouten met Stoutens Tanagra en Noëlle van de Velde met Zamora wisten zich voor de barrage te plaatsen. Stouten haalde met de Calvados-dochter al bij de tweede sprong een paal naar de bodem. Van de Velde kon er niet van te profiteren. Ze stuurde Quasimodo Z-dochter over de verkeerde hin dernis met uitsluiting als gevolg. Piet Huige en Uccello verkeren de laatste weken in bloedvorm, maar op eigen erf kon de landbouwer uit Nisse die rol in de klasse ZZ niet waarmaken. Als eerste starter kreeg hij met de Baloubet Du Rouet-zöon een balk aan het been. Een foutje dat door Wilma Stou ten, die ook voor deze rubriek Ta nagra had opgezadeld, met een foutloze rit werd afgestraft. „Het parkoers was hoog en er zaten ver rassende lijntjes in. Daardoor kwam ik ook in de barrage van het Z verkeerd voor de hindernis en maakte Tanagra een fout. Maar in het ZZ liep het prima. Die over winningen kon ik best gebruiken. Ik zat een tijdje in een dip en dit is goed voor het zelfvertrouwen." In de klasse L meldden zich twaalf combinaties voor de beslissende ronde. Met een foutloze rit en de tijd van 41.65 seconden bracht An- niek van de Linden met Chanel Z het spel op de wagen. Het venijn zat voor de amazone uit 's Heer Arendskerke in de staart. De Rot terdammer Nick de Graaf was met Ashly V iets sneller. Ook in M eis te De Graaf de zege op. In de barra ge stuurde hij de merrie in 42.87 foutloos naar de finish. Een tijd waar zijn zes achtervolgers zich op stuk beten. Ilyo de Loos werd twee de. Hij hield met Voyache het straf blad blank, maar kwam bijna twee tellen tekort voor de zege. door Roefand van Vliet ALKMAAR - Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd twee ITF-toernooien op rij te win nen, iets dat haar vorig jaar wel lukte. De speelster uit 's-Heer Abts- kerke verloor gisteren de eind strijd van Alkmaar. Marcella Koek was met 6-3 6-3 te sterk. Door de nederlaag kwam er einde aan de zegereeks van de Beve landse. In Apeldoorn won ze vijf wedstrijden (en pakte ze de hoofd prijs), in Alkmaar voegde ze daar nog vier winstpartijen aan toe. De laatste boekte ze zaterdag, maar wel met een dosis geluk. Kiki Bertens gaf op bij 4-2 in de eerste set. Van der Meet en Koek, respec tievelijk de nummers 555 en 542 van de wereldranglijst, troffen el kaar één keer eerder in het ITF-cir- cuit. Dat was vorig jaar in de halve finale van Almere. De Zeeuwse won toen met 6-3 6-3. Gisteren was het precies omgekeerd. Bij het De Bongerd Open in Kloetinge heeft Niek Hermus de ti tel gepakt in het mannenenkelspel 4. De ongeplaatste speler van 't Halve Maantje baande zich een weg door het toernooi door drie maal op een rij in twee sets te win nen. In de finale versloeg hij San- der van Buren. Paul Haarhuis in actie tijdens een mixeddubbel met Lesley Kerkhove. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66