voor Gesink sport 131 fis# Afscheid op Kanaaldijk Noord-Oost Hoek heeft selectie compleet Armstrong in topvorm Selectie van Hoek Van Langen kan streep door EK atletiek halen maandag 21 juni 2010 De 38-jarige Amerikaan Lance Armstrong, zevenvoudig winnaar van de Tour de France, kwam slechts twaalf seconden tekort voor de eindzege in de Ronde van Zwitserland. door Patrick Delait liestal - Bergop behoort Robert Gesink tot de wereldtop, maar als tijdrijder moet de 24-jarige Ra- bo-renner nog een lange weg afleg gen. In de slotetappe van de Ronde van Zwitserland, een tijdrit over 26,9 kilometer in Liestal, werd Ge sink brutaal op zijn tekortkomin gen gewezen. Na een teleurstellen de race moest hij zijn gele leider strui alsnog inleveren aan Frank Schleck. Het machtsvertoon dat Gesink don derdag etaleerde in de koningin- nenrit naar La Punt verschrompel de bij het scheiden van de markt volledig. De als laatste gestarte Ach terhoeker kwam niet verder dan de veertigste plek op 2.19 minuten. In het algemeen klassement zakte hij daardoor naar de vijfde plek op 27 seconden van winnaar Schleck. De dertigjarige Luxemburger sloeg eveneens een aanval af van Lance Armstrong. De 38-jarige Ameri kaan kwam twaalf seconden tekort voor de eindzege. Met een tweede plek in het eindklassement onder streept Armstrong niettemin zijn ambities voor de Tour de France die op 3 juli in Rotterdam begint. De tijdrit werd gewonnen door To ny Martin (Columbia). De Duitser versloeg Fabian Cancellara, die 17 seconden moest toegeven. Beste Nederlander was de verrassende Wout Poels. De jonge Limburger van Vacansoleil finishte als negen de. Ploegleider Adri van Houwelingen wilde geen excuses verzinnen voor de offday, van Gesink. „De tijd van Robert liegt er niet om. Dat hij zo veel zou inleveren, hadden we niet verwacht. Natuurlijk is dit een te leurstelling, maar we moeten voor al de goede dingen van deze ronde onthouden. Had je van tevoren ge- De selectie waarmee Hoek de topklasse ingaat, bestaat uit 22 spelers. In vergelijking met vorig seizoen zijn er veertien nieuweling cursiefen acht blijvers. zegd dat Robert vijfde zou worden in het eindklassement, dan waren we daar zeer tevreden mee ge weest." Gesink zelf vertrok gisteravond met gemengde gevoelens uit Zwit serland. Hij baalde van zijn tijdrit, maar klampte zich tegelijkertijd vast aan zijn overwinning in de ko- ninginnenrit. „Daarin heb ik grote jongens aan gort gereden. Dat geeft vertrouwen voor de Tour", zei de klimmer. De manier waarop hij op de Albu- lapass wegreed van een heleboel grote namen maakte veel indruk. Zelfs Armstrong spaarde zijn com plimenten aan het adres van Ge sink niet. De nuchtere Rabo-ren- ner liet het zich graag aanleunen, ook al omdat hij in Zwitserland af rekende met een pechperiode. Na zijn val in de Tour van 2009 en een nieuwe duikeling in de Vuelta enke le maanden later, werd her en der getwijfeld aan Gesinks stressbesten digheid. TWijfels die nog werden ge voed toen hij zich dit voorjaar door een verkoudheid niet van zijn bes te kant kon laten zien in de voor jaarsklassiekers. Een eindzege in de Ronde van Zwitserland had voor het herwonnen zelfvertrouwen van Gesink een extra stimulans kunnen betekenen. Dat het gisteren anders liep, is in meerdere opzichten vervelend. Door in de slottijdrit opvallend veel terrein te verliezen, liet Gesink zien dat hij nog altijd niet de com plete ronderenner is die hij wel zal moeten worden als hij in aanmer king wil komen voor een podium plaats in een grote ronde. Ook de sceptici zullen zich weer beginnen te roeren. Het is immers niet voor het eerst dat Gesink de eindzege in een belangrijke etappekoers laat glippen. Ook in Parijs-Nice van 2008 verspeelde hij zijn leidersposi tie in het slotweekeinde. Aanvallers (6) John Acolatse Djuric Ascencion Hoessein Bouzambou Nick de Jong Josimar Pattinama Rogier Veenstra r: Gaby Demanet (foto) Ruud Pennings Keeperstrainer: Nico Knol Teammanager: Marcel Oldenburg Materiaalman: Djamel Buyse Verzorging: Marco Tolhoek Erwin Simpelaar Maud Kuijpers Middenvelders (8) Verdedigers (6) Ferry Alfons Kwinten Clappaert Brecht Delbeke Jurgen Landuyt Stijn Mahieu Mille Mendes Regilio Pinas John Schot Jeroen van de Broeke Klaas Hellebaut Michael Kone Niels de Loof Jos van Nieuwstadt Giovanni Siereveld Jörg van Nieuwenhuijzen KristofDeprez Willem Adriaansens bron Rudy Boogert door Rudy Boogert hoek - Met het aantrekken van )os van Nieuwstadt heeft Hoek de selectie voor komend seizoen rond. De oud-prof van onder meer Willem II - tussen 1998 en 2006 speelde hij met de Tilburgse club 138 duels in de eredivisie - is de felbegeerde centrale verdediger waarnaar de Zeeuws-Vlaamse top- klasser nog op zoek was. Waar Hoek de naam heeft de blik met name op Belgische voetbal lers gericht te hebben, valt de ba lans met de entree van Van Nieuwstadt uit in het voordeel van de Nederlanders. Van de 22 se lectiespelers komt meer dan de helft uit Nederland: twaalf spe lers. Daarbij dient te worden aan getekend dat Rogier Veenstra so wieso tot de winterstop niet actie zal komen. Hij is herstellende van een hernia. Hoek speelt elf oefenwedstrij den voordat de topklasse op zater dag 21 augustus begint. Dinsdag 29 juni staat het eerste duel op het programma, in Diksmuide tegen Cercle Brugge. De overige wed strijden: zat 17 juli Hoek-Stan- daard Wetteren, di 20 juli Hoek-Jong Ajax, vrij 23 juli Hoek- West-Zeeuws-Vlaamse selectie, zat 24 juli Yerseke-Hoek, zat 31 juli Hoek-ASWH en Zaam- slag-Hoek, di 3 aug Hoek-Cercle Brugge B en Hoek-Roeselaere A, zat 7 aug Hoek-Terneuzense Boys, di 10 aug ASWH-Hoek, zat 14 aug Papendrecht-Hoek, di 17 aug Hoek-RCS. ARC uit Alphen aan den Rijn werd zaterdag de zestiende en laat ste club die zich voor de topklasse in het zaterdagvoetbal plaatste. In de finale werd de Groningse zon dagclub Be Quick 1887 na straf schoppen verslagen. Daarmee be staat het topklasseveld uit zes clubs uit zowel de hoofdklasse A als C van afgelopen seizoen. Uit de hoofdklasse B, waarin Hoek uitkwam, klasseerde alleen de top vier zich. De topklasse van het zaterdagvoet bal: ARC, Barendrecht, Capelle, Katwijk, FC Lisse, Rijnsburgse Boys (alleen uit hoofdklasse A), IJsselmeervogels, Spakenburg, Sparta Nijkerk, Hoek (hoofdklasse B), Excelsior'31, Harkemase Boys, CSV Apeldoorn, Flevo Boys, SC Genemuiden, HHC Hardenberg (hoofdklasse C). door Ad Pertijs helmond - De Kanaaldijk Noord- Oost in Helmond is de Cham- ps-Élysées van Parijs niet. En dus werd'het gisteren in de Ster Elek- trotoer voor Servais Knaven een ander afscheid dan hij had ge hoopt. De 39-jarige Milramrenner uit Meerle reed de afgelopen week zijn laatste etappekoers. Op het programma staan nu nog het NK tijdrijden (woensdag in Ouden bosch), het NK op de weg (zondag in Beek) en een reeks criteriums. „Ik had graag nog een keer de Tour gereden", schetst Knaven zijn lange tijd gedroomde afscheids- koers. „Ik heb er ook alles aan ge daan om die te kunnen rijden. Niet alleen door hard te trainen, maar ook door binnen de ploeg keer op keer te zeggen dat ik het graag zou willen", kijkt Knaven te rug op een mislukte verkiezings campagne. Onlangs kreeg hij te ho ren dat de keuze op een ander was gevallen. „Ze kiezen voor andere jonge renners die ook goed zijn." Daar is hij het nog altijd niet mee eens. „Maar als ik straks ploeglei der ben bij dit team zal ik het waarschijnlijk beter begrijpen", voegt hij er lachend aan toe. Dat Knaven na gisteren helemaal geen internationale koersen meer rijdt voor Milram, moet volgens de Gelderlander niet gezien wor den als een daad van recalcitrantie. „Dat was contactueel zo afgespro ken. Of de Tour zou mijn laatste wedstrijd worden. Of dit." De Ster Elektrotoer was dus eigen lijk een onverhoopt alternatief. „Ik had in deze periode liever de Dau- phiné gereden. In de voorberei ding op de Tour koos de ploeg ui teraard voor andere namen." Hij was er klaar voor. En hij niet al leen. Zijn grootste supporter Jan Oomen ook. „Jan had overal in de Dauphiné mijn naam al op de weg Servais Knaven gekalkt. De verf moest toch op, zei hij. Vanuit de lucht gezien was ik er toch nog een beetje bij." Op nu naar het NK tijdrijden. Zijn laatste NK tijdrijden. „Hou op. Daarom heb ik het nieuws van mijn stoppen pas zo laat bekend gemaakt. Ik word nu al gek van dat iedere keer 'de laatste'. Nu weer mijn 'laatste etappekoers'. Adam Hansen werd eindwinnaar in 24e Ster Elektrotoer. De Australi sche wielrenner van HTC-Colum- bia zag zijn leiderstrui in de slote tappe naar Helmond niet meer in gevaar komen. De rit leverde een zege op voor de Belg Kris Boeck- mans van Team Topsport Vlaande ren. Boeckmans liet in de laatste etap pe de Rus Denis Galimzjanov (tweede) en de Duitser André Greipel (derde) achter zich in de massasprint. Tom Veelers van Skil-Shimano was op de zevende plaats de beste Nederlander. Hansen had in het eindklassement vijftien seconden voorsprong op de Belg Johan Coenen. Diens land genoot Thomas de Gendt werd op zestien tellen derde. Bram Schmitz eindigde in bijna dezelfde tijd als vierde en was daarmee de beste Nederlander. middelburg - Yvonne van Lan- gen-Wisse kan zich niet meer plaatsen voor het Europees kam pioenschap atletiek in Barcelona. De van origine Vlissingse meer kampster is niet fit genoeg om ko mend weekeinde mee te doen aan de Europa Cup in Hengelo. Ze wil de daar haar laatste limietpoging doen. De 28-jarige Walcherse, die al twee keer op een wereldkampioen schap uitkwam, raakte eind mei tij dens de meerkamp in Götzis ge blesseerd aan haar knie. Ze moest halverwege het toernooi opgeven. Er zit nu nog altijd te veel vocht in het gewricht om in Hengelo mee te doen. Ook Jolanda Keizer heeft zich af moeten melden voor de Europa Cup. De olympiër kan het EK dus ook vergeten. Ze ondervind nog te veel hinder van een langdurige bekkenblessure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61