301 Tijdrit is nog een kwelling Volleyballers komen ervaring tekort RONDE VAN ZWITSERLAND Robert Gesink zakt op de slotdag van de Ronde van Zwitserland van de koppositie naar de vijfde plaats. Voor het begi" de w* had Frank Schleck wint de etappekoers. oP fm schieck. Eindzege Moncoutié in Route du Sud Culbis en Safina melden zich af Waterpolosters als groepswinnaar door Nationale veldtitel korfballers Blauw Wit Pakistan niet blij met Van den Heuvel maandag 21 juni 2010 Robert Gesink 38 seconden voorsprong mmmmmmmmmmimmmmmmÊimmmm» CASTRES David Moncoutié heeft in de aan loop naar de Ronde van Frankrijk zich de beste getoond in de Route du Sud. De ervaren renner van Co- fïdis stelde de eindzege gisteren in de slotetappe veilig. De derde etap pe leverde een zege op voor de 23-jarige Australiër Mitchell Docker van Skil-Shimano. Hij won acht da gen eerder in Goes ook de eerste etappe van de Delta Tour Zeeland. Moncoutié (35) dankte de eindzege aan zijn sterke tijdrit op zaterdag naar de top van de Peyresourde. LONDEN Ernests Gulbis heeft zich gebles seerd afgemeld voor Wimbledon. De Letse tennisser heeft last van zijn hamstring. Gulbis was als 27e geplaatst voor het Grand Slamtoer- nooi in Londen dat vandaag begint. Gulbis is de zesde gerenommeerde speler die zich terugtrekt. Ivo Karlo- vic, Radek Stepanek, David Nalban- dian, Richard Gasquet en Mario An- cic gingen hem voor. Ook Dinara Safina doet niet mee. De Russin, als twintigste geplaatst, heeft last van een rugblessure. NANCY De Nederlandse waterpolosters hebben zaterdag in de laatste wed strijd in de voorronde van de World League gewonnen van Span je. De ploeg speelde ook nog eens zeer overtuigend in Nancy en mag daardoor als groepswinnaar naar de Super Final, die eind deze maand in San Diego begint. Oranje, dat concurrent Grieken land ook al had verslagen in de tweede fase in Frankrijk, zegevier de tegen de Spaansen met 10-6. Mie- ke Cabout was met drie doelpun ten topscoorster. PAPENDRECHT Blauw Wit is zaterdag in Pa- pendrecht Nederlands kampioen veldkorfbal geworden. De Amster damse ploeg won zaterdag in de fi nale met 21-18 van PKC. Bij rust was het verschil nog maar één tref fer: 10-9. Marc Broere was met zes doelpun ten topscorer van Blauw Wit. Stef- fen Pang benutte vijf strafworpen. Namens PKC mikte Davor Du- ronjic zevenmaal raak. LAHORE De benoeming van Michel van den Heuvel tot hockeybondscoach van Pakistan is in dat land bepaald niet met gejuich ontvangen. Twee ver maarde oud-internationals noem den de aanstelling van de Neder landse oud-bondscoach 'onverstan dig' en 'geldverspilling'. De hockeyfederatie van het Aziati sche land maakte zaterdag de aan stelling wereldkundig. Van den Heuvel krijgt de opdracht het in verval geraakte mannenteam van Pakistan weer naar de wereldtop terug te brengen. Hij werd na het WK dit voorjaar in India ontsla gen als bondscoach van Oranje. door René Banierink APELDOORN - Heel lang goed mee doen tegen een wereldtopper is leuk. Maar, concludeerde bonds coach Peter Blangé afgelopen week end droogjes na twee 3-0-nederla- gen tegen Bulgarije, als het er echt op aan komt, telt de klasse en de ervaring. „Je kunt een keer stun ten, zoals vorige week in Brazilië, maar uiteindelijk komt de sterkste altijd boven drijven." Op de constatering van Blangé viel weinig af te dingen. Toch zullen hij en zijn spelers met lichte frus tratie terugdenken aan de twee ontmoetingen met de nummer zes van de wereld in Apeldoorn. Want de Nederlandse volleybal lers waren eigenlijk nauwelijks minder dan Bulgarije. Tot de 20 punten dan. Daarboven maakten twee Bulgaren het verschil: aan voerder Vladimir Nikolov en Ma tey Kaziysky. „Dat zijn spelers van de buitencategorie", meende de bondscoach. Hoewel de Bulgaarse aanvoerder Nikolov dat niet hoorde, was hij het volledig met Blangé eens. „Bo ven de twintig punten weten we dat we geen fouten meer moeten maken", zei de 32-jarige Bulgaar met een grijns. Zijn klasse, erva ring en geduld deden Oranje de das om. Die laatste twee eigenschappen ontbeert het huidige Oranje. Op zich geen wonder, met louter be gin twintigers op posities die het verschil kunnen maken, diagonaal en buitenaanvallers - Niels Klap wijk Jeroen Rauwerdink en Dick Kooy. Het wrange was misschien wel dat op fietsafstand van de Om- nisporthal een speler met extra klasse en ervaring woont. Robert Horstink heeft echter besloten dit seizoen niet voor Oranje uit te ko men. En daarom moet je met het woord 'als' bij Peter Blangé niet aankomen. „Hij is er niet. Iedereen die mee wil doen, hebben we aan boord. Daar doen we het mee en daar kunnen we een heel eind mee komen. Mits iedereen op de toppen van zijn kunnen speelt." Volgens Blangé zat zijn team daar afgelopen weekend niet ver vanaf „We zaten af en toen dicht bij ons plafond. Maar als je dan een team tegenover je krijgt die nog net even boven dat plafond kan ko men op beslissende momenten, dan krijg je dit." Qua ervaring gaat zijn team er ech ter de komende weken nog verder op achteruit. Jeroen Trommel, met zijn 29 jaar de oudste van het stel, speelde zijn laatste wedstrijd in de World League, die nu halverwege is. De voormalige aanvoerder, uit de basis verdrongen door Jeroen Rauwerdink, voegt zich in Canada bij zijn zwangere vrouw en keert in augustus pas terug. Feit is daardoor wel dat de spoe ling op de passer/loper positie nu erg dun is geworden. Blangé voegt deze week de twintigjarige Rob bert Andringa toe aan zijn selectie, een speler die nog geen serieuze in terland speelde. En volgens Blangé kan hij ook Mathijs Mast op die positie nog inzetten. Maar die voelt zich beter thuis op de diago naal positie. „Nogmaals, we doen het gewoon met de spelers die we hebben." Die werden afgelopen weekend op hun tekortkomingen gewezen, die vooral op het gebied van slimheid en geduld lagen. Waar de Bulgaren in moeilijke situaties de bal in het spel hielden en loerden op een tweede kans, sloegen Rauwerdink en Kooy net even te vaak de bal in het blok of uit. De spelers doen op deze manier wel een flinke portie ervaring op. Blangé liet zich dan ook niet aflei den door de resultaten op de korte termijn. De Luxemburger Frank Schleck is bezig aan de laatste meters van zijn tijdrit. Hij maakt voldoende tijd goed op Robert Gesink om de Ronde van Zwitser land te winnen. foto Georgios Kefalas/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60