facebook binnenlandI 5 Linked 03 juiste specialisten 1~9 Pechtold wil 'dealmaker' van PaarsPlus worden Internationaal Ambassade bemiddelt voor biervrouwen Tienduizenden danken Balkenende Jackpot van Lotto naar recordhoogte Vliegtuigbom onschadelijk gemaakt Auto bejaarde zussen ramt verzorgingshuis Vermiste jongen dood gevonden maandag 21 juni 2010 procent van de buitenlandse professionals vindt Nederland een aantrekkelijk land om te werken. 'Uitzendbureaus en sociale mediasites worden de winnaars van de wedloop om hoog gekwalificeerd personeel' Geert-Jan Waasdorp, directeur van Intelligence Group Bij netwerkbeheerder Leaseweb in Haarlem werken elf nationaliteiten, allen hoogopgeleide ICT-specialisten die in Nederland nauwelijks te vinden zijn. Volgens Waasdorp worden uit zendbureaus en sociale mediasites als Linkedln en Facebook de win naars van de aanstaande wedloop om hoog gekwalificeerd personeel. „Uitzendbureaus hebben de juridi sche en logistieke kennis om vak lieden naar Nederland te halen. De hoger opgeleiden zullen hun weg op de internationale arbeids markt vooral vinden via sociale netwerken." Volgens Haiko van der Pol van uit zendorganisatie Manpower slaan de tekorten vooral toe in banen voor hoger opgeleid technisch per soneel en lager geschoolde vaklie den. „Ondanks de crisis zijn er foto David van Dam/GPD nog altijd zo'n uo.ooo a 120.000 openstaande vacatures. Als het her stel op de arbeidsmarkt in dit tem po doorzet, verwacht ik over een halfjaar een flinke groei in het aan tal moeilijk vervulbare vacatures. Dat bedrijven daar te laat op inspe len, is een reëel gevaar. Internatio naal werven is geen proces dat je De internationale mobiliteit van werknemers neemt toe. Uit onder zoek van Intelligence Group en Manpower onder ruim 66.000 werkzoekenden uit 67 landen blijkt.dat 64 procent in principe bereid is over de grens te gaan wer ken. In 2006 was dat nog 61 pro cent. Ook (vooral hoogopgeleide) professionals uit Nederland zullen steeds vaker voor een loopbaan in het buitenland kiezen. Van de ondervraagden ziet 19 pro cent Nederland als een aantrekke lijk land om te gaan werken. Daar mee staat ons land op de vijftiende plaats als beoogd vestigingsland voor buitenlandse professionals. Trekkers voor buitenlandse werk zoekenden zijn onder meer de le vensstandaard, het feit dat vrijwel iedereen Engels spreekt, aantrek kelijke steden als Amsterdam en Rotterdam en goede begeleiding op het werk en bij de inburgering. even in een paar weken op de rails zet." Arbeidsmarktonderzoeker Willem de Lange denkt dat het zo'n vaart niet loopt. „De tekorten treffen slechts enkele sectoren, zoals de zorg en de techniek. Er zijn nog ge noeg branches met een relatief ho ge werkloosheid. Daar is krapte voorlopig niet aan de orde. Boven dien is de arbeidsmarkt ondanks bemoedigende signalen nog steeds erg onzeker." De Lange waar schuwt niet al te gemakkelijk naar buitenlands talent te grijpen. „In Nederland zitten nog altijd een hoop mensen zonder werk." Scholing kan een belangrijk wa pen zijn in de strijd om personeel, zegt Waasdorp. Maar in de prak tijk blijkt dat bedrijven aarzelen voordat zij massaal 'inactieven' van eigen bodem inschakelen. „Voor Wajongers, mensen met een arbeidshandicap, moeten werkgevers vaak veel aanpassingen doen. Andere Nederlandse werk zoekenden hebben nogal eens veel noten op hun zang, bijvoorbeeld wat betreft flexibele werktijden en parttime werk. En oudere werkne mers zijn vaak te duur, waarom zou je dan geen 34-jarige Roe meen inhuren?" door Laurens Kok D66-leider Alexander Pechtold gaat al dagen de deur niet meer uit zonder paarse stropdas. Hij heeft zijn zinnen gezet op een kabinet van WD, PvdA, D66 en Groen- Links en laat geen moment voor bijgaan die boodschap kracht bij te zetten. Hij zou, in navolging van Hans van Mierlo, maar wat graag de 'dealmaker' worden die Paars, in dit geval PaarsPlus, tot een coali tie smeedt. Vandaag schuiven Mark Rutte (WD), Job Cohen (PvdA), Femke Halsema (GroenLinks) en Pech told gezamenlijk aan bij informa teur Uri Rosenthal om te zien of er een basis is voor samenwerking. Rutte komt met tegenzin: binnen de VVD lijkt niemand zin te heb ben in PaarsPlus. Officieel wordt gezegd dat die tegenzin komt door programmatische verschillen. Het dieper liggende argument is vooral van strategische aard: door met drie 'linkse' partijen in zee te gaan, maakt de WD zich kwetsbaar voor aanvallen van met name PW en CDA. Pechtold speelt echter zijn troef kaart: op het terrein van de sociale zekerheid en de zorg kan D66 op rechts prima wedijveren met de WD. Beide liberale partijen zijn voor versoepeling van het ontslag recht, willen verkorting van.de WW- duur en wensen meer marktwerking in de zorg. Als de VVD haar hervormings agenda echt waar wil maken, dan is met D66 prima zaken te doen, is de boodschap. Beide partijen zou den in een PaarsPlus-combinatie een (krappe) meerderheid heb ben. WD en D66 zijn goed voor 41 zetels, PvdA en GroenLinks ko men samen tot 40. Dus hoezo 'linkse' overheersing?, stelt Pecht old. Niettemin gaat hij daarmee voorbij aan de verschillen op met name sociaal-cultureel terrein. Daar vindt D66 zijn bondgenoten wel degelijk in PvdA en Groen Links. D66 is veel pro-Europeser dan de WD en voelt weinig voor een streng immigratiebeleid. Een wezenlijk verschil betreft ook de woningmarkt: beide partijen wil len weliswaar de huurmarkt libera liseren en de overdrachtsbelasting verminderen, maar D66 wil even eens beperking van de hypothee krenteaftrek. De WD wil daar juist niet aan 'morrelen'. Ook is de WD het niet eens met de kilome terheffing die D66 wil invoeren. Ook in het door Rutte gewenste 'middenkabinet' is samenwerking met de PvdA noodzakelijk, maar dan heeft de WD aan de rechter flank een meer comfortabele posi tie met het CDA aan haar zijde. PRETORIA De Nederlandse ambassade in Pre toria (Zuid-Afrika) bemiddelt in het conflict tussen wereldvoetbal bond Fifa en Bavaria over de vrou wen die door de bierbrouwer wa ren ingeschakeld voor een reclame campagne. De ambassade wil niet dat twee Nederlandse vrouwen slachtoffer worden van het recla meconflict. Ze komen morgen voor de rechter, wegens het ont plooien van commerciële activitei ten in een voetbalstadion. ENSCHEDE Op de website die bedankberich- ten verzamelt voor scheidend pre mier Jan Peter Balkenende, zijn de afgelopen week ruim veertigdui zend boodschappen achtergelaten. De site www.jpbedankt.nl is in het leven geroepen door een groep En- schedese CDA-leden. Ze willen de berichtjes over enkele weken aan bieden aan Balkenende. DEN HAAG De jackpot van de Lotto is zaterdag op een recordhoogte van 28 mil joen euro aangekomen. Het is vol gens het gokbedrijf nooit eerder in ons land voorgekomen dat een der gelijk hoge jackpot te winnen valt. Dat meldde een woordvoerster gis teren. Het vorige record stond op 27,5 miljoen. Dat was van de Staats loterij en het werd vorige week door de Lotto geëvenaard. GOUDA De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft gisteroch tend in Gouda een Britse vliegtuig bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt. De 500-pon- der werd afgevoerd naar een veili ge locatie en daar tot ontploffing gebracht. Ruim driehonderd Gou wenaren moesten in verband met de demontage tijdelijk hun huis uit EINDHOVEN Een vrouw van 89 uit Eindhoven is om het leven gekomen toen zij za terdagmorgen met haar auto de ge vel van verzorgingshuis Bruns- wijck in haar woonplaats ramde. Haar zus van 92, die bij haar in de auto zat, is met ernstig nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis. Hoe het ongeluk kon gebeuren, is nog niet bekend. In het tehuis raak te niemand gewond. ERMELO De politie heeft gistermiddag het stoffelijk overschot aangetroffen van een 14-jarige jongen uit Erme- lo. De jongen werd een dag eerder door zijn ouders als vermist opge geven, nadat hij niet was thuisgeko men. Op basis van het eerste onder zoek gaat de politie er vooralsnog niet vanuit dat er sprake is van een misdrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5