al beter dan ik destijds was' sport 137 Boot wint motorcross in Rilland Amazone Nijpjes wint competitieduel in Axel Nog één jaar in Bruinisse maandag 21 juni 2010 Yarick Dorst kan nog een jaar in Bruinisse naar school. Als hij daarna bij JVOZ blijft voetballen, zal hij in Vlissingen op het Scheldemond College voortgezet on derwijs gaan volgen. De voetbalschool heeft een samenwerkingsverband met Scheldemond. door Herman Heuvink door Oscar Fonteine BRUINISSE - In de slotfase van het voetbalseizoen steeg de spanning tot grote hoogte in huize Dorst. Va der Emiel stond met Bruse Boys op de drempel van de eerste klas se, terwijl zoonlief Yarick met JVOZ D2 volop in de race was voor het kampioenschap in de hoofdklasse A van het landelijke jeugdvoetbal. Uiteindelijk slaagden beiden in die missie. Hoewel Bruse Boys gedurende het seizoen geen moment aanspraak op de titel mocht maken, neemt de oudste Dorst tijdens het ge sprek opvallend genoeg regelmatig het woord kampioen in de mond. „Op Zaamslag stond dit seizoen geen maat", verklaart Dorst. „Maar door de komst van de topklasse kon je als nummer twee of drie dit jaar dezelfde beloning tegemoet zien als de kampioen. Als je dat aan het begin van het seizoen tot je laat doordringen, weet je dat daar kansen liggen. Na onze zwak ke seizoensstart ontstond er wel twijfel, maar we hebben ons pri ma herpakt. De ommekeer kwam vlak voor de winterstop toen we Zaamslag versloegen. Daarna was het vooral zaak om rustig te blij ven. Na de winterstop begonnen we met een nederlaag en een serie gelijke spelen. Soms hebben die jonge gasten nog wel eens moeite met een gelijkspel. Natuurlijk win ik ook liever, maar ik probeer ze in zo'n periode bij te brengen dat aan het einde van de rit elk punt cru ciaal kan zijn." De routinier kreeg gelijk. Door een 5-0-overwinning op Veere op de slotdag promoveerde Bruse Boys. „In 2006 besloot ik te stoppen bij Kloetinge en een stapje terug te doen. Als geboren Oosterlander was mijn eerste gedachte om de cirkel rond te maken bij Duive- land. Maar omdat ik inmiddels al weer een tijd in Bruinisse woonde en ik geen zin meer had om voor elke training of wedstrijd de auto te pakken, werd het Bruse Boys." „Het was heerlijk om dit jaar in een bijna volledig Zeeuwse klasse te zitten en wat dat betreft hadden we van mij eigenlijk niet hoeven te promoveren. Om eerlijk te zijn zit ik er zelf niet op te wachten om weer naar pakweg Dovo in Veenendaal of Schelluinen te moe ten voor een potje voetbal. Maar voor die jonge jongens is dit na tuurlijk geweldig. Zelf blijf ik bij de groep, al heb ik wel bij de trai ner kenbaar gemaakt dat ik van plan ben minder te gaan spelen dan de twintig wedstrijden van dit seizoen. Ik ben in januari voor me zelf begonnen en dan kun je eigen lijk geen blessures gebruiken. Bo vendien wil ik zo veel mogelijk met mijn zoon meegaan." Zoon Yarick zit tot op dat mo ment rustig op zijn stoel te genie ten van de zon en te luisteren naar de verhalen van zijn vader. Maar nu het over hemzelf gaat, veert hij op. De 11-jarige Bruenaar kreeg het voetbal met de paplepel ingegoten. „Toen ik nog heel jong was, voet balde ik al vaak in de huiskamer. Dan sneuvelde er nog wel eens een lamp of een glas." Sinds een jaar zit Yarick bij de D2 van JVOZ. „Vorig jaar speelde ik in Vader Naam: Emiel Dorst. Geboren: 25 december 1970 in Oosterland. Clubs: Duiveland, Kloetinge (jeugd), Zierikzee, Vlissingen, NAC, Tubantia Borgerhout (België), RBC, TOP Oss, Kloetinge, Bruse Boys. de Dl van Bruse Boys en hebben ze me een paar keer gescout. Na een talententraining kreeg ik de kans bij de JVOZ te gaan voetbal len. Dat was een hele verandering. Bij Bruse Boys was ik altijd een van de beteren. Bij JVOZ val je minder op, omdat iedereen goed kan voetballen. Het niveau waarop we spelen, is ook een stuk hoger en daarom trainen we drie keer per week. Volgend seizoen wordt dat zelfs vier keer. Voor mij is dat geen probleem, want ik voetbal ontzettend graag. Waar ik wel aan moest wennen, is mijn positie. Ik stond bij Bru altijd in de spits en maakte aardig wat doelpunten. Bij JVOZ speel ik meestal rechtsback. Toch ligt die plek me wel, ook al omdat ik geregeld de mogelijkheid krijg om mee op te komen." Zijn eerste seizoen verliep meteen al succesvol. In een beslissingswed strijd tegen Boeimeer veroverde JVOZ het kampioenschap. Yarick Dorst speelde in dat duel een op vallende rol. „Ik was eigenlijk niet helemaal fit. Al een paar weken had ik. last van mijn hamstring, maar de trainer wilde toch graag dat ik meedeed. We kwamen al vroeg op t-o, maar direct na rust hadden we pech. Boeimeer schoot via mijn heup een bal op de goal. Onze keeper wist de bal ternau wernood te redden, maar volgens de scheidsrechter was de bal over de lijn geweest. Daardoor werd het ï-i." Zijn vader valt hem bij. „Daarna werd het echt heel spannend. Voor onze beslissende wedstrijd te gen Veere was ik een stuk rustiger dan bij mijn zoon langs de lijn. Ge lukkig trok JVOZ de wedstrijd met 2-1 naar zich toe." Door die overwinning komt de D2 van JVOZ volgend jaar uit in de tweede divisie, al ligt het in de planning dat Yarick doorstroomt naar de Dl, een team dat speelt in de eerste divisie en tegen veel jeügdteams van betaaldvoetbal- ploegen mag uitkomen. Yarick droomt ervan om in de toekomst zijn vader achterna te gaan, die in het verleden voor de profclubs VC Vlissingen, RBC Roosendaal en TOP Oss uitkwam. Hij weet echter dat hij nog een lange weg te gaan heeft. „Ik moet meer praten in het veld en mijn passing moet strak ker en harder." Bescheiden als hij is, moet hij over zijn sterke punten een stuk langer nadenken. „Ik heb een goede bal techniek en balbeheersing en ook mijn steekpass gaat lekker." Vader Emiel vult aan: „Zelf was ik niet de beste voetballer en qua voetbal is Yarick op zijn leeftijd be ter dan ik destijds was. Maar er komt natuurlijk meer bij kijken. Op basis van de juiste mentaliteit ben ik zo ver gekomen en daar naast heb ik altijd voor mijn sport geleefd." „Of Yarick het gaat redden, is nu nog moeilijk te'zeggen. Hij is nog jong en er kan onderweg nog zo veel gebeuren. Maar feit is wel dat we hem de kans willen geven om zo hoog mogelijk te voetballen. Dat vergt behoorlijk wat planning binnen ons gezin. Gelukkig heeft Yarick twee opa's die van voetbal houden en zou mijn vrouw ook niet weten wat ze zonder voetbal moet." Lachend: „Ik zal het je sterker ver tellen. Ik mag van haar nog niet eens stoppen met voetballen, om dat ze bang is dat ze zich dan gaat vervelen op zaterdagmiddag." Zoon Naam: Yarick Dorst. Geboren: 29 augustus 1998 in Bruinisse. Clubs: Bruse Boys, JVOZ. RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was zaterdag het sterkst in de samengevoegde klasse MX en MX 2 op het Schel- de-circuit van Rilland. Boot maakte opnieuw duidelijk dat hij dit seizoen is gegroeid. Met overmacht won de achttienjarige timmerman beide manches. De meeste tegenstand ondervond hij bij de-MX 2 van de Belgische belof te Thomas van Tichelen en van de Souburger Steven Ovaa. Zij behaal den evenveel punten, maar de Su- zuki-rijder uit Essen reed een bete re tweede heat en dat was door slaggevend. Marinus Hoek uit Hal steren won de MX door een bete re tweede manche dan Erik van der Wekken uit Zierikzee, die in punten gelijk was geëindigd. Bij de veteranen was de in België woonachtige Nederlander Erik Motz duidelijk de sterkste. Het was voor de 43-jarige Motz zijn tweede wedstrijd na een onderbre king van een kleine twintig jaar. Oscar van de Mierden uit Ooster hout legde beslag op de tweede plek. De beste Zeeuw was Leo van der Cingel uit Oosterland. Hij hield Ron Bos uit Goes en Jacco Bol uit Schore nipt achter zich. De clubklasse werd gewonnen door Michael Sleijmer uit Rilland. Plaatsgenoot Robert Janssens zorg de in de tweede manche voor een dubbelslag. Hij was echter in de eerste manche als zestiende geëin digd en kwam daardoor niet in aanmerking voor een podium plaats in de dagklassering. Bij de 85 cc was de winst opnieuw voor Lukas de Ruiter uit Wolp- haartsdijk. De dertienjarige crosser won beide manches, maar kreeg veel tegenstand van Bas van Strien uit Dirksland en Jochem van den Dorpel uit Kapelle. Brian Vermeulen was de sterkste in de 65 cc. Twee tweede plaatsen volstonden voor de dagwinst. Mi- chan Fase uit Sint Maartensdijk en Jayden Hoek uit Oost-Souburg wonnen de manches. Paul Haarhuis zorgde voor hilarische momenten in de demonstratiewedstrijd bij De Puye. Tot groot plezier ook van zijn dubbelpartner Lesley Kerkhove. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt AXEL - De Rabo Talentenplan Dres- suurcompetitie van de regio Zee land blijkt in trek, zowel boven als onder de Westerschelde. Ook in de derde competitiewed strijd was de belangstelling vanuit de provincie groot. In de klasse Z2 steeg Chantal Nijpjes in het Axelse Bos naar eenzame hoogte. In de overige klassen waren de Zeeuwse talenten aan elkaar gewaagd. Nijpjes stuurde William in de klas se Z2 naar een totaal van 66,44 procent. Dit was bijna zes procent meer dan Stephanie de Frel met Virgina. Met deze zege weet Chan tal Nijpjes zich nu al verzekerd van een plaats in de Zeeuwse fina le, eind augustus in Domburg. Ook de tweede proef, niet meetel lend voor de competitie, werd een prooi voor de amazone uit Sint Laurens. Met de score van 67,35 procent stuurde Nijpjes William naar een afgetekende zege. In de klasse Zi was Dinja van Lie- re met Zibbedy's Way de beste. De amazone uit Kapelle scoorde 67,35 procent en versloeg daarmee Jessi ca Nijpjes, die met Vigo met 66,17 procent tweede werd. Ook de zege in de tweede proef was een prooi voor Van Liere, en na een met Die sel teleurstellende zesde plaats in het dagklassement van het Talen tenplan, eiste ze in de tweede proef van Mi wederom de over winning voor zich op. Wilma Salm ging er in het Talen tenplan van Mi op Arrivederci met de winst vandoor. De amazo ne Yerseke scoorde 71 procent. Jes sica van Belzen en Zodeste won nen in M2 met 65,33 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51