361 sport 'Yarick is op zijn leeftijd nu Haarhuis en Kerkhove stelen show Vader Emiel en zoon Yarick Dorst hadden afgelopen voetbalseizoen beiden een feestje te vieren. Emiel promoveerde met Bruse Boys naar de eerste klasse, Yarick met JVOZ D2 naar de tweede divisie. Van der Meet verliest ITF-finale in Alkmaar Goede generale repetitie Stouten Boehlé en Nijland naar WK beachvolleybal Van der Lijke sterk in Thüringen Rundfahrt Swift B1 grijpt net naast korfbaltitel maandag 21 juni 2010 Bekijk de video van Carlo van Minde op het NK turnen www.pzc.nl/sport/zeeland Willi 1II 1 VADER EN ZOON ALKMAAR Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd twee ITF-toer- nooien op rij te winnen, wat haar vorig jaar wel lukte. De speelster uit 's-Heer Abtskerke verloor giste ren de eindstrijd van Alkmaar. Mar- cella Koek was met 6-3 6-3 te sterk. Door de nederlaag kwam er einde aan de zegereeks van de Beve- landse. In Apeldoorn won ze alle vijf par tijen, in Alkmaar voegde ze daar nog vier winstpartijen aan toe. De laatste boekte ze zaterdag, maar wel met geluk. Kiki Bertens gaf op bij 4-2 in de eerste set. NISSE Ruim tweehonderd combinaties grepen zaterdag de kans aan om al vast kennis te maken met de ac commodatie van Jumping De Weel. Met de zege in ZZ en Z toon de Wilma Stouten dat ze met Stou tens Tanagra klaar is voor de strijd met de nationale coryfeeën die eind juli naar het concours hippi- que in Nisse komen. Met de derde plaats in B met Stoutens Zanagra en Stoutens Suprise in M kende de 18-jarige amazone uit Serooskerke een succesvolle generale repetitie. SCHEVENINGEN Het beachvolleybalteam Dirk Boe hlé uit Hulst en Erik Nijland uit Et- ten-Leur gaat op herhaling op het wereldkampioenschap beachvolley bal onder 19 jaar. Het team bemach tigde zaterdag in het Beachstadion in Scheveningen een ticket voor de wereldtitelstrijd van later dit jaar in Porto. Het verschil tussen mee gaan of thuisblijven bedroeg slechts twee punten, want het Zeeuws-Brabantse koppel won de slotset van de beslissende drieset ter ternauwernood met 15-13. MIDDELBURG Wielrenner Nick van der Lijke is in het eindklassement van de Thüringen Rundfahrt, een etappe koers voor beloften (tot 23 jaar), op de negentiende plaats geëindigd. De Middelburger had een achter stand van 2 minuten en 56 secon den op winnaar John Degenkolb j uit Duitsland. Van der Lijke eindig de in de meeste van de zes etappes in de frontlinies. Zijn beste presta tie leverde de renner van de belof- tenploeg van Rabo in de derde etappe, waarin hij achtste werd. PAPENDRECHT De korfballers van Swift Bi hebben tijdens de nationale korfbaldag in Papendrecht naast het landskam pioenschap gegrepen. De Middel burgers verloren het titelduel met 9-8 van SKF Bi uit Veenendaal. Swift keek snel tegen een 5-1-ach- terstand aan. Na rust (7-3) kwamen de Zeeuwen goed terug. Ze nader den tot op één punt, maar konden net geen verlenging afdwingen. Scores Swift: Naomi Zuidweg 3, Levi Par ent 2, Lennart Hoogenboom, Niek Fran- cke en Koen Maljaars 1 door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het spel van Paul Haarhuis maakt nog altijd indruk. De voormalige dubbelspecialist plaatst de ballen zo'n zes jaar na zijn afscheid nog altijd bijzonder nauwkeurig. „Je snapt eigenlijk niet dat hij niet nog steeds in het profcircuit me- draait", zei een van de (betalende) toeschouwers bij zijn demonstra tieduel in 's-Heer Hendrikskinde ren. „Hij slaat de ballen nog zó hard en zó makkelijk..." Haarhuis (44) moest in 2004 stop pen met proftennis vanwege een aanhoudende schouderblessure. Maar hij is nooit uit de tenniswe reld verdwenen. Met Jacco Eltingh, de man met wie hij de meeste prij zen pakte, zette hij het bedrijf Ten nis 8c Events op, dat clinics ver zorgt en tenniskampen organi seert. Voor Flo4kids kwam hij graag be langeloos naar tennisvereniging De Puye, te meer omdat de avond grote raakvlakken had met zijn werk. „Eigenlijk probeer ik altijd ja te zeggen tegen goede doelen. Maar ik moet mezelf af en toe in bescherming nemen. Tegen din gen in het weekend zeg ik daarom sinds een jaar sowieso nee." De actie in 's-Heer Hendrikskinde ren was op vrijdag en dus ging de Brabander in op het verzoek om te komen. Maar hij deed dat niet zonder meegedacht te hebben over de opzet van de avond. „Ik ben niet iemand die naar de plek toe rijdt en zegt: ik zie wel wat ik aantref Ik wil er zeker van zijn dat er iets goeds opgezet wordt en dat de stichting daar dan ook een mooie prijs voor vraagt aan de deelnemers. Ik wil niet dat ze aan het einde van avond slechts vijf honderd euro hebben opgehaald." Dat gebeurde ook niet. Haarhuis mocht een cheque van 7500 euro overhandigen aan dr. De Klerk van het Rotterdamse Sophia Kin derziekenhuis. De uit Goes afkomstige arts, gespe cialiseerd op het gebied van stof wisselingsziekten, was daar zeer verguld mee. Hij liet weten dat er dankzij een eerder opgehaald be drag - 30.000 euro met een auto cross in 's-Heer Arendskerke - een nieuwe machine was neergezet in Rotterdam. „Daardoor kunnen we nu nog beter diagnoses stellen", zei hij. Ook Carmen en Taco Blankestijn waren verguld met de opbrengst. Zij hebben Flo4kids opgezet om dat hun zoon Florian een zeldza me stofwisselingsziekte heeft. „Er zijn niet zo heel veel kinderen die met een stofwisselingsziekte wor den geboren, ongeveer achthon derd per jaar", vertelden ze. „Voor zorgverzekeraars is het daarom niet zo interessant om geld te ste ken in onderzoek naar behand- lingsmethoden en medicatie. Flo rian krijgt nu bijvoorbeeld een hoestdrankje, omdat daar toevallig een stofje in zit dat enigszins helpt bij een stofwisselingsziekte. Maar een echt medicijn is er niet." Het nieuwe onderzoek in Rotter dam komt te laat voor Florian, rea liseren zijn ouders. „We hopen dat andere kinderen het door onze ac ties beter krijgen." Florian maakt het overigens naar omstandigheden goed. Hij had bij zijn geboorte een levensverwach ting van drie jaar en is nu dertien. Vrijdag was hij ballenjongen bij de partij Paul Haarhuis/Lesley Kerk- hove-Frank Clausing/Christopher Dekker. Met z'n vijven voerden ze een mooie show op. Met name Haarhuis presenteerde zich als een waar entertainer. Emiel en Yarick Dorst kenden beiden een succesvol voetbalseizoen. Emiel promoveerde met Bruse Boys en Yarick deed hetzelfde met de D2-jeugd van JVOZ. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50