15 naar ziekte Duchenne Geschiedenismachine Van der Werve goed voor Kunstschouw Award 2010 Maarten Spiljard steekt 30 alle ringen Inbrekers rammen winkeldeuren Koor A58 beste koor van Nederland Rommelmarkt Spoor van vernielingen in Zierikzee maandag 21 juni 2010 door Esme Soesman BURGH - Kris van der Werve heeft de Kunstschouw Award 2010 ge wonnen. 'Met haar geschiedenismachine heeft ze een project neergezet dat getuigt van originaliteit en veelzij digheid', oordeelde de jury. De award is zaterdagavond uitgereikt, tijdens het slotfeest Kunstmaal in de Schouwse Hoeve in Burgh. Het maken van een keuze viel de jury zwaar. Dat had veel te maken met het feit dat de drie genomineerden (naast beeldend kunstenaar Van der Werve waren dat groenactivis- te en filosofe Viviane Rose en beel dend kunstenaar Olivier Beijn) sterk uiteenlopend werk inbrach ten: een performance, een project en etsen. „Een enigszins objectieve vergelijking van de drie kandida ten op technische uitvoering ten opzichte van elkaar was daarom bijna onmogelijk." Hoewel het eindoordeel niet unaniem was, is de award aan Van der Werve toege kend. Haar project (een machine die stukjes dorpshistorie aan para chutes de lucht in schiet) wordt onder meer omschreven als 'goed verzorgd'. Ook het feit dat het re sultaat van het project een blij vend karakter heeft, wordt ge roemd. Het winnende project is bij Recreatieboerderij Van Lange- raad in Kerkwerve te zien. GAPINGE In Gapinge heeft Maarten Spiljard zaterdag zijn goede vorm bij het ringrijden opnieuw bewezen. Als enige van de 25 deelnemers stak hij alle 30 ringen. Voor Spiljard was dit na de over winning in Vrouwenpolder en het persoonlijk kampioenschap in de ereklas alweer de derde overwin ning op rij in het seizoen 2010. Door deze prestatie kan hij ook vol gend jaar weer uitkomen in het eer ste drietal van Gapinge 1 in de ere klas. De tweede plaats was voor Bennie Paauwe. afgelopen weekend niet. Het drietal hoopt volgend weekend op een succesvolle herkansing. Zelf doet het team in foto Ronald den Dekker Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG Bij een winkelinbraak aan de Jo- han van Reigersbergstraat te Mid delburg is voor honderden euro's aan beeldapperatuur buitgemaakt. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. De daders forceerden de schuifdeu ren in de pui, vermoedelijk door er met een auto tegenaan te rijden. In dezelfde nacht is aan de Vlissing- se Molenstraat in Middelburg een personenauto gestolen. De eige naar vond het voertuig zaterdaga vond zwaar beschadigd terug in de Arnelaan. RILLAND Koor A58 is zaterdag in Arnhem uitgeroepen tot het beste koor van Nederland in de categorie Groot Gemengd Koor Lichte Muziek. De jury was vooral onder de indruk van de lichte klankkleur en dyna miek van koor A58. Het popkoor mag nu op 27 november meedoen aan de grote finale in Arnhem. verduidelijkt Huegen. „En als het om zo'n kleine groep gaat, is we tenschappelijk onderzoek commer cieel niet zo aantrekkelijk." De ziekte van zijn dochter is overi gens niet de reden dat vader en zoon zich bij de bus van Hap- py-MTB melden. „Ik was al lang van plan te gaan fietsen en nu heb ik dit voor mijn verjaardag gekre gen. Mooi dat we nu meteen dit goede doel kunnen steunen. Zo sla je twee vliegen in één klap." Dat is eigenlijk ook het verhaal van de mannen van het Happy MTB-team, genoemd naar het in Vrouwenpolder gevestigde moun- Op 15 juni 2010 is ten laste van A.J.C. Verheij en A.S.M. Ketting, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarders kantoor. L On< L 469 BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SLTholen tainbikebedrijf van Boone. Het drietal fietst al jaren samen. Vorig jaar, toen de mannen aan het toe ren waren door België, kregen ze een folder van Duchenne Heroes in handen gedrukt. „Ik heb zelf wat slechte jaren achter de rug, zat geestelijk in de knoop. Als je dan zoiets leest denk je: hé, is het niet leuk om daar aan mee te doen? Je doet iets voor een goed doel én je kunt een doel voor jezelf stellen. Dat had ik precies nodig", blikt Boone terug. Dankzij de clinics krijgen belang stellenden bovendien de kans met de sport kennis te maken. Boone: DREISCHOR - De rommelmarkt van de Nederlands hervormde kerk in Dreischor, die zaterdag is gehou den in de landbouwschuur van Van de Velde aan de Welleweg, heeft bijna 5000 euro opgeleverd. Vooral 's ochtends was het drin gen geblazen tussen de spullen, 's Middags met het Oranje elftal op de buis was het minder druk. De eindstand, naar verwachting iets van 4800 euro na aftrek van alle onkosten, stemt de organisatie dik tevreden. Het geld is bestemd voor onderhoud van de monumentale Adriaanskerk. „Voor mij is de kick van mountain- biken dat je op een sportieve ma nier je grenzen kunt verleggen. Een klim overwinnen, een par cours afleggen. Lekker bezig zijn in de natuur. Dit is écht bezig zijn. Want met een racefiets heb je nog tijd om na te denken. Op een mountainbike heb je die tijd niet. Ga je nadenken, dan word je me teen afgestraft door een boom op je pad of zo. Je kunt je aandacht niet laten verslappen." Meer informatie en inschrijven via 06-24740053 of x-treme.clinic@zee- landnet.nl. Spontaan langskomen kan ook. GIRO DE PICNIC Nagenieten in woord en beeld van Gi ro de Picnic 2010 kan nog de hele week via de weblog Cultuur Dichtbij. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE - In het weekend zijn ver schillende vernielingen gepleegd in Zierikzee. Onder meer het bushokje van de Interliner moest er in de nacht van vrijdag op zaterdag aan geloven. Een buschauffeur heeft de ergste rommel opgeruimd. Het is (nog) niet bekend wie deze vernie ling heeft gepleegd. De politie heeft diezelfde nacht wel vier jongeren (een 21-jarige, twee 18-jarigen en een 17-jarige) uit de gemeente Schouwen-Duiveland op gepakt die op de route Schuurbe- que Boeijestraat, Van Veenlaan en Watergang een spoor van vernielin gen hebben getrokken. De jongens namen onder meer een markerings- paal op de kruising Grachtweg met het Slingerbos mee. Ook verbogen ze palen en plaatsten een marke- ringspaal en een uit een tuin ge haald boompje in een opengemaak te put. De politie kreeg rond 4 uur 's nachts een melding binnen en heeft de vier jongeren rond 4.30 uur in de woning van één van hen aangehou den. Een getuige zag het clubje die woning ingaan. De jongens zijn gehoord en hebben de vernielingen bekend. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47