Je grenzen verleggen voor onderzoek 14 =#0# Politie let op fietsende scholieren maandag 21 juni 2010 lillik Michaël de Bruine, Michel Zitvast en Peter Boone (van links naar rechts) proberen onder andere met mountainbikeclinics geld in te zamelen voor onderzoek naar Duchenne. Echt druk was het september mee aan de monstertocht Duchenne Heroes. door Esme Soesman De geldmeter van het Zeeuwse Happy MTB-team stond aan het begin van het weekend op 1587 euro 55. Twee dagen mountainbi keclinics in Boswachterij Wester- schouwen brengt de benodigde 7500 euro een (klein) stapje dich terbij. Peter Boone uit Vrouwenpolder, Michel Zitvast uit Oost-Souburg en Michaël de Bruine uit Kapelle zamelen geld in voor de strijd te gen de erfelijke spierziekte Duchenne. Ook volgende week, za terdag 26 en zondag 27 juni, staan voor dat doel nog twee dagen cli nics in Burgh-Haamstede gepland. Vader André en zoon Joris Pik kaart uit Middelburg en de vrien den Dexter Foks en Keren van Quekelberghe uit Aardenburg heb ben al een eerste rondje gereden. Even wennen aan de fiets en ge voed worden met wat tips en fiets- technieken. „Een vader-zoonactivi- teit. Samen op de fiets door de bos sen", licht vader Pikkaart zijn moti vatie om mee te doen aan de clinic toe. Over het goede doel achter de clinics weet hij eigenlijk niks. :i 11 NEFIT ABI houdt Nederland warm Slim besparen met de Nefit ProLine HR-ketel Nu bij: WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg T (0118)415060, E mario@abimiddelburg.com Actieprijs Nefit ProLine cw3-cw4 al vanaf 1.495,- (incl. btw en montage) nu met gratis modulerende kamerthermostaat 1 m van de te plaatsen HR ketel en een geschikte dakdoorvoer „Maar het is natuurlijk wel meege nomen dat dit voor een goed doel is." Ook Dexter en Keren, beiden mountainbikers die voor het par cours én voor de tips (Dexter: „Bij voorbeeld hoe je je energie beter kunt verdelen") naar Burgh-Haam- stede zijn afgereisd, hebben zich niet in Duchenne verdiept. „Dat komt zo nog wel", grijnst Zitvast. Tijdens één van de 'uithijgmomen- ten' krijgen deelnemers te horen waar ze met hun 15 euro (te beta len voor een clinic, inclusief ge bruik van fiets, helm en een ener giepakket) aan bijdragen. Boone, Zitvast en De Bruine doen name lijk, met nog een kleine 400 men sen, van 12 tot en met 18 septem ber mee aan Duchenne Heroes. Deze dit jaar voor de vijfde keer ge houden mountainbiketocht voert door vier landen; Luxemburg, Bel gië, Duitsland en Nederland. Deel nemers leggen in 7 dagen tijd 700 kilometer af, vooral over - door GPS geleid - niet-geasfalteerde pa den. Het geld dat de deelnemers mee brengen (minimaal 2500 per per soon) is bestemd voor onderzoek naar de spierziekte Duchenne, dat vooral jonge jongens treft. Hoewel al omhoog geschroefd ligt de le vensverwachting van mensen met deze ziekte op 30. In Nederland gaat het om ongeveer 800 jongens. Juist omdat het om een relatief kleine groep gaat, wordt er weinig geld in onderzoek gestoken. Daar kan Middelburger Er- win Huegen, die zich met zijn zoon Michael bij het Happy-MTB Team meldt, over meepraten. Zijn dochter van 13 heeft de spierziekte SMA, ook zo'n 'kleintje' wat aantal patiënten be treft. Maar qua verloop even ern stig als Duchenne. „Er zijn wel 600 verschillende spierziekten", door Lilian Dominicus KAPELLE - De Zeeuwse politie gaat strenger controleren op het gedrag van fietsende scholieren. Dat kon digt zij aan na twee incidenten eer der deze week; waarbij jongeren op hun fiets zijn lastiggevallen door andere jongeren. Drie jongens uit Yerseke, die tus sen de 13 en 14 jaar oud zijn, zijn inmiddels voor een incident aange houden en geverbaliseerd. Het is niet zeker of ze bij het andere inci dent zijn betrokken. De politie zoekt die zaak nog uit. Vorige week vrijdag is een 14-jarig meisje onderweg van huis naar school van haar fiets getrapt door de drie jongens uit Yerseke. Toen een an der groepje langs kwam rijden, kon ze ontsnappen door met hen mee te fietsen. Later haalden de jongens het meisje in op de Konin gin Wilhelminastraat in Kloetinge. Ze werd van haar fiets getrapt en kwam ten val op het wegdek. Zij liep schaafwonden op en een bles sure aan haar schouder. Ook haar tas, fiets en kleding waren kapot. Naar aanleiding van dit incident zijn de drie jongens aangehouden. Ze hebben een verklaring afgelegd. Afgelopen woensdag is een 16-jari- ge jongen ook mishandeld, óók door drie jongens. Het is nog niet bekend om welke jongens dit gaat. Zij spuugden de 16-jarige op zijn jas en in zijn nek en er is naar hem uitgehaald. De jongen liep een blauw oog en een snee in zijn gezicht op. Ook zijn bril was stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46