381 sport Conclusie na NK: bondscoach kan Kirsten Wild kan toch nog lachen in Ster Skeeleraar Tolhoek tweede in Rotterdam Menner De Broekert wint Minimarathon X-Treme in de prijzen op landelijk niveau NK TURNEN Op een zwaar gedevalueerd Nederlands kampioenschap laat Goesenaar Carlo van Minde zien over veerkracht te beschikken. 1 maandag 21 juni 2010 ROTTERDAM De skeelermarathon voor alle cate gorieën op het Leontien van Moor- sel-parkoers in Rotterdam heeft Antwan Tolhoek uit Yerseke de tweede plaats opgeleverd. Neder lands C-kampioen Wessel Schil ders uit Monnickendam ging er hal verwege de race alleen vandoor en won in een tijd van 1 uur, 16 minu ten en 49 seconden. Antwan Tol hoek werd op 1 minuut en 33 secon den tweede. Master Raymond Jan sen eindigde op ruim 2 minuten op .de derde plek. Corina Wisse uit Yer seke eindigde als twaalfde. NISSE De Rij en Menvereniging De Weel- ruiters uit Nisse organiseerde zater dag tijdens het Schaapscheerder- feest in Nisse de vijfde editie van de Minimarathon voor aanspannin gen. Florance de Broekert uit Kapel- 4e versloeg bij de enkelspan paar den Leo Paauwe (Nisse) en Kees Westdorp ('s-Gravenpolder). Chan- tal Vermerris uit Kats won bij de enkelspan pony's en Jacco van Westeinde uit Ovezande was de beste bij de dubbelspan pony's. Bij de meerspannen won Daniëlle Weststrate uit Wolphaartsdijk. ZUIDWOLDE De negende wedstrijd van de Lan delijke Jeugdcompetitie mountain bike, die werd gehouden in het Drentse Zuidwolde, resulteerde voor de mountainbikers van de Zeeuwse vereniging X-Treme in zes podiumplaatsen. Nederlands kampioene Emma Ver loop won met ruime voorsprong in categorie 1. In categorie 3 waren de gebroeders Van Dijke goed voor twee podium plaatsen: Mick van Dijke werd tweede, Tim van Dijke derde. ,hn categorie 4 eindigde Aimee Schoe als tweede. Didi de Vries werd derde in categorie 5. In categorie 7 heerste X-Treme-rij- der Milan Vader van start tot fi nish. Hij reed zijn concurrenten op meer dan één minuut. 4 May ra Kroon en heerste bij de vrouwen met vier titels. Ze won de meerkamp en sprong, brug en balk. Carlo van Minde toont onder meer op ringen veerkracht na een teleurstellend begin op vloer. foto Jaap Schaaf door Frits Bakker WESTKAPELLE - Wie het aandurfde om na afloop over stalorders te spreken, werd gelijk het bos inge stuurd. De rangen binnen de vrou- wenploeg van Cervélo werden on middellijk na de Ster Zeeuwsche Eilanden weer gesloten. -Kirsten Wild won het eindklasse ment en dat was maar goed ook, anders had het zaterdag binnen de beste ploeg in de koers nog wel eens kunnen donderen. De winnares was in elk geval niet zó gelukkig met het verloop van de wedstrijd, ook al wilde ze dat na afloop niet meer toegeven. Maar binnen de ploeg golden voor „de laatste etappe wel degelijk stil zwijgende afspraken. Iris Slappen- del, die reed voor de rode trui, zou onderweg wat sprintjes meepik ken, Kirsten Wild werd uitge speeld voor het eindklassement en had daar na de zeges in twee etap pes ook het volste recht toe. De strategie ging op het eind van de slotetappe bijna de mist in. Iris Slappendel reed met Janneke Ka nis in de finale weg uit het pelo ton en sprintte in Westkapelle voor de overwinning. Ze werd ver slagen door Janneke Kanis en kreeg met haar tweede plaats zes seconden bonificatie. Met de seconden onderweg en de kleine voorsprong op de streep was het plotseling niet meer zo ze ker dat Kirsten Wild het eindklas sement had gewonnen. De gespan nen blik, waarmee ze na de etappe langs kwam rijden bij haar ploeg leider Egon van Kessel, zei veel over de onderlinge sfeer. „Heb ik nou gewonnen of niet?" „Dat weet ik niet, moet je aan de jury vragen", reageerde Van Kessel. Kirsten Wild keek nog eens achter om, mompelde iets onvriendelijks Eindwinnares Kirsten Wild. en reed weg. Tien minuten later kreeg ze de verlossende medede ling van de jurywagen dat de eind overwinning met vier seconden verschil toch voor de beste renster van de driedaagse was. En dus kon Kirsten Wild na de huldiging, waar ze twee truien op mocht halen - het geel voor de eindzege, het groen voor het sprintklassement - weer lachen. De stalorders? „Ik zeg er maar niets over, dat houden we binnen de ploeg", lachte ze later de specu laties weg. De eindsprint en de fi nale? „We waren in elk geval met de ploeg superieur, reden voor alle truien en dan maakt het eigenlijk niet uit wie dan wint." Ja, ja, Kir sten, maar zo eenvoudig lag dat niet. Egon van Kessel stelde vast: „Het was voor de rust in de ploeg maar goed dat het zo is afgelo pen." Kirsten Wild: „Ik kreeg ge lukkig ook nog hulp van Vera Koe- dooder toen de koplopers ervan door gingen. Zelf kon ik dat gaatje niet meer dicht rijden." De aanvallen van Nederland Bloeit, dat vooral reed voor de dag zege, werden één voor één gecoun terd. Marianne Vos reed op reserve, om dat ze zich van haar ploegleider Jeroen Blijlevens moest sparen voor de komende weken. Met Janneke Kanis, een 25-jarige Zwolse die nog weinig heeft ge wonnen, greep de ploeg in de stra ten van Westkapelle met over macht de dagprijs. Het podium van de driedaagse werd niettemin zwart en wit ge kleurd met de truien van Cervélo. Kirsten Wild won het geel (alge meen) en groen (punten), Iris Slap pendel het rood (tussensprints) en de'Britse Lizzy Armitstead het wit (jongerenklassement). De negentienjarige Zeeuwse Birgit Lavrijssen gaf haar optreden glans met een vijfde plaats in het jonge renklassement. Ze werd 22e op 4.48 van de winnaar. De aanvalslustige Baukje Doedee reed ook een prima driedaagse met een 28e plaats op precies zes minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44