sport 137 Hoofdrol voor Boot in cross voor goed doel Stouten nu al in vorm voor Jumpin de Weel Dressuuramazone Chantal Nijpjes is klasse apart in Axelse bos Van der Meet verliest finale in Alkmaar wil Pi èwÊÊÉr Boehlé en Nijland naar WK beachvolleybal Thuisspelers op dreef in koppeltoernooi Kwadendamme Bekijk de video van Carlo van Minde op het NK turnen www.pzc.nl/sport/zeeland maandag 21 juni 2010 1 v Lars van Wijk schanst in de tweede manche van de clubklasse. Hij werd tweede in het klassement. foto Willem Mieras door Herman Heuvink RILLAND - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was de sterkste crosser in de samenge voegde klasses MX l en MX 2 op het Scheldecircuit van Rilland. De races waren voor een goed doel: geld inzamelen voor onderzoek naar betere medicijnen voor de spierziekte van Duchenne. Initia tiefnemer Ronny Cornelisse kon ongeveer 1200 euro in ontvangst nemen. De opkomst was niet al te groot. Als voornaamste reden werd de WK-wedstrijd Nederland-Japan gezien. Boot maakte opnieuw duidelijk dat hij dit seizoen is gegroeid. Met overmacht won de achttienjarige timmerman beide manches. De meeste tegenstand ondervond hij bij de MX 2 van de Belgische belof te Thomas van Tichelen en van de Souburger Steven Ovaa. Zij behaal den evenveel punten, maar de Su- zuki-rijder uit Essen had een bete re tweede heat. Marinus Hoek uit Halsteren won de MX 1 door een betere tweede manche dan de in punten gelijk geëindigde Erik van der Wekken uit Zierikzee. Bij de veteranen was de in België woonachtige Nederlander Erik Motz duidelijk de sterkste. Het was voor de 43-jarige ondernemer zijn tweede wedstrijd na on derbreking van zo'n twintig jaar. Oscar van de Mierden uit Oos terhout legde beslag op de tweede stek. De beste Zeeuw werd Leo van der Cingel uit Oosterland. Hij hield Ron Bos uit Goes en Jacco Bol uit Schore nipt achter zich. De clubklasse werd gewonnen door Michael Sleijmer uit Rilland. Plaatsgenoot Robert lanssens zorg de in de tweede manche voor een dubbelslag. Hij was echter in de eerste manche als zestiende geëin digd en kwam niet in aanmerking voor een podiumplaats in de dag klassering. Bij de 85 cc was opnieuw de winst weggelegd voor Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk. De der tienjarige coureur finishte als eer ste in beide manches. Cadeau kreeg hij de zege niet, want daar voor was de tegenstand van Bas van Strien uit Dirksland en Jo- chem van den Dorpel uit Kapelle te sterk. Brian Vermeulen was de. sterkste in de 65 cc. Twee tweede plaatsen waren daarvoor voldoende. De beide manchewinnaars, Michan Fase uit Sint-Maartensdijk en Jay- den Hoek uit Oost-Souburg, had den in de andere manche wat minder geluk. door Lucien Roelandt NISSE - Ruim tweehonderd combi naties grepen zaterdag de kans om alvast kennis te maken met de ac commodatie voor Jumpin de Weel in Nisse. Met de overwinning in het ZZ en Z toonde Wilma Stou ten aan dat ze met Stouten's Tana- gra klaar is voor de strijd met de vele nationale coryfeeën die eind juli op het concours hippique aan de start komen. Met ook nog der de plaatsen in de klassen B en M kon de achttienjarige amazone uit Serooskerke op een succesvolle ge nerale repetitie terugkijken. Met een technisch en zwaar par cours werden de combinaties door bouwer Rens Wondergem flink aan de tand gevoeld. Voor veel combinaties in de klasse Z was het een te zware opgave. Alleen Wil ma Stouten (Tanagra) en Noelle door Lucien Roelandt AXEL - De Rabo Talentenplan Dres- suurcompetitie van de regio Zee land blijkt in trek. Veelal worden de hoge kosten van de Wester- scheldetunnel als reden aange voerd om van boven de Wester- schelde de oversteek niet te ma ken. Voor deelname aan deze wed strijdserie blijkt dit geen pro bleem. Want ook in de door de Haringruiters georganiseerde der de competitiewedstrijd was de be langstelling vanuit de provincie groot. In de klasse Z2 steeg Chan tal Nijpjes in het Axelse bos naar eenzame hoogte. In de overige klassen waren de talenten aan el kaar gewaagd. Nijpjes stuurde William in de klas se Z2 de mooi bergopwaarts gaan de Rubiquil-zoon naar een totaal van 66,44 procent. Dit was bijna zes procent meer dan streekfavo- riet Stephanie de Frel met Virgina. Met deze overwinning weet Chan tal Nijpjes zich nu al verzekerd van een plaats in de Zeeuwse fina le eind augustus in Domburg. Ook de tweede proef, niet meetel lend voor de competitie, werd een prooi voor de amazone uit Sint Laurens. Met de score van 67,35 procent stuurde Nijpjes William naar een afgetekende overwin ning. In de klasse Zi was Dinja van Lie- re met Zibbedy's Way de beste van een sterk presterende kop groep. De amazone uit Kapelle reed de met veel uitstraling door de baan gaande Saros van 't Gestel- hof-dochter met 67,35 procent naar het oranje erelint. Van Liere gaat daarmee samen met Jessica Nijpjes, die met Vigo met 66,17 procent de tweede plaats opeiste, aan de leiding van het voorlopige klassement. Ook de zege in de tweede proef was een prooi voor Van Liere met de donkerbruine merrie. „Zibbedy's is een heel fijn paard. Ze neemt alles snel op en toont nog steeds progressie. Ook nu gaf ze mij een fijn gevoel. Ze liep heel ontspannen door de proef." Er zat nog meer in het vat voor Van Liere. Na een met Diesel wat teleursieüc.-uc zesde plaats in het dagklassement van het Talenten plan, eiste ze in de tweede proef van Mi met de Fuel for Live-zoon wederom de zege op. Van Liere: „Ik had het liever andersom ge zien. In de eerste proef toonde Die sel wat spanning maakten we en kele foutjes. Maar ik wil niet kla gen. Het is een paard met veel po- door Roeland van Vliet ALKMAAR - Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd twee ITF-toernooien op rij te win nen, iets dat haar vorig jaar wel lukte. De speelster uit 's-Heer Abts- kerke verloor gisteren de eind strijd van Alkmaar. Marcella Koek was met 6-3 6-3 te sterk. Door de nederlaag kwam er einde aan de zegereeks van de Beve- landse. In Apeldoorn won ze vijf wedstrijden (en pakte ze de hoofd prijs), in Alkmaar voegde ze daar nog vier winstpartij en-aan toe. De laatste boekte ze zaterdag, maar wel met een dosis geluk. Kiki Bertens gaf op bij 4-2 in de eerste set. Van der Meet en Koek, respectieve lijk de nummers 555 en 542 van de wereldranglijst, troffen elkaar één keer eerder in het ITF-circuit. Dat was vorig jaar in de halve finale van Almere. De Zeeuwse won toen met 6-3 6-3. Gisteren was het precies omgekeerd. van de Velde (Zamora) plaatsten zich voor de barrage. Als eerste starter haalde Stouten al bij de tweede sprong een paal naar de bodem. Van die fout kon Van de Velde niet profiteren. Na een springfout op de eerste hindernis was de amazone uit Rijsbergen duidelijk het spoor kwijt. Ze stuur de haar Viervoete over de verkeer de hindernis, met uitsluiting als ge- volg. Piet Huige en Uccello verkeren de laatste weken in een bloedvorm. De combinatie was daardoo de uit gesproken favoriet in het ZZ. Maar op eigen erf kon de landbouwer uit Nisse de verwachtingen niet waarmaken. Hij ging als eerste de bak in en kreeg een balk aan het been. Stouten, die ook voor deze rubriek Tanagra had opgezadeld, strafte met een foutloze rit af. In de klasse L meldden twaalf com Nadine Doosjen uit Vogelwaarde stuurt Azzuro in de klasse B naar de twee de plaats. foto Willem Mieras binaties zich voor de beslissende ronde. Met een foutloze rit en de tijd van 41,65 seconden bracht An- niek van de Linden (Chanel Z) als eerste het spel op de wagen. Maar het venijn zat voor de amazone uit 's-Heer Arendskerke in de staart. De Rotterdammer Nick de Graaf was met Ashly V een fractie sneller. Ook in M eiste De Graaf de over winning op. In de barrage stuurde hij de merrie in 42,87 foutloos naar de finish. Op die tijd beten zijn zes achtervolgers zich stuk. Ilyo de Loos werd tweede. tentie In de tweede proef heeft hij dat ook bewezen. Daarin gaf hij mij weer een supergoed gevoel." Wilma Salm ging in het Talenten plan van Mi op Arrivederci met de overwinning strijken. De amazone Yerseke reed de in de galop en uit gestrekte gangen uitblinkende San Remo-zoon naar in dressuurkrin- gen aansprekende score van 71 pro cent naar het oranje erelint. De„ combinatie gaat hiermee nu sa men met Annemieke Maaskant aan de leiding van het klassement. Natasja van Drongelen deed met Vivaldi goede zaken met een twee de plaats. De dierenartsassistente uit IJzendijke rukte in het alge meen klassement op naar een met Dinja van Liere gedeelde vierde plaats. Zij houdt daarmee zicht op een finaleplaats. Jessica van Belzen stuurde in M2 Zodeste met 65,33 procent naar de zege. De amazone uit Arnemuu den gaat hiermee samen met de Terneuzense Brigitte Maltha met Zidane aan de leiding. In de strijd om de oranje erelinten in L2 wisselde Valeska Lefeber met Stephanie de Frel met Bromelia stuivertje. In de talentproef was Le feber zich met de Painted Black-zoon met 64,66 procent nipt de beste. SCHEVINCEN - De beachvolleybal- Iers Dirk Boehlé uit Hulst en Erik Nijland uit Etten-Leur gaan weer naar het WK beachvolleybal on der negentien jaar. Vorig jaar deed het tweetal mee in het Turkse Ala- nya, nu gaan ze naar Porto in Por- tugal. Het team heeft zaterdag in Scheve-,, ningen een ticket kunnen bemach tigen voor het eindtoernooi. Een zinderende driesetter in de allesbe palende wedstrijd werd met 15-13 gewonnen. KWADENDAMME - In het koppel- toernooi Kwadendamme bestaat het legioen overblijvers op de gro te tafel uitsluitend uit thuisspelers van Tapperij 's Lands Welvaren. Alleen op de kleine tafel zien we nog wat 'vreemde' gezichten, zo als Jean Paul de Kraker/Koen, Pöpsel. De Zeeuws-Vlamingen doorbraken de Bevelandse he gemonie en scoorden opnieuw hoog: 1.290 gemiddeld. Ook Wirn de Kok/Arjo Hollestelle plaatsten zich voor de vierde ron de, net als Frans de Koek/Bram de Waard. Op de grote tafel is het veld al toe aan de finale en daarin spelen uit-^ sluitend tweetallen die in Kwa dendamme uitkomen. Het zijn: Kees Verbeek/Luc Peeters, Sylvia Eckel/Ronny van Geyt en Danny Aerts/Pierre van den Berg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43