361 sport Fraaie Haarhuis-show bij De Puye Eindzege ongeplaatste Hermus FL04KIDS De benefietavond voor de stichting Fknkids was vrijdagavond een groot succes. Met behulp van oud-prof Paul Haarhuis werd 7500 euro opgehaald. Eversdijk knokt zich naar tiende plaats Schrier tiende in stratenloop Hoogerland 37e in Ronde van Slovenië Jeugdwielrenner De Jong tweede maandag 21 juni 2010 Vijftig mensen deden mee aan (en betaalden voor) de clinic van Paul Haarhuis. 'Eigenlijk probeer ik altijd 'ja' te zeggen tegen goede doelen' Paul Haarhuis door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het spel van Paul Haarhuis maakt nog altijd indruk. De voormalige dubbelspecialist plaatst de ballen zo'n zes jaar na zijn afscheid nog altijd bijzonder nauwkeurig. „Je snapt eigenlijk niet dat hij niet nog steeds in het profcircuit me- d raait", zei één van de (betalende) toeschouwers bij zijn demonstra tieduel in 's-Heer Hendrikskinde ren. „Hij slaat de ballen nog zó hard en zó makkelijk..." ^Haarhuis (44) moest in 2004 stop pen met proftennis vanwege een aanhoudende schouderblessure. Maar hij is nooit uit de tenniswe reld verdwenen. Samen met Jacco Eltingh, de man met wie hij de meeste prijzen pakte, zette hij het bedrijf Tennis Events op, dat cli nics verzorgt en tenniskampen or ganiseert. Voor Flo4kids kwam hij graag be langeloos naar tennisvereniging De Puye, te meer omdat de avond grote raakvlakken had met zijn werk. „Eigenlijk probeer ik altijd 'ja' te zeggen tegen goede doelen. Maar ik moet mezelf af en toe in bescherming nemen. Tegen din gen in het weekend zeg ik daarom sinds een jaar sowieso 'nee'." De actie in 's-Heer Hendrikskinde ren was op vrijdag en dus ging de Brabander in op het verzoek om te komen. Maar hij deed dat niet zonder meegedacht te hebben over de opzet van de avond. „Ik ben niet iemand die naar de plek toe rijdt en zegt: ik zie wel wat ik aantref Ik wil er zeker van zijn dat er iets goeds opgezet wordt - met een clinic, een wedstrijd, een buf fet - en dat de stichting daar dan ook een mooie prijs voor vraagt aan de deelnemers. Ik wil niet dat ze aan het einde van avond slechts vijfhonderd euro hebben opge haald." Dat gebeurde ook niet. Haarhuis mocht een cheque van 7500 euro overhandigen aan dr. De Klerk van het Rotterdamse Sophia Kin derziekenhuis. De uit Goes afkom stige arts, gespecialiseerd op het ge bied van stofwisselingsziekten, was daar zeer verguld mee. Hij liet weten dat er dankzij een eerder op gehaald bedrag - 30.000 euro met een autocross in 's-Heer Arends- kerke - een nieuwe machine was neergezet in Rotterdam. „Daar door kunnen we nu nog beter dia gnoses stellen", zei hij. „En met de ze nieuwe cheque kunnen we kin deren met stofwisselingsziekten nog meer aandacht geven en een beter toekomst bieden." Ook Carmen en Taco Blankestijn waren verguld met de opbrengst. Zij hebben Flo4kids opgezet om dat hun zoon Florian een zeldza me stofwisselingsziekte heeft. „Er zijn niet zo heel veel kinderen die met een stofwisselingsziekte gebo ren worden; ongeveer acht honderd per jaar", vertelden ze. „Voor zorgverzekeraars is het daarom niet zo interessant om geld te steken in onderzoek naar behandlingsmethoden en medica tie. Florian krijgt nu bijvoorbeeld een hoestdrankje, omdat daar toevallig een stofje in zit dat enigs zins helpt bij een stofwisselings ziekte. Maar een echt medicijn is er niet." Het nieuwe onderzoek in Rotter dam komt te laat voor Florian, rea liseren z'n ouders. „We hopen dat andere kinderen het door onze ac ties beter krijgen." Florian maakt het overigens naar omstandigheden goed. Hij had bij zijn geboorte een levensverwach ting van drie jaar en is nu dertien. Vrijdag was hij ballenjongen bij de partij Paul Haarhuis/Lesley Kerk- hove-Frank Clausing/Christopher Dekker. Met z'n vijven voerden ze een mooie show op. Met name Haarhuis presenteerde zich als een waar entertainer. Paul Haarhuis (rechts) zorgde voor hilarische momenten in de demonstratiewedstrijd bij De Puye. Dubbelpartner Lesley Kerkhove had moeite haar lachen in te houden. foto Willem Mieras door Sven Bakker KLOET1NCE - Bij het Van de Linde De Bongerd Open heeft Niek Her mus de titel gepakt in de vierde ca tegorie van het mannenenkelspel. De ongeplaatste speler van 't Hal ve Maantje baande zich een weg door het toernooi door in twee sets te winnen van achtereenvol gens Jermo Stoel, Bas Mulder en Django Westland. Vervolgens re kende hij in de finale af met San- der van Buren. Hermus had in de eindstrijd te gen Van Buren echter wat meer te genstand dan in zijn eerdere par tijen. Hij verloor zelfs de eerste set met 1-6, maar kwam daarna sterk terug met tweemaal 6-3. In de 5-categorie was Hermus' clubgenoot Bart van Trigt de bes te. Na zeges op Matthieu Huis- soon en Rick Kole werd gisteren op de finaledag Alwin van Bree in drie sets verslagen. Het werd 4-6 .6-2 6-2. In het dubbelspel in de 5 werd Van Trigt samen met Niels Arken bout al in de halve finales uitge schakeld door de latere winnaars Jermo Stoel en Django Westland. Laatstgenoemden klopten in de fi nale Mark Kathmann en Rolf van Stee met 6-0 4-6 en 7-6. Het gemengddubbelspel 4 kwam op naam van Rishi Parsowa en Marloes van Trigt dankzij over winningen op Henk en Marloes Meulmeester en Van Buren/ Chantal de Ruiter. In de 5-catego- rie pakten lim Remijn en Diana van de Dries de titel. Op de gravelbanen van tennis vereniging Kruiningen werd er een toernooi georganiseerd dat al leen toegankelijk was voor de le den van alle Reimerswaalse ten nisclubs. Bij het Reimerswaaltoer- nooi werd er gespeeld in ge- mengddubbelcategorieën van speelsterkte 5 tot en met 8. In de finale in de vijfde categorie van het gemengddubbelspel ston den het als eerste geplaatste kop pel Dick van de Velde/Irene van Velzen en de als tweede geplaats ten Pieterjan Blaauw en Christel Ganseman tegenover elkaar. Na 45 minuten - er werd op tijd ge speeld in Kruiningen - kwamen Van de Velde (tennisclub Yerseke) en Van Velzen (tennisclub Kruiningen) als winnaars van de baan. In de 6-categorie legden Huib Krombeen en Annemarie Heijns- dijk beslag op de titel. De thuis- spelers stonden als tweede inge schaald en versloegen in de eind strijd Remco en Ingrid Suerink van tennisvereniging Bathse Kreek uit Rilland. De categorieën van het mannen- en vrouwendubbelspel komen de ze week aan bod op tennisvereni ging De Klappers in Krabbendij- ke, dat evenals het afgelopen week gehouden evenement de naam Reimerswaaltoernooi draagt. AVERBODE Bij een UCI-mountainbikewed- strijd om de Fidea Cup is Matthijs Eversdijk bij de junioren op de tien de plaats geeïndigd. De renner uit Wilhelminadorp knokte zich vanaf de laatste rij naar voren. Luc van Eek uit Kapelle finishte in de ochtenduren op de tiende plaats in de categorie masters 30+. Bij de eliterenners won Sven Nijs. RIJSBERGEN Michel Schrier is als tiende geëin digd in de Sint Bavoloop in Rijsber- gen. De Vlissinger legde de tien ki lometer af in 31 minuten en 23 se conden. Jesper Francke uit Koude- kerke werd 22e in 33.47. Wilko de Vos uit Kattendijke werd achtste in de categorie 45+ in 35.30. Marianne de Kok uit Lewedorp werd tweede bij de 35-plussers in 38.10. NOVO MESTO Wielrenner Johnny Hoogerland is gisteren als 37e gëindigd in de Ron de van Slovenië. De Yersekse ren ner van Vacansoleil had na de vier daagse etappekoers 9.10 minuten achterstand op de Italiaan Vincen- zo Nibali (Liquigas). Hoogerland werd zaterdag (toen Ni bali won) 43e en finishte gisteren als 95e. LAGE ZWALUWE Timo de Jong uit Goes, jeugdwiel renner bij Theo Middelkamp, is in Lage Zwaluwe tweede geworden in de categorie 4. De nummer één boekte een solozege, De Jong was de snelste van het peloton. Maurits de Waal (Kloetinge) en Erik Boer (Wolphaartsdijk) wer den vierde en achtste in categorie 6. Shirin van Anrooy (Kapelle) was de nummer zeven in categorie 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42