361 sport Geslaagde test De Jaeger op Nijpjes klasse apart in Axelse bos ATLETIEK De atleten laten het afweten bij de Boekweitloop in Zuiddorpe. De concurrentie van de PZC Familie loop en het WK voetbal blijkt groot. Boehlé en Nijland naar WK beachvolleybal Thuisspelers heersen in koppeltoernooi Podiumplaatsen voor De Loos en Doosjen Swift B1 verliest finale nationale korfbaldag maandag 21 juni 2010 Het aantal deelnemers dat kwam opdagen bij de Boekweitloop in Zuiddorpe. Edwin de Jaeger liep in zijn eigen dorp Zuiddorpe gemakkelijk naar de overwinning in de Boekweitloop. foto Huib de Jonge SCHEVENINCEN Het beachvolleybalteam Dirk Boe hlé uit Hulst en Erik Nijland uit Et- ten-Leur gaat op herhaling naar het WK beachvolleybal onder ne gentien. Was het vorig jaar Alanya in Tur kije, zaterdag heeft het team in het Hommersons Beachstadion in Scheveningen een ticket kunnen bemachtigen voor het WK 2010 van Porto in Portugal. Een zinde rende driesetter in de allesbepalen de wedstrijd werd met 15-13-winst afgesloten. Het verschil tussen mee gaan of thuisblijven was maar twee simpele puntjes. KWADENDAMME In het driebandentoernooi op de grote tafel in Kwadendamme be staat het legioen overblijvers uit sluitend uit thuisspelers. Alleen op de kleine tafel doorbraken Vreem de' gezichten zoals Jean Paul de Kraker/Koen Pöpsel de Bevelandse hegemonie. Het duo scoorde op nieuw hoog: 1.290. Ook Wim de Kok/ Arjo Hollestelle plaatsten zich voor de vierde ronde, net als Frans de Koek/Bram de Waard als beste verliezers. Op de grote tafel spelen Kees Verbeek/Luc Peeters, Sylvia Eckel/Ronny van Geyt en Danny Aerts/Pierre van den Berg de finale. NISSE Bij springwedstrijden in Nisse haal den Ilyo de Loos en Nadine Doo- gen zaterdag het podium. De uit Zaamslag afkomstige De Loos stuurde Voyage in de barrage van de klasse M naar de tweede plaats. De zege ging naar Rotter dammer Nick van de Graaf met As hley V. Nadine Doosjen behaalde met Azzuro eveneens een tweede plaats. De amazone uit Vogelwaar de leverde die prestatie in de klasse M. PAPENDRECHT De korfballers van Swift Bi hebben zaterdag tijdens de nationale korf baldag in Papendrecht naast het landskampioenschap gegrepen. De Middelburgers verloren het titel- duel met 9-8 van SKF Bi. Swift keek al heel snel tegen een 5-1-achterstand aan. Na rust (7-3) kwamen de Walchenaren goed te rug. Ze naderden tot op één punt en konden net geen verlenging af dwingen. UIT Zuiddorpe. Kermisloop. Twaalf kilometer: 1 Edwin de Jaeger, Zuiddorpe, 34.40 min.; 2 San- der Verminck, Eeklo, 46.00; 3 Patrick van Re- mortel, Hulst, 47.13. 7600 meter: 1 Georges Goole, Zuiddorpe, 34.40; 2 Eddy Waelput, Stekene, 35.30; 3 Noël Verbrugge, Axel, 35.42. Vrouwen: 1 In- grid Faber, Zuiddorpe, 42.47. Vier kilometer: 1 Kris Deveaux, Oostende, 13.08; 2 Jean-Pierre Nolet, Axel, 15.46; 2 Fred dy Verstichel, Stekene, 16.41. Vrouwen: 1 Shirley Kerkhove, Zuiddorpe, 15.30. AGENDA MAANDAG WIELRENNEN Zuiddorpe. Internationale Boekweitronde, voor eliterenners, amateurs-A en beloften, ne gentig kilometer. Aanvang 19.00 uur. door Lucien Roelandt AXEL - De Rabo Talentenplan Dres- suurcompetitie van de regio Zee land blijkt in trek. Veelal worden de hoge kosten van de Wester- scheldetunnel als reden aange voerd om van boven de Wester- schelde de oversteek niet te ma ken. Voor deelname aan deze wed strijdserie blijkt dit geen pro bleem. Want ook in de door de Haringruiters georganiseerde der de competitiewedstrijd was de be langstelling vanuit de provincie groot. In de klasse Z2 steeg Chan- tal Nijpjes in het Axelse bos naar eenzame hoogte. In de overige klassen waren de talenten aan el kaar gewaagd. Nijpjes stuurde William in de klas se Z2 de mooi bergopwaarts gaan de Rubiquil-zoon naar een totaal van 66,44 procent. Dit was bijna zes procent meer dan streekfavo- riet Stephanie de Frel met Virgina. Met deze overwinning weet Chan- tal Nijpjes zich nu al verzekerd van een plaats in de Zeeuwse fina le eind augustus in Domburg. Ook de tweede proef, niet meetel lend voor de competitie, werd een prooi voor de amazone uit Sint Laurens. Met de score van 67,35 procent stuurde Nijpjes William naar een afgetekende overwin ning. In de klasse Zi was Dinja van Lie- re met Zibbedy's Way de beste van een sterk presterende kop groep. De amazone uit Kapelle reed de met veel uitstraling door de baan gaande Saros van 't Gestel hof-dochter met 67,35 procent naar het oranje erelint. Van Liere gaat daarmee samen met Jessica Nijpjes, die met Vigo met 66,17 procent de tweede plaats opeiste, aan de leiding van het voorlopige klassement. Ook de zege in de tweede proef was een prooi voor Van Liere met de donkerbruine merrie. „Zibbedy's is een heel fijn paard. Ze neemt alles snel op en toont nog steeds progressie. Ook nu gaf ze mij een fijn gevoel. Ze liep heel ontspannen door de proef" Er zat nog meer in het vat voor Van Liere. Na een met Diesel wat teleurstellende zesde plaats in het dagklassement van het Talenten plan, eiste ze in de tweede proef van Mi met de Fuel for Live-zoon wederom de zege op. Van Liere: „Ik had het liever andersom ge zien. In de eerste proef toonde Die sel wat spanning maakten we en kele foutjes. Maar ik wil niet kla gen. Het is een paard met veel po tentie In de tweede proef heeft hij dat ook bewezen. Daarin gaf hij mij weer een supergoed gevoel." Wilma Salm ging in het Talenten plan van Mi op Arrivederci met de overwinning strijken. De amazone Yerseke reed de in de galop en uit gestrekte gangen uitblinkende San Remo-zoon naar in dressuurkrin- gen aansprekende score van 71 pro cent naar het oranje erelint. De combinatie gaat hiermee nu sa men met Annemieke Maaskant aan de leiding van het klassement. Natas ja van Drongelen deed met Vivaldi goede zaken met een twee de plaats. De dierenartsassistente uit IJzendijke rukte in het alge meen klassement op naar een met Dinja van Liere gedeelde vierde plaats. Zij houdt daarmee zicht op een finaleplaats. Jessica van Belzen stuurde in M2 Zodeste met 65,33 procent naar de zege. De amazone uit Arnemui- den gaat hiermee samen met de Terneuzense Brigitte Maltha met Zidane aan de leiding. In de strijd om de oranje erelinten in L2 wis selde Valeska Lefeber met Stepha nie de Frel met Bromelia stuiver tje. In de talentproef was Lefeber zich met de Painted Black-zoon met 64,66 procent nipt de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34