Contrast is voelbaar bij 161 zeeland RHBMQQRG Spetterende optredens bij Levendig Geersdijk zeeland in de vorige eeuw ■HHHHHHO FESTIVAL Aardappelschuur Zonnemaire is filmset van Ploctones maandag 21 juni 2010 In deze serie Raadkaarten gaan we in op Zeeuwse gehuchtjes. Het zijn beelden van een lang vervlogen verleden. Het zijn ansichtkaarten uit de collectie van Hans Lindenbergh. Waar is deze foto gemaakt? We zijn heel erg benieuwd naar anekdotes of verhalen die verband houden met deze foto. De oplossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar de redactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg, of mail naar redactie@ pzc.nl Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Op de raadkaart is Geers dijk geportretteerd. Kees van Iwaarden uit Kloetin- ge benoemt de de kerk rechts op de foto als de gereformeerde kerk en de kerk op de achtergrond als de hervormde kerk. „Het gebouw uiterst links was een café. Mijn oom Jewannes Lansen woonde ook op Geersdijk, hij was er wa genmaker." Hij vervolgt: „Mijn ooms dochter laantje trouwde in, ik meen 1955, met Bram Schipper in Geersdijk. In het feestzaaltje van de gerefor meerde kerk hebben we toen ge feest tot 5 uur in de morgen. Toen konden we met het eerste bootje van 6 uur van Kortjeen naar Wol- fersdiek weer naar huis. Zo'n brui loft heb ik later nooit meer meege maakt!" P. Geldof uit Wissenkerke vult aan dat de Voorstraat nu de Burge meester Wissestraat is, „met op de hoek rechts de groentewinkel van de familie Kastelein, met daar naast de smidse van Kabboord." Ina van Lobberegt-de Nooijer schrijft dat zij nu 36 jaar in Geers dijk wonen. „Van wanneer deze fo to is, weet ik niet. Wel herken ik dingen, zoals het eerste huisje rechts, daar hebben van 1974 tot 1976 mijn zus en zwager gewoond. Het tweede torentje op de foto stond op de school. Nadat de school is gesloopt, is het torentje op het Drenthehuis geplaatst." De foto is genomen vanaf de Provin ciale weg. René Zuijdweg uit Kamperland weet dat Geersdijk in die tijd een 'bezig dorp' was. „De groenteboer voorzag heel Noord-Beveland van groente en fruit, door met paard en kar over het eiland te gaan. Daarnaast zie je de travalles, de werkplek en het huis van Kab boord de smid, in die tijd waren er veel paarden in de omtrek die hij van hoefijzers voorzag." Links verder zien we het huis van van de Heijde, fietsenmaker en paardentuigmaker-reparateur. De prijswinnaars zijn: Riek Matthijsse- Tollenaar, uit Meliskerke, J. de Jonge uit Kats en L. van de Velde-Hendrikse uit Zierikzee. door Esme Soesman Anton Goudsmit van de Ploctones verge leek de aardappel schuur van Jaap Ver- seput in Zonnemaire ooit eens met de hemel. Die liefde is, zo bleek zaterdagavond in Club Zonnemaire, geheel en al weder zijds. Het binnenkomertje van de Ploctones, 'ouwe gouwe' Short Cuts, was genoeg om het publiek in beweging te krijgen. Overigens pas nadat Goudsmit zijn liefde voor Club Zonnemaire, de bakermat van het driedaagse culturele festival Giro de Picnic, op nieuw betuigd had. „Dit is wel het leukste plekje waar je kunt spe len", vertroetelde de gitarist het - dankzij gepassioneerd voorwerk van Daau en I Compani al lekker opgewarmde - publiek. Geen loze woorden, want als win naar van het Duiveltje - een door collegamuzikanten toegekende prijs - in de categorie Beste Gita rist, mocht Goudsmit van organisa tor Muziek Centrum Nederland onlangs 'zijn leukste plekje om te spelen' uitkiezen voor het maken van een filmpje. Dat werd die een weekend lang tot Club Zonnemai re omgedoopte aardappelschuur aan de Schapenweg. Waar gedurende het festival Giro de Picnic met onder meer hartige taarten en zelf gerookte hammen een illegaal boerderij restaurant werd gedreven. En waar de Bel gische formatie DAAU (later dit jaar in Middelburg te zien op het Zeeland Nazomerfestival) eerder op de avond imponerend aftrapte met A matter of timeeen composi tie uit haar gloednieuwe program ma 'The Shepherd's Dream'. Moeilijk te omschrijven muziek, want zoals cellist Simon Lenski zelf zegt: 'Wij spelen een genre, dat geen genre is'. Het Giropubliek bleek daar geen enkele moeite mee te hebben: het plezier om het optreden van DAAU borrelde nog lang na. Ander genre, maar wederom mee slepend. Althans voor wie de door René Hoonhorst De echte fans stonden al urenlang op hun voeten te hupsen. Gespannen wach tend tot het drietal van Triggerfinger de trekker over haalde. De hoofdact van het rock festival Rock around the Bridge liet de Sasse brug schudden met een loeiharde show. Om het Vlaamse trio te duiden, re fereren veel recensenten aan oude hardrockbands als Led Zeppelin, Deep Purple en Black Sabbath. Ook een groep als Queens of the Stone Age wordt nogal eens aange haald. Maar zanger-gitarist Ruben Block, drummer Mario Goossens en bassist Paul Van Bruystegem maakten zaterdag in Sas duidelijk dat ze alleen in het vakje Trigger finger zijn te vangen. De stem van Ruben Block mag af en toe associa- moeite nam muziek en beeld op zich in te laten werken. De muzi kanten van jazzensemble I Compa ni gingen - tussen DAAU en de im mer swingende Ploctones in - be vlogen in dialoog met beelden die op grote schermen te zien waren. Rode draad: de film Last Tango in Paris van Bernardo Bertolucci. Re sultaat: huiveringwekkende bele ving van die veelbesproken, gepas sioneerde maar 0 zo afstandelijke Theatergroep Hilaria krijgt de sfeer ties oproepen met zangers als Ro bert Plant, schreeuwen als hij kun nen er maar weinig, bewees hij on der meer in Scream. Een intussen de vier kruisjes in zicht krijgende fan, zelf een bekend Zeeuws- Vlaams muzikant, hield het overi gens liever bij een relatief oude kra ker als Hunt You Down. Triggerfinger maakte zijn reputatie als festivalgroep meer dan waar en voorzitter Jan Vinke van de stich ting Rock around the Bridge was dan ook een blij mens. „Ik ben trots dat we Triggerfinger, die een paar weken geleden nog op Pink pop stond, hierheen hebben gekre gen. Ook de rest van het program ma stond weer als een huis, alleen jammer dat Team William op het laatste moment afzegde." De bands die wel op het podium verschenen, waren goed op dreef Vinke: „De Bazzookas bewezen dat we ze niet voor niets als feest- relatie tussen Paul (Marlon Bran do) en Jeanne (Maria Schneider). Ondertussen: je middenin een we reldstad wanen. Terwijl om je heen alles platteland uitademt. Die contrasten voelbaar kunnen maken, is één van de krachten van Giro de Picnic. Het werkte in de avonduren, maar het werkte ook weer bij de fiets tocht gistermiddag, langs bijzonde re polderplekken. Met onder meer in met de voorstelling Fata band later in het programma heb ben gezet. En de afterparty van Raiders Of the Lost Rock hield de sfeer er tot in de kleine uurtjes in." Het was vervelend dat de regen za terdag veel potentiële bezoekers thuis hield, oordeelde Vinke. Maar hij prees zich gelukkig dat in de voorverkoop al veel kaarten waren verkocht, zodat toch tussen 500 en 600 bezoekers werden geboekt. Hij bezwoer dat volgende edities van Rock around the Bridge niet in gevaar komen. „We hebben een paar trouwe sponsors en een goe de organisatie, die geheel op vrij willigers draait. We maken ons al op om volgend jaar de twintigste verjaardag groots te vieren." Wethouder 'feestelijkheden' Pim Broekhuijsen, meegenomen door de Sasse collega-wethouder Frank van Hulle, moest en zou Trigger finger zien. Hij opent het jubileum festival ongetwijfeld graag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32