Poecke-trofee 'bloedfanatiek' tijdens tests nd 15 tegeiiSchrappen Werkgroep 'Biervliet Maatje groter' rotonde centrum Houdt vast aan brede school Geld en papieren weg bij diefstal uit woning IVN geeft uitleg over cursus natuurgidsen Met een gids door natuurgebied 't Zwin Docent Van Kessel geeft lessen Dru Yoga maandag 21 juni 2010 TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag is tussen middernacht en vier uur ingebroken in een woning aan de Hunzelaan in Terneuzen. De bewoners missen een handtas met daarin enkele tientallen euro's en een aantal waardepapieren. Om de woning binnen te komen, is een deur opengebroken. Het totale schadebedrag was de politie gis- tern nog onbekend. SLUISKIL De IVN-werkgroep Zeeuws-Vlaan- deren geeft vanavond uitleg over een natuurgidsencursus. Die cur sus begint op 13 september en leidt tot een landelijk erkend gidsendi- ploma. De informatieavond is in het Meulengat aan de Sint Elisa- bethlaan in Sluiskil en begint om 19.30 uur. Direct aanmelden voor de cursus kan ook door te bellen naar Jannie van Os: 0113-301883. Op 15 juni 2010 is ten laste van A.J.C. Verheij en A.S.M. Ketting, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door M.L. Scheepbouwer, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van beslag legging onder een derde. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarders kantoor. BUYS PARTNERS B.V., Ondernemersweg 5 4691 SLTholen RETRANCHEMENT Het Zeeuwse Landschap houdt ko mende donderdag een excursie door natuurgebied 't Zwin bij Cad- zand-Bad. Wie mee wil, dient zich om 10 uur te melden bij strandpa viljoen De Zeemeeuw. Parkeren kan bij het voormalige Zwinmu seum. Aanmelden is niet nodig. Meelopen kost 2 euro, kinderen tot 16 jaar betalen 1 euro. TERNEUZEN Docent Paul van Kessel geeft de ko mende drie woensdagen een cur sus Dru Yoga in wijkcentrum De Triangel aan de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Dru Yoga is een vorm van yoga, geschikt voor iedereen. Aanmelden kan door te bellen naar 06-43234565 of een mailtje te stu ren aan shanti@zeelandnet.nl. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Myriam Hamelink van Poecke over haar vader, de oprichter van de Koe- wachtse EHBO-vereniging: „Mijn vader zou trots zijn geweest als hij had kunnen zien hoe deze kinderen hun best doen en hun EHBO-taak opvatten.' Een 'bewusteloze' vrouw die van een ladder viel, haar vriendin die de trap tegen haar schouder kreeg en een meneer die zijn been er haast afkapte, geven Jelle, Daisy-May en Veronique handenvol werk. foto's Mark Neelemans terneuzen - De gemeente Terneu zen moet zo snel mogelijk bekij ken of er toch een rotonde kan ko men op de kruising Kenne- dylaan-Grenulaan, vindt de Ter- neuzense PvdA-fractie. Door een verkeersplein in te rich ten a la Parkzicht op de N6t bij II- zendijke kunnen de kosten waar schijnlijk beperkt blijven. Ook kun nen hulpdiensten op zo'n rotonde 'rechtdoor rijden als dat noodzake lijk is'. De sociaal-democraten steu nen met hun pleidooi de Wij kraad Binnenstad, die onaange- I naam werd verrast door het t schrappen van de eerder toegezeg- de rotonde aan de zuidkant van het oude stadscentrum. biervliet - De Werkgroep 'Bier vliet een Maatje groter' houdt vast aan realisatie van een brede school in Biervliet. De school aan de Braakmanlaan kan wel iets min der breed, zodat de peuterspeel zaal en de naschoolse opvang on derdak kunnen krijgen bij het kin derdagverblijf aan de Markt. De werkgroep, waarin de dorps raad en een aantal belangengroepe ringen zijn verenigt, herinnert col lege en raad van Terneuzen niet al leen aan eerder gedane beloften, maar komt met wat alternatieven die geld opleveren. Met het niet hoeven huisvesten van de kinder- opvangfaciliteiten bespaart de ge meente al zo'n 75 mille op de bouwkosten. De onderhoudskos ten van de brede school zullen een stuk lager liggen dan die van twee basisscholen, de bibliotheek en de peuterspeelzaal. De verkoop van die gebouwen (of de grond eron der) levert een aanzienlijk bedrag op. De locaties van de twee huidi ge scholen zijn aantrekkelijker voor de bouw van levensbestendi- ge of starterswoningen dan het reeds aangekochte stuk grond voor de brede school aan de Braakman laan. De brede school kan in de toe komst eventueel worden uitge breid, terwijl uitbreiding van De Komme de basisscholen direct in de hoek dringt. Bouw van een bre de school biedt ook mogelijkhe den voor behoud van de biblio theek. Bovendien heeft De Maat jes al jaren bezuinigd op onder houd op voorwaarde dat er een brede school kwam, betoogt de werkgroep. Dat Biervliet de bezuinigingsdans niet geheel kan ontspringen, be seft de werkgroep. Ze stemt daar om in met het naar achteren schui ven van de aanpak van de sportvel den en de herinrichting van de Markt. De opknapbeurt van de Markt mag zelfs twee jaar langer (2015 op zich laten wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31