Zeeland PZCL Verkeer kassen niet langs Westdorpe ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 16 en 17 OVERLEG Wethouder praat met bewoners en Zeeland Seaports om verkeersoverlast dorp te voorkomen Jeugdig Zeeuws gelegenheidsorkest speelt kerk plat A58 beste koor van Nederland Kunstroute lokt veel liefhebbers naar kust Time-Out sport 350 euro bijeen Jonge EHBO'ers zijn 'bloedfanatiek' tijdens tests Maandag 21 juni 2010 Ploctones fan van Giro de Picnic Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst westdorpe - Westdorpe mag geen overlast ondervinden van verkeer dat bij bedrijven op de Axelse Vlak te moet zijn. De Terneuzense wet houder Co van Schaik verwacht de komende maand een plan rond te breien, waarbij de verkeersstro men zoveel mogelijk via de Axelse Sassing worden geleid. Van Schaik overlegt onder ande ren met bewoners van buurtschap De Batterij, agrariërs die land gren zend aan het bedrijfsterrein bewer ken en Zeeland Seaports. Enkele boeren en een paar bewoners van de Axelsestraat willen graag dat die straat niet wordt afgesloten. Ook de dorpsraad kantte zich een paar maanden geleden tegen afslui ting, vooral omdat de raad ver keersoverlast in Westdorpe vrees de. Bewoners van De Batterij zijn dan weer fel tegen het openhou den van de doorgaande weg door hun buurtschap. Ze hebben nu al regelmatig last van files voor hun woning omdat rijen vrachtwagens voor het verkeerslicht moeten wachten voor ze de Tractaatweg op kunnen. Van Schaik heeft be grip voor de klachten van de Batte rijbewoners. Hij vindt dat al het verkeer dat naar de kassen of andere bedrijven op de Axelse Vlakte moet, via Axel se Sassing moet rijden. Ook als ze weer terug richting België gaan, moeten ze via de Sassing. De inwo ners van Westdorpe en De Batterij mogen niet het kind van de reke ning worden, stelt de wethouder. Enkele inwoners denken er anders over. Zo maakt Maurice Weemaes als bewoner bezwaar tegen het af sluiten van 'zijn' Axelsestraat. Wee maes, oud-raadslid van de voorma lige gemeente Sas van Gent, vindt dat het onttrekken van zijn straat aan het openbaar verkeer ten kos te gaat van de leefbaarheid. Het dichtgooien van de Axelsestraat is volgens hem niet alleen vervelend voor aanwonende landbouwers. Ook veel recreanten (wandelaars, ruiters en fietsers) verliezen een mooie weg naar een natuurgebied; de overlast van door het dorp rij dend (landbouw)verkeer neemt toe én Westdorpe raakt verder geï soleerd van de bewoonde wereld. Van Schaik weet dat paarden met huifkarren af en toe met recrean ten over de Axelsestraat trekken. „Maar als we de straat openhou den, kunnen vracht- en personen wagens vanaf de Axelse Vlakte door Westdorpe naar de Tractaat weg blijven rijden." BRESKENS - Een dagje oefenen en 22 jeugdige de was afgelopen weekeind weer een dave- spelen. In de SOW-kerk van Breskens hoor- riumstudenten speelden beiden nog een solo muzikanten uit heel Zeeland geven een con- rend succes. Muzikanten van nog geen 30 jaar den ruim zestig toehoorders zondag onder om luisteraars te plezieren en muzikanten te eert waar de vonken van afvliegen. De leerden onder leiding van twee conservato- meer Music van John Miles en medleys uit de laten horen welk niveau ze door gedegen stu- play-inn van muziekvereniging Breskens-Croe- riumstudenten een aantal populaire nummers films Shrek en Grease. De twee conservato- die kunnen bereiken. foto Mark Neelemans RILLAND Het Zeeuwse koor A58 is zaterdag in Arnhem uitgeroepen tot het bes te koor van Nederland in de catego rie Groot Gemengd Koor Lichte Muziek. De jury was vooral onder de indruk van de lichte klankkleur en dynamiek van koor A58. Het popkoor mag nu op 27 novem ber meedoen aan de grote finale in Arnhem, waaraan alleen de win naars van de verschillende categoriën mogen deelnemen. In 2008 was popkoor A58 ook al de beste van het land. BRESKENS De kunstroute Van kunst naar kunst heeft zaterdag veel liefhebbers naar Breskens getrokken. Mensen kon den op twintig plaatsen - (gelegen- heids)galeries, ateliers en huiska mers - kunstwerken van Breskense kunstenaars bewonderen. Op ver schillende adressen kwamen hon derden mensen kijken. Meestal van buiten het vissersdorp, gaf ini tiatiefneemster Tineke van den Boom toe. „We moeten volgend jaar nog eens bekijken hoe we Bres- siaanders over de streep trekken." OOSTBURG De stichting War Child kan 350 eu ro tegemoet zien. Dat bedrag is bij elkaar gebracht tijdens een sportie ve middag en een avond met diver se optredens in en om het Oostburg- se scholierencentrum Time-Out Be zoekers van het centrum kozen zelf voor War Child als goed doel. Zo'n 25 'stamgasten' zetten zich vrijdag middag en -avond voor de organisa tie. „Dat zoveel jongeren zich on baatzuchtig voor een goed doel in zetten, is toch prachtig", zegt jeugd werkster Lola Oostdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29