TU trekt kenniswerkers MIBMBMIBSIMIMSBMBIIMgMiSgilHBB m PZC 6 7 Weer matig, weer winst en nu al ronde verder WK voetbal 2010 REGELING In Noord-Brabant ruim zeventig van de 175 projecten Agent 'gekeeld' en verder Schutter gepakt 'Borssele 2, Nee' in actie in Goes MAANDAG 21 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 142 - los nummer €1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Dierenarts: 'Ik heb een rein geweten' Duizend deelnemers aan PZC-Familieloop Lezersfoto's op www.pzc.nl/foto Bekijk de video op www.pzc.nl/video Overwegend bewolkt 18° Turkse inval in Noord-lrak 'V AiV'v- T'T '.'Tv.: \J j mm JOHANNESBURG - De Japanse doel man Eiji Kawashima ligt er versla gen bij. Begrijpelijk, want hij ging za terdag niet vrijuit bij het doelpunt van Wesley Sneijder. Door die goal won Nederland het treffen met de Japanners; opnieuw met matig spel. De 2-1-zege 's avonds van Denemar ken op Kameroen zorgde ervoor dat Oranje al na twee pouleduels zeker is van een plaats in de achtste fina les. Het Nederlands elftal heeft don derdag in het laatste pouleduel met Kameroen genoeg aan een punt om poulewinnaar te worden. Bonds coach Bert van Marwijk kondigde gisteren aan dat hij niet - zoals zijn voorganger Marco van Basten - gaat experimenteren met zijn opstelling. „We zijn namelijk met een missie bezig. Ook deze wedstrijd willen we winnen." foto Roberto Candia/AP Uitslagen f Programma vandaag Nederland-Japan 1-0 Slowakije - Paraguay 0-2 f Portugal - Noord-Korea 13.30 uur Ghana-Australië 1-1 Italië - Nieuw-Zeeland 1-1 Chili - Zwitserland 16.00 uur Kameroen - Denemarken 1 -2 Brazilië - Ivoorkust 3-1 Spanje - Honduras 20.30 uur Zie ook de pagina's: 25,26,27,28 en 29 t www.pzc.nl/wkvoetbal DEN HAAG - Bijna de helft van de 1875 kenniswerkers uit het bedrijfs leven die tijdens de crisis zijn uit geleend aan universiteiten en on derzoeksinstituten, is terecht geko men bij de Technische Universiteit: Eindhoven. De TU profiteerde vooral van de tijdelijke regeling, doordat bedrijven in de regio Eind hoven hard door de crisis werden getroffen. Maar ook omdat daar al veel werd samengewerkt met het bedrijfsleven, aldus het ministerie van Economische Zaken. De kenniswerkersregeling werd in gesteld om te voorkomen dat hoog opgeleide werknemers naar het buitenland zouden vertrekken. Van de 175 projecten, waren er meer dan zeventig in Noord-Bra bant. Noord-Holland volgt op af stand met bijna dertig projecten, blijkt uit cijfers van het ministerie. Economische Zaken trok vorig jaar 180 miljoen euro uit om te voorko men dat bedrijven als Daf Trucks, Corus en Nedschroef waardevolle onderzoekers zouden moeten ont slaan door het inzakken van de economie. Al ha zes maanden wa ren er zoveel projecten aangemeld dat het potje leeg was. Vooral de TU Eindhoven en TNO profiteer den van de regeling, met respectie velijk 876 en 705 uitgeleende re- searchmedewerkers. Daarnaast zijn er 191 jonge onderzoekers in opleiding aangesteld met geld van het ministerie van Economische Zaken. Grote leveranciers van gedetacheer- den zijn bedrijven als Philips, chip fabrikant NXP, printermaker Océ en chemieconcern DSM. Een kwart van de 180 miljoen euro is gegaan naar projecten samen met het midden- en kleinbedrijf Zo is er geld gestoken in een project waarin 28 bedrijven in de bouw sa menwerken met TNO. „We waren er vanaf het begin bij betrokken en zijn er snel op inge sprongen", verklaart Pieter de Bock van de TUE het succes van de regeling. De detachering duurt tot eind dit jaar. De hoogopgeleide medewerkers blijven in dienst van hun werkgever. Hun loon wordt voor een groot deel betaald uit de subsidie. ALk) pagina 4 en 5: de grens over voor juiste specialisten COIRLE - Een 20-jarige inwoner van Goirle wordt verdacht van po ging tot doodslag omdat hij zater dag de keel van een agent zou heb ben dichtgeknepen. Agenten wilden de man aanhou den omdat hij met zijn auto tegen een lantarenpaal was gebotst en daarna weer verder reed. Volgens de politie verzette de man zich hevig en kneep hij daar bij de keel van een van de agenten dicht. Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Weer: 10; Strips: 11; Sport: 25 t/m 41; Televisie: 22 en 23; Gezondheid: 43. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 AMSTERDAM - Een man die op in ternetfilmpjes op foto's van politi ci schiet, heeft gisteravond ook een baliemedewerkster van een po litiebureau in Rotterdam met een minipistooltje beschoten. Hij mis te. De vrouw bleef ongedeerd. De 37-jarige verdachte uit Rotterdam zit vast, meldde de politie. GOES - De anti-kernenergiebewe- ging wordt met de plannen voor de bouw van een tweede kerncen trale bij Borssele nieuw leven inge blazen. Het nieuwe comité 'Borsse le 2, Nee' komt vandaag in actie tij dens de aandeelhoudersvergade ring van Delta in het stadskantoor van Goes. Het nieuwe comité is een initiatief van de Socialistische Partij. Doel is om een breed maatschappelijk front te vormen tegen de plannen voor de bouw van een tweede kerncentrale bij Borssele. fMdk) pagina 2: Niet het protest is ach terhaald, maar de kernenergie Tijd is rijp voor nieuw verzet tegen kernenergie ropww reacties: 360 Brandweerauto hoeft niet op commandant te wachten eens oneens 18% 92% 8 «7 11688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1