Afzien voor meer onderzoek Briljanten paar zou 14 ni Ringrijder Spiljard wint weer Diefstal uit auto's Popkoor A58 beste van Nederland =000 maandag 21 juni 2010 CAPINCE - In Gapinge heeft Maar ten Spiljard zaterdag zijn goede vorm bij het ringrijden opnieuw bewezen. Als enige van de 25 deel nemers stak hij alle 30 ringen. Voor Spiljard was dit na de over winning in Vrouwenpolder en het persoonlijk kampioenschap in de ereklas de derde overwinning op rij in het seizoen 2010. Door deze prestatie kan hij ook volgend jaar weer uitkomen in het eerste drie tal van Gapinge 1 in de ereklas. De tweede plaats was voor Bennie Paauwe. Pas in de 27e beurt liet hij voor het eerst de ring hangen. Het zou zijn enige misser blijven. Dennis Willeboordse, André van Maldegem, Moniek Corbijn en Ab- co Jobse staken elk 28 ringen. Ze kwamen daarmee op een gedeelde derde plaats. Elvira Reijnierse stak over de hele dag 22 ringen en won daarmee de eerste jeugdbeker. Roy Paauwe sleepte de tweede jeugdbe ker in de wacht. De derde was voor Naomi van de Broeke. De eerste beker werd gewonnen door Sebastiaan Sturm. De tweede door Moniek Corbijn en de derde was voor dagwinnaar Maarten Spiljard. De strijd om de pollepel werd al voor de middagpauze be slist. Jennie Pauwe mocht zich de winnaar noemen. Op de ring van twintig milimeter stak ze de zestien andere deelnemers de loef af Agenda ZRV: 26 juni: Ringrijden Biggekerke (kerk plein) 08.00-17.30 en Domburg (markt) 07.30-18.00 uur. VLISSINGEN - Tussen vrijdagmid dag 16.00 uur en zaterdagmiddag 17.30 uur is een blauwe Honda Ci vic met het kenteken GD-W-23 uit de Kasteelstraat in Vlissingen gestolen. Tussen zaterdagmiddag 16.00 uur en zaterdagavond 21.30 uur is ingebroken in enkele auto's die geparkeerd stonden op een par keerterrein aan de Kenau Hasse laarstraat in Vlissingen. Vier perso nen hebben aangifte gedaan van inbraak in hun auto. door Esme Soesman Minstens 7500 euro hebben ze nodig. Dan kan het trio meedoen aan Duchenne Heroes, een tocht op mountainbikes door vier landen: Luxemburg, België, Duitsland en Nederland, 700 kilo meter lang, voor een groot deel over niet-geasfalteerde paden. De drie, Peter Boone uit Vrouwen polder, Michel Zitvast uit Oost-Souburg en Michaël de Brui ne uit Kapelle, noemen zich het Happy MTB-team. Ze zjn druk in rilland - Koor A58 is zaterdag in Arnhem uitgeroepen tot het beste zangclub van Nederland in de cate gorie Groot Gemengd Koor Lichte Muziek. De jury was vooral onder NEFIT: ABI houdt Nederland warm Slim besparen met de Nefit ProLine HR-ketel Nu bij: WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD Middelburg T (0118)415060, E mario@abimiddelburg.com Actieprijs Nefit ProLine cw3-cw4 al vanaf 1.495,- (incl. btw en montage) nu met gratis modulerende kamerthermostaat de weer om het inschrijfgeld te ver dienen: minstens 2500 euro de man. Dat doen ze ondermeer met de organisatie van mountainbi- ke-clinics in boswachterij Wester- schouwen. Aan de deelnemers vra gen ze 15 euro per weekend. Zo bracht de clinic van afgelopen weekend hen weer een stapje ver der bij de benodigde 7500 euro. Volgend weekend, op zaterdag 26 en zondag 27 juni, houden ze in Burgh-Haamstede weer zo'n oefen weekend voor mensen die de kneepjes van het mountainbiken onder de knie willen krijgen. De Duchenne Heroes monstertoer de indruk van de lichte klankkleur en dynamiek van het zanggezel schap. Het popkoor mag nu op 27 november meedoen aan de finale met koren uit alle categorieën. MEEST GELEZEN 1. Dieven rammen winkeldeuren 2. In 24 uur de wereld rond 3. Veere rekent op zware jaren EN VERDER Kies de beste boekverfilming en win een eigen filmzaal: www.pzc.nl/ algemeen/cultuur/filmbythesea STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl tocht vindt plaats van 12 tot en met 18 september. Zo'n vierhon derd mountainbikers doen eraan mee. Elk brengen ze minstens 2500 euro inschrijfgeld mee. Dat geld is bestemd voor onderzoek naar de spierziekte Duchenne, die vooral jonge jongens treft. „Een vader-zoon activiteit", zo mo tiveert André Pikkaart uit Middel burg, die met zijn zoon Joris op de clinic is afgekomen, zijn aanwezig heid. Over het goede doel achter de clinics weet hij eigenlijk nog niks. Ook Dexter Foks en zijn vriend Keren van Quekelberghe, al- letwee uit Aardenburg, zijn in de eerste plaats naar Burgh-Haamste- de gekomen voor' het aantrekkelijk parcours en de fietstechnieken die ze willen leren. In de ziekte Duchenne hebben ze zich niet ver diept. „Dat -komt zo nog wel", grijnst organisator Michel Zitvast. Tijdens één van de 'uithijgmomen- ten' krijgen deelnemers te horen waar hun bijdrage van 15 euro voor is bedoeld. Zijn krijgen wel waar voor dat geld: de clinic is in clusief gebruik van fiets, helm en een energiepakket. De levensverwachting van men sen met de ziekte Duchenne is der tig jaar. In Nederland gaat het om VUSSINCEN - Ze redden het samen nog uitstekend, in hun ruime wo ning aan de Kasteelstraat. Al her bergen ze er geen vakantiegangers meer, en al evenmin kostgangers van de Zeevaartschool, 't Is dat Willem Uxum inmiddels de 88-ja- rige leeftijd heeft bereikt, en dat zijn Getrud Freudenreich de 86 is gepasseerd. Want anders- Afgelopen zaterdag hadden ze wat te vieren. Ze waren 65 jaar met el kaar getrouwd. Het stel ontmoette elkaar tijdens de oorlog in Duits land, waar hij in een fabriek te werk was gesteld. Meteen na de oorlog trouwden ze in Hamburg. Maar de toekomst lag in Vlissin gen. Willem Uxum ging er als meester-bakker aan de slag. En als voetballer. Als linksbuiten hielp hij Zeelandsport aan menige zege. En toen kwam voor hem ineens een baantje vrij bij de PZC. Daar draaide hij 24 jaar nachtdiensten in de expeditie, zonder ook maar één dag verlet. Ondertussen huis vestte Gertrud vakantiegangers en kostgangers van de Zeevaart school. Vlissingers kennen het echtpaar vooral als bezorgers van kranten en tijdschriften. Ze begonnen daar mee na zijn pensionering, en hiel den dat vele jaren vol. Tegenwoor dig leeft Willem zich uit als klusjes man. Mobiel genoeg. Zijn rijbewijs is pas weer verlengd. Gertrud zag het meer dan 65 jaar geleden al: „Hij kan goed werken." V,-,.. '.-.y iï.. uA?' Michaël de Bruine, Michel Zitvast en Peter Boone (van links naar rechts) zamelen met hun mountainbikeclinics geld in voor onderzoek naar Duchenne. doen ze in september mee aan de monstertocht Duchenne Heroes, die door vier landen voert..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16