Zeeland PZC Vlissingen brengt verkeer in kaart Sterke Highland staaltjes Qwerty WALCHEREN 14 en 15 13 16 en 17 CIRCULATIEPLAN Met twee rapporten bereidt de gemeente zich voor op de toekomst Spinningmarathon MS levert dik 86 mille op almanak Maandag 21 juni 2010 Afzien voor meer onderzoek naar ziekte Duchenne Contrast is voelbaar bij Giro de Picnic Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - „Bij de Keersluisbrug en de Sloebrug loopt het in de zo mer nu al vast. Hoe gaat dat als er op het Scheldekwartier zo veel wo ningen zijn bijgekomen? En wat gebeurt er als er over een tijd een grote jachthaven is aangelegd in de Binnenhaven. Dan gaat de brug nog vaker open." OOST-SOUBURG - Ze deden het voor de lol. Maar zelfs volleerde krachtpatsers zouden het hen zo gauw niet hebben nagedaan. Leon van de Griek en Richard Rijn, alle- twee uit Goes, gooiden elk een dik ke tien kilo metaal de lucht in over een 5,50 meter hoge lat. En dat wa ren zaterdag tijdens de elfde High- landgames in de Karolingische Burg te Oost- Souburg niet eens de opmerkelijkste prestaties. Wedstrijdleider Wout Zijlstra, ooit de sterkste man van Nederland, was vooral onder de indruk van de Vlissingse Tanja van den Berg, die meer dan 5,60 meter omhoog wierp. Weliswaar met de helft minder gewicht, maar vooralsnog is dat wel een Nederlands seizoen record bij de vrouwen. Of neem debutant Arno Kranz uit Middelburg. Liep zomaar even zes rondjes van elk 20 meter met in el ke hand 50 kilo melkbus. Ondanks het WK draafden twaalf ploegen op. Die wedijverden niet alleen in kracht, ook in behendig heid en intelligentie. Jawel, er werd fervent met boomstammen, beton of strobalen gesmeten, maar voor het eerst moest ook een puzz le worden opgelost. Het team van Mac Soif uit Vlissingen won de ploegenbokaal. Frank de Pagter was de sterkste mannelijke, Tanja van den Berg de beste vrouwelijke 'krachtpatser'. Het zijn maar een paar voorbeel den waarmee de Vlissingse wet houder Rob van Dooren aangeeft waarom het zo belangrijk is om het Gemeentelijk Verkeers en Ver- voers Plan (GVVP) te actualiseren. Vlissingen wil volgend voorjaar precies in beeld hebben hoe over tien jaar de verkeersstromen lopen en hoe druk het dan is. Daarnaast gaat de gemeente speci fiek voor de binnenstad een Ver keers Circulatie Plan (VCP) opstel len. In dat plan worden regels op genomen voor vier thema's: de verkeerscirculatie; de verkeerscircu- latie op bijzondere dagen; bevoor rading; en fietsen en fietsparkeren. „Op dit moment zijn daar geen re gels voor. Je ziet dat vrachtwagens 's middags nog op het Spuiplein geparkeerd staan om te lossen. Dat is ook nodig. Maar misschien is het mogelijk om daar venstertij den voor in te stellen. Ook wordt onderzocht of stedelijke distribu tie met milieuvriendelijke voertui gen wat kan zijn. Wellicht kan de binnenstad zo ontlast worden van zwaar vrachtverkeer. Het kan heel goed zijn dat ondernemers en leve ranciers dat helemaal niet handig vinden. Maar daarom willen we ook breed in overleg gaan met ie dereen die belanghebbende is", zegt Van Dooren. Als de plannen klaar zijn, wordt een uitvoeringsagenda gemaakt. Het is dan aan de gemeenteraad om te bepalen welke maatregelen er genomen worden. pagina 14 Er gaat nu nog onno dig veel fout Krachtpatserij tijdens de Higland Games in de Karolingische Burg van Oost-Souburg. Bij de wedstrijdonderdelen gaat het vaak niet alleen om lichamelijke kracht, ook teamwork, strategie en snelheid spelen vaak een belangrijke rol. foto Ruben Oreel VLISSINGEN De Spinningmarathon op het Kei- zersbolwerk leverde dit weekend 86.053 euro sponsorgelden op. Het bedrag is bestemd voor onderzoek naar de ziekte multiple sclerose. Het is ruim 30 mille minder dan vorig jaar. Maar nog altijd een waanzinnig groot bedrag, reageer de de Stichting MS Research geest driftig. Meer dan duizend vrijwilli gers, verdeeld over zo'n zeventig ploegen, wisselden elkaar 24 uur lang af op de hometrainers, opge zweept door dj's. Tip? redactie@pzc.nl Mevrouw was pas in Zeeland komen wonen. Nadat het gezin uitgepakt en gesettled was, pakten alle gezinsle den de draad van het leven in de nieu we omgeving weer op. Pa een andere werkkring, de kinderen een nieuwe school en als laatste ging moeder de vrouw haar maatschappelijke vleu gels uitslaan, op zoek naar een pas sende baan. Zij belandde op sollicita tie in België, een land met andere mo res. En een andere woordenschat. Het vraag- en antwoordspel werd een dy namisch gesprek. Beheerst u Word, Excell, Power PointAlle vragen wer den positief beantwoord, alleen de laatste was een moeilijke: Bent u ge wend aan qwerty of aan azerty Verwarring bij de sollicitante. Was het een Belgische term voor ATV-da- gen, was het een computermerk, of een enge ziekte? 's Avonds thuis bleek dat het ging om het soort klavier (toetsenbord, bleek na enig gezoek). De baan vergt voor de nieuwe Zeeuw se zeker enige voorbereiding!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15