buitenland i 9 Rechtszaak om hazenfobie Gevangene kiest voor vuurpeloton yd milieu? 430 noodgevallen bij Baby in de auto aan hulpcentrales gemeld hitte bezweken Agent veroordeeld voor doodslag José Saramago overleden Verkiezingsuitslag Suriname is bindend verklaard 'IX DISNEY NEW GENERATION FESTIVAL Disneyland® Paris TTjffilAlVj oad.nl/disney REIZEN door onze correspondent Oene van der Wal Toen aardrijkskundelerares Ma rion Vormoor haar klas binnen kwam en de getekende hazen op het bord zag, barstte ze in tranen uit en ontvluchtte het lokaal. Vormoor is namelijk als de dood voor het dier met de lange oren. Beweert tenminste een van haar leerlingen. Die roddel wil de do cente uit de wereld hebben. Bij het kantongerecht in het 5 Noord-Duitse Vechta spande ze een proces aan tegen de 16-jarige leerling. Vormoor voelt zich in haar eer aangetast en eist dat de leerlinge ophoudt het gerucht over haar vermeende hazenfobie te ver spreiden. Het wonderlijke proces leidt in Duitsland tot veel gefronste wenk brauwen. Hazenfobie, bestaat dat dan, vragen mensen zich af Ook in 2008 klaagde ze een leerlinge aan die haar een pathologische angst voor hazen had toegeschre ven. Deze zaak won ze: de scholie re moest voortaan haar mond hou den. Vormoor leek van haar kwel geest verlost, helemaal toen ze in dienst trad bij een andere middel bare school. Maar toen een leer ling van de oude school ook de overstap maakte, begon de nacht merrie opnieuw. Volgens de advo caat van Vormoor kan zijn cliënte door de aantijgingen nergens meer onderwijs geven en is ze maatschappelijk geïsoleerd. Eigen schuld, vinden sommigen. Een do cent die niet in staat is zonder tus senkomst van de rechter met de streken van een 16-jarige leerling af te rekenen, is haar baan niet waardig. Ze moet met de vut, zeg gen anderen. Het is nu aan de kantonrechter om vast te stellen of er bij Vorm oor daadwerkelijk sprake is van een hazenfobie. „Valse beweringen mag men niet doen, juiste moet men accepteren", zegt rechter Her mann Pieper. De rechtbank doet uitspraak op 20 juli. zaterdag 19 juni 2010 oproep van de Franse generaal Charles de Gaulle, nu precies 70 jaar gele den, te herdenken. De Gaulle streek met zijn verzet in tegen de haren van talrijke Fransen onder wie de top van de strijdkrachten en de regering door op 18 juni 1940 een capitulatie voor Hitler-Duitsland resoluut af te wijzen. foto lan Langsdon/EPA DEN HAAG KINGSVILLE Alarmcentrales in Nederland heb ben samen bijna 430 dossiers van Nederlanders die in problemen zijn geraakt door het noodweer in Zuid-Frankrijk. Dat betekent dat naar schatting 850 tot duizend Ne derlandse toeristen door het nood weer zijn getroffen. Veel Nederlan ders zijn hun auto in de kolkende waterstromen verloren. In het zuiden van de Amerikaanse staat Texas is een i-jarig meisje overleden nadat ze in een snikhete auto was achtergelaten. De moeder had haar kinderen van school opge haald en zat thuis toen ze drie kwartier later opeens besefte dat zij haar jongste kind compleet was vergeten. Ze kwam te laat, het kind was inmiddels overleden. SALT LAKE CITY - Een vuurpeloton heeft gisteren de Amerikaanse ge vangene Ronnie Lee Gardner doodgeschoten. Het is sinds de her invoering van de doodstraf in 1976 de derde keer dat in de VS iemand op deze wijze geëxecuteerd wordt. Gardner (49) had zelf de voorkeur gegeven aan het peloton. Een woordvoerder van het gevan geniswezen liet weten dat Gardner door een team van vijf scherp schutters door het hart was gescho ten. Hij stierf om 12.20 uur lokale tijd. Gardner zat al meer dan twee decennia in een dodencel wegens moord op een advocaat in 1985 tij dens een uitbraakpoging uit een rechtbank. Ook is hij veroordeeld voor de moord op een barkeeper. Gardner ging tot het laatste mo ment in beroep tegen zijn straf De finale beslissing werd bekendge maakt via Twitter. „Ik heb zojuist de gevangenisdirecteur toestem ming gegeven om door te gaan met de executie van Gardner", al dus de Tweet van Mark Shurtleff van het Openbaar Ministerie. „Mo ge God hem de genade schenken die hij zijn slachtoffers ontnam." Gardner koos voor dood door de kogel omdat hij wilde laten zien hoe wreed de doodstraf is. Ook vond hij de dodelijke injectie te veel tijd kosten: het vuurpeloton leidt meestal direct tot de dood. Executie door een vuurpeloton is aan strenge regels gebonden. Vrij willigers, meestal politieagenten, vormen een team om de veroor deelde dood te schieten. Vier gewe ren worden geladen, een krijgt een nepkogel. Op die manier is het al tijd onduidelijk wie het fatale schot heeft gelost. De gevangene wordt op een stoel gebonden en krijgt een kap over zijn hoofd. Ook krijgt hij een schietschijf op zijn borst. De executiemethode is volgens mensenrechtenorganisaties en ad vocaten een overblijfsel uit de tijd van het Wilde Westen en moet zo snel mogelijk worden afgeschaft. In de praktijk zijn er weinig veroor deelden die door het peloton wor den doodgeschoten, omdat alleen in Utah nog voor deze optie geko zen kan worden. BRUSSEL - De korpschef van de po litie in Brussel-West is gisteren door de rechtbank in de Belgische hoofdstad veroordeeld tot een half jaar voorwaardelijke celstraf we gens onopzettelijke doodslag, al dus de Vlaamse omroep VRT. De politiefunctionaris gaf in 2005 het dienstpistool terug aan iemand uit zijn korps, terwijl hij wist dat die zeer depressief was. De overspan nen collega, die het wapen eerder zelf had ingeleverd, schoot nog op dezelfde dag een vriendin dood en pleegde daarna zelfmoord. LISSABON - De Portugese schrijver José Saramago is in zijn huis in Lanzarote op de Canarische Eilan den na een kort ziekbed overleden. Dat meldt zijn uitgever Zeferino Coelho gisteren op de website van de Portugese krant Publico. Sara mago is 87 jaar geworden. Hij was een van de belangrijkste heden daagse Portugese schrijvers en won 1998 de Nobelprijs voor literatuur. PARAMARIBO - Het Onafhankelijke Kiesbureau (OKB) in Suriname heeft de uitslag van de verkiezin gen van 25 mei vrijdag bindend verklaard. Bij de uitslag van de ver kiezingen in het binnenland wa ren aanvankelijk vraagtekens gezet. De A-Combinatie van ex-rebellen leider Ronnie Brunswijk, die bij de parlementsverkiezingen drie van de vier zetels heeft veroverd in het binnenlanddistrict Sipaliwini, had daar te laat de kandidatenlijst ingediend. Dit is volgens het OKB in strijd met de wet. OKB-voorzit- ter Jennifer van Dijk-Silos, liet we ten dat de uitslag toch bindend is verklaard: „Het algemeen belang heeft geprevaleerd." De A-Combi natie (zeven zetels) van Ronnie Brunswijk en de Mega Combina tie (23 zetels) van Desi Bouterse hebben een intentieverklaring tot samenwerking getekend. Ontvang tot 30% korting op je verblijf in Disneyland4 Paris! Bovendien zijn kinderen t/m 6 jaar gratis! If Boeken t/m 30 juni 2010. ^Aankomsten t/m 8 november 2010. rtPj ,3jS Bel 0900-8482 (0,1 spmi «SS. vw- ofganaaruwANVR-reisbureau. II', Kies dan voor kunststof kozijnen! Milieubewust vanwege: Uitstekende isolerende werking, C02 reductie en recyclebaar KUNST STOF WERK BETER ie\k greenliner versluis willeboer Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 0II8 - 62 90 56 www.versiuisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9