dan wie er optreden spectrum Zaterdag 19 juni 2010 later, toen de Counting Crows op het festi val optraden. „Dat zijn toch onze long time heroes. Als je weet hoe laaiend enthousiast ze waren over het festival... Zanger Adam Duritz heeft het er nog steeds over. Hij wil nóg wel een keer. Het feit dat ze toen kwa men, was echt een gunst aan ons. Ze speel den die dag zelfs op twee festivals, wat ze anders nooit doen. Als je dan vanaf het zij kant van het podium naar ze staat te kij ken en later met ze samenspeelt, dan geeft dat veel voldoening. Het zorgde heel erg voor het vriendengevoel dat we zo graag hebben." Blof drukte de afgelopen jaren al een grote stempel op Concert at Sea, maar kan nu helemaal spreken van haar eigen festival. De samenwerking met Machiel Hofman en Dennis Luken (tegenwoordig opere rend onder de naam Tribe) is recent ver broken. „We merkten dat we toch een iets andere kant op wilden dan zij", verklaart Slager. „Tribe zit wat meer op het 'volkse' vlak, met artiesten zoals Nick Simon. Daar is op zich niéts tegen, maar niet op ons festival. Bovendien kreeg Tribe het steeds drukker met hun andere activitei ten, zoals het Zand-festival in Almere en Vrienden van Amstel Live. Dat Werd wel heel veel, waardoor Concert at Sea naar on ze smaak er iets te veel bij dreigde te gaan hangen. Het is overigens allemaal in goede harmonie gegaan, zonder vervelende schei- dingsperikelen. En het is fijn helemaal vrij te zijn." De Zeeuwse band organiseert het festival nu met haar management, Agents After All. Het publiek zal weinig merken van die veranderingen, zegt Slager. „We gaan op de ingeslagen weg voort." Hoewel het draaiboek inmiddels grotendeels vastligt, blijft de organisatie wel zoeken naar verbe teringen. De klachten die er vorig jaar nog waren, gingen vrijwel allemaal over de toi letvoorzieningen. Die moeten dit jaar be duidend beter worden. Ook als het gaat om de muziek, is er geen sprake van een radicale koerswijziging. „We zijn en blij ven een familiefestival, dus het heeft geen zin om ineens heel alternatief te gaan pro grammeren." Dit jaar is Concert at Sea er op nieuw in geslaagd al in een vroeg stadium artiesten vast te leggen die intussen buitengewoon populair zijn, zoals Caro Emerald en Waylon. Ook de an dere acts, zoals Kane, Alain Clark, K's Choi ce en Rowwen Hèze, staan weer volop in de belangstelling. Vrijwel alle grote Nederlandse artiesten hebben inmiddels op het festival gespeeld. „Wie nog hoog op ons verlanglijstje staat, is Anouk", zegt Peter Slager. „Zij moet écht eens op Concert at Sea spelen. Moke vind ik ook heel goed. Verder hoop ik nog een keer op Novastar met band. Dat is niet zo'n publiekstrekker, maar wel zo iemand van wie men achteraf zégt: tjonge, wat goed. En als een buitenlandse act toevallig in de buurt is en een beetje betaalbaar blijkt, zou dat mooi zijn, maar de ervaring leert dat die heel erg duur zijn. Daar moet je dus goed over nadenken." Blof blijft het gastheerschap combineren met zelf optreden. „Het is een feestje. We Willen onszelf, de artiesten, de crew en vooral het publiek een leuke dag bezorgen. Daar kopen ze een kaartje voor en dat ver wachten ze van ons. Je doet dus op het po dium nóg meer je best dan anders." Na vijf edities is, ondanks het succes, de vraag hoe lang de formule houdbaar blijft. Slager durft het niet te zeggen. „Het hangt er onder meer van af of de overheden be reid blijven deze plek ervoor vrij te geven. Het is tenslotte wel deels natuurgebied. We hebben nog vergunning tot en met volgend jaar en als het daarna niet meer mag, dan hebben we een probleem. We gaan ervan uit dat het voorlopig wel kan, maar het is geen eeuwige zekerheid. Tot nu toe zijn de autoriteiten in elk gevalzeer welwillend." „Verder vissen we wat artiesten betreft uit niet zo'n heel grote vijver. We moeten dus mensen terug gaan vragen. Dat is op zich geen probleem, maar het festival dient wel verrassend te blijven. Daar staat tegenover: hoe vaak heeft bijvoorbeeld Rage Against The Machine niét op Pinkpop gestaan?" Sfeer en beleving zijn op de Brouwersdam minstens zo belangrijk als de line-up. „Een festival gaat verder dan de bands die er spe len. In die zin is Concert at Sea wel een blijvertje. We hopen dat wie er spelen steeds minder belangrijk wordt en dat het festival vooral uitgroeit tot een vaste waar de in het culturele aanbod." Concert at Sea, 25 en 26 juni op de Brou wersdam. Programma vrijdag: 19.30 Alain Clark, 21.00 Kane, 22.30 Guus Meeuwis. Programma zaterdag: 12.45 Vota Fonzie, 13.45 Waylon, 15.30 Caro Emerald, 17.15 Rowwen Hèze, 19.00 Mi- low, 20.45 K's Choice, 22.30 Blaf. Meer over het festival donderdag in de Uitgids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89