261 zeeland PZC-foto's geven eigen gezicht De brokken vlogen _L Ook korting voor fietsers in tunnel Evides vóór 2014 weg bij Delta TENTOONSTELLING Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg laat periode 1955-1961 zien Groep jongens mishandelt meisje van tien jaar in Goes zaterdag 19 juni 2010 middelburg - Meenemen van de fiets in de bus door de Wester- scheldetunnel kost vanaf volgend jaar 1 euro. Nu zijn fietsers die hun rijwiel in de bus meenemen 2,20 euro kwijt. De Staten van Zeeland vonden gis teren dat busonderneming Con- nexxion haar veelgebruikerskor- ting voor de tunnel moet gebrui ken om het fietsmeeneemtarief te verlagen. De korting van 12,5 pro cent voor wie meer dan tweehon derd keer door de tunnel is gere den, gaat door. middelburg - Delta moet de aan delen in waterbedrijf Evides uiter lijk eind 2013 uit handen geven. De Staten van Zeeland hakten daarover gisteren de knoop door. In de Staten wordt al sinds 2007 aangedrongen op losmaking van Evides uit Delta. Er is één ontbin dende voorwaarde: vóór eind 2012 wordt bekeken of de overdracht van de Evides-aandelen aan de pro vincie en de gemeenten kan wor den uitgevoerd zonder dat de fi nanciële positie van Delta in ge vaar wordt gebracht. Bij NADER CDA-Statenlid Bas Feijtel is nog wel in voor een nieuwe termijn in de Staten van Zeeland. Gisteren is ten onrechte gemeld dat hij heeft besloten na de ver kiezingen van volgend jaar niet terug te keren. Leerlingen van het Goese Lyceum, 1960. Paptaartjeskermis in Groede, 8 oktober 1959. door Jan van Damme Na de oorlog, na de waters nood: het was de tijd van de wederopbouw. Met het herstel van wat kapot was, werd er ook aan een nieuwe wereld ge bouwd. Een wereld, die dankzij te levisie, dammen en snelwegen op eens veel dichter bij huis zou ko men. Op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg worden met ingang van dins dag foto's getoond, die in de jaren 1955-1961 zijn gemaakt. Het gaat om afbeeldingen uit het negatie- venarchief van de PZC. De duizen den negatieven, die de periode 1955-1985 omvatten, werden in 2009 aan de bibliotheek geschon ken. Het deel tot 1961 is inmiddels gedigitaliseerd en kan bekeken worden op de beeldbank van de Zeeuwse Bibliotheek. Rond i960 was het in elk geval nog speciaal om op de foto te gaan. Zo gauw de fotograaf van de krant opdook, gingen we er eens goed voor zitten. Dikwijls een beetje ongemakkelijk, met een nauwelijks ingehouden glimlach die bewees dat het maar een pose was. Al die Zeeuwen van toen worden een halve eeuw na de klik van de camera in het archief opgeborgen onder het kopje sociale geschiede nis. Dat hadden ze vast nooit durven denken. Persfoto's PZC 1955-1961: van 22 juni t/m 15 augustus in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. goes - Een meisje van tien uit Goes is gistermiddag mishandeld door een groep van zeven jongens. Het meisje was aan het spelen na bij een skateheuvel in de Evertsen- straat in haar woonplaats. Zij werd aangesproken door het groepje jon gens. Het meisje werd er min of meer van beschuldigd dat zij eer der deze week een voetbal had weggemaakt. Meerdere malen ver telde zij dat ze niets met het ver dwijnen van de bal te maken had, maar daar hadden de jongens geen boodschap aan. Zij kwamen het kind achterna en duwden haar op de grond. Ook sloegen en schop ten zij haar. De daders zijn tussen de 11 en 14 jaar oud. De politie roept getuigen op: 0900-8844. Da's daorom 's een schööne middag ee, zegt één van bezoekers in de pauze tegen me. 'Da kan je zeggen', antwoord ik binst an 'k m'n glas appelsap pak ken. Het is zondagmiddag, 'n Twéé wee ken geleejen. De Kunstkrieng van Sint-Anne ter Muujen ei'n vertel- middag georganiseerd mee vertel lers uut het Land van Ulst, Goe- ree-Overflakkee en 't Land van Ke- zand. Niks biezonders, za je dien ken. Allicht nie. Mao toch ee. Pau Heerschap (van de Dialectverêénigieng) is de man die alles in makaore ei gezet. Da's dan ook d'n êêsten die kom vertellen over de dialecten. Want voo dat 'r verteld wór, gao Pau iets zeggen over de dialecten en oe dat 't komt, dat 'r zóvee verschillen zien. 'Ménsen, da's net as bie de klêderdrachten. lelke streek z'n ei gen kléren en dan ook ielke streek z'n eigen dialect. Soms binnen die érg verschillend van mekaore, soms ook nie.' 'n Mannetje mee 'n noga fel gesie- perd rööd jasje an, zet z'n eih'n schrap, 'k Zien 'm dienken: 'Mao da's daorom glad géén waor, ons dialect van 't Land van Kezand is toch wel 'êêl iets anders dan van Goeree. 't Land van de aoghe bao- me! En zeggen ze in 't Land van Axel nie: 'n dulve as ze een slööte bedoelen? 'k Zien 'm zó 't één en 't ander opschrieven in een klein boekje en 'k dienken bie m'n ei- hen: Dao gaot ie strekjes wel 'n www.roczeeland.nl vavoOroczeeland.nl Korte intensieve opleidingen VMBO-T, HAVO, VWO in Middelburg Wij starten weer begin september In één jaar naar het diploma: VMBO-T HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Kom naar de Open Dag op onze nieuwe locatie (Ravensteijnweg 1) in Middelburg op zaterdag 3 juli van 10.30 uur tot 13.30 uur. Om 10.45 uur en 12.15 uur starten de Informatierondes per opleiding. Vraag onze folder aan. kijk op www.roczeeland.nl (onder Cluster Educatie, Opleidingen) of bel voor een afspraak! R0C Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 4337 PG Middelburg T0118-558640

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78