241 zeeland Niet betalen voor bommen Tennisvereniging Axel Nieuw jasje? EXPLOSIEVEN Sluis levert geen bijdrage Benefiet voor Haiti levert 20.825 euro op Met een gids door Eiland van de Meijer HERTEN In de winter lag het tennispark van TV Axel helemaal open. De hekken waren weggehaald, 's Ochtends zag groundsman Ben Kint sporen van herten op baan 1. Jonge muzikanten geven samen concert Joop Cottmers vertelt levensverhaal in kerk TIHL 0 zaterdag 19 juni 2010 door Martijn de Koning SLUIS - De gemeente Sluis draait in de toekomst niet meer op voor ex- plosievenonderzoek in gebieden waar recreatiewoningen worden gebouwd. Burgemeester Jaap Sala zei dat don derdagavond tijdens een raadsver gadering in Sluis. Aanleiding is de financiële tegenvaller die explosie- venonderzoek in het toekomstige Cavelot bij Cadzand- Bad met zich meebrengt. De kosten daarvan be dragen 670.000 euro. Sluis ging er altijd van uit dat het Rijk daar op z'n minst het grootste deel van zou betalen. De landelijke over heid veranderde onlangs die rege ling. Het toenmalige college zag dat wel aankomen, maar ging uit van een overgangsregeling, zei Sa- la. Dat bleek een dure misreke ning. Sluis moet nu zelf alle kosten ophoesten. Voor gemeenten waar veel bommen zijn gevallen, levert het Rijk nog wel een bijdrage van IJZENDIJKE De benefietavond voor Haïti van Sa- menSterk22 vorige week in IJzen- dijke, heeft 20.825 euro opgeleverd. Daarmee kan voor tien gezinnen een prefab woning gekocht wor den. De provincie stortte 15.000 eu ro en een cheque van Stichting Mondiaal Beleid West Zeeuws- Vlaanderen was goed voor 2500 eu ro. Er kwam ook geld binnen via onder meer een kunstveiling en een verloting. SPUI Staatsbosbeheer houdt morgen een excursie in het Eiland van de Meijer bij Spui. Dat gebied werd on langs heringericht en is nu een af wisseling van open stukken en be ginnend bos. Wie mee wil, dient zich om 14.00 uur te melden bij de molen van Spui. Stevige schoenen of laarzen aanbevolen. Meelopen kost 2 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 1 euro. 2000 euro per nieuwbouwwoning voor bommenonderzoek. Dat geldt echter niet voor recreatiewo ningen. Sala en wethouder Peter Ploegaert proberen Den Haag te bewegen voor Cavelot een uitzondering te maken. „We hebben aangegeven dat het om een eenmalig verzoek gaat", zei Sala. „Bij volgende recrea tieprojecten zullen we de kosten op tijd bij de projectontwikkelaar neerleggen." Om een tegenvaller als bij Cavelot te voorkomen, dien de Lijst Babijn een motie in over explosievenonderzoek in het toe komstige Waterdunen. Het college moet de provincie melden daar niks aan bij te dragen, stelde de fractie. Het is nu immers een pro vinciaal plan, waarover Sluis niets meer te zeggen heeft. „De kosten voor explosievenonderzoek zijn nergens begroot", stelde Ineke Mul der van Lijst Babijn. „Ik ben bang dat ze denken dat de gemeente die gaat betalen." De voltallige raad én het college steunden de motie. BRESKENS Deelnemers van de Jeugdplay-inn 'The best off...' houden komende zondag als afsluiting een gezamen lijk concert Dat vindt plaats in de SOW-kerk aan de Dorpsstraat in Breskens en begint om 14.30 uur. De muzikanten van 13 tot 29 jaar oud krijgen, onder leiding van con servatoriumstudenten, eerst een heel weekend masterclasses. Entree kost 2 euro, kinderen tot 12 jaar gratis. TERNEUZEN Oud-topbokser Joop Gottmers ver telt morgen zijn levensverhaal tij dens een dienst in de Goede Her derkerk in Terneuzen. Gottmers, die eerst sporter en later drugsba ron was, schreef onlangs het boek Knock Out over zijn leven. Nadat hij zich bekeerde, richtte hij zich op drugs- en alcoholpreventie. De dienst, georganiseerd door het jongerenwerk van de kerk, begint om 10 uur. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 16 juni 2010 blijkt, dat ten verzoeke van 1. Verdouw Gouda Bouwproducten B.V. gevestigd te Gouda en 2. Jonoeneel B.V.. gevestigd te Terneuzen, aan Marcel Kerkhoff handelend onder de namen Dabeco en All-Mix, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een verzoek schrift d.d. mei 2010 waarmee requiran- ten zich hebben gewend tot de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, houdende verzoek tot faillietver klaring van gerequireerde.Tevens is gerequireerde opgeroepen om op dins dag 23 juni 2010 in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter zitting van de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, Kousteensedijk 2 te Middelburg om te worden gehoord op het door requiranten ingediende verzoek tot faillietverklaring. Van dit exploot kan belanghebbende een VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen I: www.vandamme-holland.nl T: 0115 613651 F: 0115 694811 NU GEKORTWIEKTE PRIJZEN OP -Motorzagen -Bladblazers vanaf €199.; vanaf €2995. VERVAET BIERVLIET B.V vE RVAET iers vanaf €199- /anaDÊT?9?r, Vanaf €299-*** JT» - HSE71 actie 199,- Kristl Jansen (links) en Lisa van der Maas laten zien hoe je moet tennissen. foto Mark Neelemans Meubel stofferen is één van de vele mogelijkheden binnen ons bedrijf. We hebben niet alleen 80 jaar ervaring en vakkennis maar bieden ook goede service. Vraag eens vrijblijvend een offerte aan. Noens BV Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 80 jaar ervaring in Zeeuws-Vlaanderen Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Deuren Ramen Veranda's Serres Meer informatie. www.noens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76