binnenland 1.5 en zonnebrillen Morres Zomer Voordeel Record aan nepspullen gevangen Scholen slordig met radioactieve bronnen 1PD 5°/o 10°/o 15°/o 20°/o morres 'Willeke achter huis gedumpt' BOUWEN OP ERVARING Palm Beach oad.nl/aruba GUN JEZELF ARUBA zaterdag 19 juni 2010 Ronald Brohm, directeur SNB React 'De kwaliteit van de producten is uiteindelijk toch inferieur. Kopers beseffen dat hun aankoopvoordeel meestal van korte duur is.' uitgestald in de ontvangstruimte van SNB React in Amsterdam. Zoals dit foto Evert Elzinga/GPD AMSTERDAM - De hoeveelheid in beslag genomen namaakartikelen breekt opnieuw alle records. Hal verwege het jaar 2010 is er in Euro pa al ruim 20 procent meer aan nepartikelen onderschept dan vo rig jaar om deze tijd. Dat zegt Ronald Brohm, directeur van de in Amsterdam gevestigde anti-namaakwaakhond SNB React. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden in de EU 7871 partijen met gekopieerde merkartikelen in beslag genomen. Vorig jaar werd over heel 2009 precies 12.762 keer een zending met nep onderschept. Ondanks de successen van SNB React, dat vanuit tien Europese landen op goedkope duplicaten van dure merkartikelen jaagt, blijft het volgens directeur Brohm moei lijk de stroom te stoppen. Daar voor is de goederenstroom te groot en het vrije economische ver keer te belangrijk. wat meer, maar doet het wel." Ook moet op internet slimmer worden opgetreden tegen aanbie ders van namaak. Brohm: „Sommi ge verkopers bieden grote partijen aan tegen onwaarschijnlijk lage prijzen. Zij hebben geen nummer bij de Kamer van Koophandel, be talen geen btw. En kandidaat-ko pers kunnen alleen bellen als hun nummerherkenning aanstaat. Een hele schimmige handel, waartegen providers simpel kunnen optre den." Merkkleding het populairst Met 12 procent van alle nepartike len is kleding het meest nageaapt door de merkvervalsers. Daarna volgen cd's (11 procent) en dvd's (eveneens 11 procent) in het klas sement van de meest geliefde ver valsingen. Deze cijfers zijn afkomstig van de Europese Unie, die in 2007 uitge breid onderzoek liet doen naar de merkenpiraterij. Alcohol (9 pro cent), tabak (8 procent) en sport- kleding (7 procent) volgen daarna. Parfum (6 procent), schoenen (5), videospelletjes (4) en horloges maken de toptien vol. Sterk in opkomst is Viagra: de aan biedingen van nagemaakte poten- tiepillen domineren langzamer de spam op internet. UTRECHT - Middelbare scholen overtreden op grote schaal en in toenemende mate de voorschrif ten voor de omgang met radioac tief materiaal in natuurkundeles sen. Uit onderzoek van de Arbeidsin spectie op 59 scholen blijkt dat 80 procent de eisen uit de kernener giewet onvoldoende naleeft. Ze ven jaar geleden was dat nog 70 procent. De inspectie heeft de scholen in middels een brief geschreven waar in ze waarschuwt voor de gevaren. Als zij in de fout blijven gaan, krij gen ze een boete, aldus een woord voerster. Volgens haar liepen ner gens leerlingen of leerkrachten on middellijk gevaar, omdat scholen alleen over laag-radioactief materi aal kunnen beschikken. Van de de 24 scholen die ook in 2003 zijn gecontroleerd, hadden er bij de laatste inspectie maar acht de zaak op orde. De Arbeidsinspectie maakt zich zorgen over het hoge aantal 'recidi visten'. Volgens de inspectie komt dat omdat er geen continuïteit is bij mensen die zich met het radio actieve materiaal bezighouden. „Bijvoorbeeld omdat onderlinge af spraken over het beheer of het ge bruik van de bronnen niet goed worden vastgelegd." Uit het onderzoek bleek dat twee derde van de scholen die in over treding is geen vergunning had of die niet in orde had. Een op de drie scholen die in de fout ging, heeft geen stralingsdes kundige aangesteld of heeft nie mand hoofdverantwoordelijk ge maakt. Veel scholen gebruiken radioactie ve bronnen alleen voor demonstra ties of als tentoonstellingsobject. www.morres.com voordeel* voordeel' voordeel' voordeel* bij aankopen bij aankopen bij aankopen bij aankopen vanaf 500.- vanaf 1000.- vanaf 1500.- vanaf 2000.- ln de vorm van een wooncheque of de helft in directe korting op uw nieuwe order. Kijk voor de actievoorwaarden op morres.com of vraag ernaar in de winkel. leder zijn woonplezier w o ra ISI Hulst [Zeeuws Vlaanderen] s Alle dagen open van 10 tot 18 uur, ook op zondag a Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 m 4561 GH Hulst a Teh 0114 - 388 388 a Mail info@morres.nl KOEKANCE - De tante van de in 1992 verdwenen Willeke Dost, Lammie Dost, wil dat het voormali ge afvalterrein achter de boerderij van de pleegouders van het meisje ook wordt onderzocht op de aan wezigheid van lichaamsresten. Dat zei advocaat Richard van der Wei de van de tante gisteren. Achter de boerderij in Koekange is volgens de advocaat een groot stuk land waar vroeger allerhande afval werd gestort. „Wij hebben het ver moeden dat Willeke nadat zij is ver moord, daar is gedumpt", aldus Van der Weide. Hij stelt er bij de of ficier van justitie van Assen op aan te dringen dat het terrein wordt on derzocht. Vorige week bleek dat de zoektocht van justitie naar mense lijke resten rondom de boerderij geen resultaten heeft opgeleverd. De begin juni gearresteerde 66-jari- ge pleegmoeder en 38-jarige pleeg- broer zijn inmiddels vrijgelaten, maar zijn nog wel verdacht. Je leeft maar één keer. En dat leven wil je inrichten naar je eigen smaak. Je eigen huis moet daarom altijd uViiek zijn en voldoen aan jouw wensen. 'Heerlijk wonen noemen wij dat. Livingstone kiest daarin al 25 jaar lang voor kwalitatief bouwen. En met partners in iedere regio bieden we je altijd het beste en het nieuwste. Ontdek het zelf en vraag de catalogus aan op www.livingstone.org. Vraag gratis de Huizotheek met 50 ideeën en de brochure Twintig Nieuwe Woonideeën aan op www.livingstone.org Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapellé Aannemersbedrijf L. Buteijn, Krabbend ijke Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman v.o.f., 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis HEERLIJK WONEN PERFECT BOUWEN App. The Mill Resort*** Aruba staaf ranwege het stralende weer, de prachtige stranden en de vriendelijke mensen, al jaren bekend als'One Happy Island'. Ervaar het zelf en geniet van een heerlijk ontspannen vakantie met het hele gezin in dit familiaire resort met het strand van Palm Beach op slechts 300 meter. 9 dagen v.a. Vertrek in oktober, o.b.v. logies.. Reisnummer: AUA202-10 indien geboekt vóór 30 juni. 6a voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/aruba. t Bel 0900-8482 (0,15pm) of ganaaruwANVR-reisbureau. Showroom Breda, Vossenberg 4 (tegenover de Makro), tel.: 076 - 573 57 35 Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2, tel.: 036 - 548 94 58

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5