College schiet kanon af verwaarlozing Einde dreigt voor kunstbak op Vlasmarkt zeeland 125 Raad Noord-Beveland wil blijven investeren in veiligheid en scholen Deejays in de dop kunnen zich in Goes uitleven op een draaitafel AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: ItfÜKil REPARATIEHUISHOUDELIIKEtARPARATUURt ©AVA© NU IN ONZE SHOWROOM zaterdag 19 juni 2010 Anti-hagelsysteem door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De Noord-Beve- landse raad is vastbesloten over vier jaar ook een zelfstandig ge meentebestuur te vormen. En wel één met een gezond huishoud boekje. Wat de gemeente komende tijd wel of niet moet doen met een smallere beurs, daar wil de raad het dit jaar nog goed over hebben. In het nieuwe raadsprogramma staat wat de raad zich voorlopig voorgenomen heeft: in elk dorp moet een goed functionerende dorpsraad komen - Kamperland en Geersdijk missen die nog. In de verkeersveiligheid krijgt de fiets route Geersdijk-Wissenkerke en de rotonde Hoveijn op de Oost-Westweg prioriteit. Elk dorp moet een school in een gezond schoolgebouw houden. Het mini mabeleid moet in stand gehouden worden. Nieuw jeugdbeleid is in de maak. Maar sportvoorzienin- gen en cultuuruitingen worden elk jaar naar hun mérites gewo gen. De website van de gemeente moet het doezelende bestaan af werpen. De afvalinzameling gaat de komende jaren ondergronds in stortcontainers. Dat maakt de af valstoffenheffing duurder. Met ove rige belastingen is de raad zuinig. André Alkema kreeg nog een kans van de gemeenteraad: hij moest zijn anti-hagelkanon stil ler maken. Dat deed hij, maar toch krijgt hij het deksel weer op de neus. Het college van B en W vindt dat het apparaat nog steeds te veel hinder geeft. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De fruitteler uit Sint-Maartensdijk plaatste zijn anti-hagelkanon ruim een jaar ge leden. Hoewel sommige omwo nenden begrijpen dat hij zijn fruit wil beschermen, zijn er ook veel mensen die bij de gemeente klaag den over buitensporig lawaai. Het college besloot eerder dit jaar om Alkema geen nieuwe vergun ning te geven, maar een nipte meerderheid van de gemeenteraad vond dat de fruitteler nog een kans verdiende. Het gaat immers wel om zijn broodwinning. Alkema ondernam meteen actie door een nieuw kanon te laten plaatsen. Het gaat om het nieuw ste van het nieuwste. „Ik heb hier het stilste anti-hagelkanon van Zeeland staan", zegt hij. Het colle ge vindt het echter nog steeds niet goed genoeg. Op basis van rappor ten die over het nieuwe hagelka- non zijn gemaakt, hebben burge meester en wethouders besloten dat het kanon nog steeds te veel ge luidshinder veroorzaakt. Alkema begrijpt er niets van. Hij heeft de indruk dat ze bij de ge meente steeds weer zoeken naar een stok om hem mee te slaan. „Ze willen het anti-hagelkanon ge woon weg hebben." De fruitteler vindt dat er snel lan delijke richtlijnen moeten komen. Nu ontstaat de situatie dat hij zijn 'stille' kanon niet mag gebruiken, terwijl telers in Reimerswaal en Borsele hun 'lawaaiige' apparaat wel mogen aanzetten. Alkema hoopt dat de gemeente raad het college terugfluit en zijn stillere kanon wel accepteert. GOES - Wie zelf eens achter de draaitafel van een dj wil staan, kan dat donderdag 1 juli tussen 18.00 en 21.00 uur uitproberen met dj Marcel Grand tijdens de Mixpe- rience op de Grote Markt in Goes. De Mixperience is opgezet door studenten van de opleiding sociaal cultureel werk van ROC Zeeland, en is bedoeld als een opmaat naar door Rob Paardekam GOES - De kunstbak aan de Vlas- markt in Goes zal zo goed als ze ker verdwijnen. De gemeenteraad nam donderdag unaniem een mo tie aan die oproept om tot een an dere kunstuiting te komen. De Vlasmarkt is door de gemeente bestempeld als kunstplein. De zo geheten kunstbak in het wegdek, met daarop een glazen plaat, had daaraan een grote bijdrage moeten leveren. Volgens CDA, WD en de PvdA is de Dancetour Goes van zondag 25 juli. De line-up bestaat uit DJ's Af ro jack, Funck Star, Sunnery James Rian Marciano, Sherman ology, Jip Deluxe en Ray Fox. De laatste geeft de aftrap voor het muziekeve nement om 13.00 uur. Funck star, a.k.a. Elton Amat (24) uit Wilhel- minadorp, neemt het na een half uur van hem over. dat echter van geen kant gelukt. In de bak is nog maar twee keer een kunstwerk te zien geweest en bo vendien is hij alweer een tijdje ka pot. Reparatie gaat zesduizend eu ro kosten. De partijen dienden een motie in die door iedereen werd gesteund. Het college moet nu bekijken of er een andere kunstuiting op de Vlas markt kan komen. Als dat niet kan, dient de kunst bak desnoods te worden verwij derd, zonder dat er iets voor in de plaats komt. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto STELLING Tholen-stad krijgt te veel huizen. Tot nu toe zegt een ruime meerderheid 'eens'. Stem via www.pzc.nl/tholen WEBLOGS Veel redacteuren van de PZC houden een weblog bij. Bekijk ze eens via www.pzc.nl/blogs Thoolse tip? mail ons! tholen@pzc.nl foto Dirk-Jan Gjeltema ïitr-7r!' B Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl UNIEK IN ZEELAND! makelaar Anna Blamanlaan 68, Vfissingen NIEUWE SCMWAAS8PIJS! Iln de fraaie en groene wijk 'Rosenburg' vindt u dit in 1997 gebouwde hoekhuis met garage. De indeling van dit huis is verrassend! Oe woonka- mer bevindt zich op de W- eerste verdieping en .als A,-., buitenruimte ts er een fraai terras op het westen Vraagprijs 179.000,- k.k. Autobedrijf J.W. de Voogd Bedrijfsweg 4 4387 PD Vlissingen Telefoon 0118 470666 www.jwdevoogo.nl Tramper Goes Pearyweg 2 4462 GT Goes Telefoon 0113 230768 www.trampergoes.nl Prijzen Incl. bpm/btw, excl. verwijderingsbijdrage, kosten rljklaarmaken af-Schlphol-Rijk. Vraag naar de voorwaarden. autoverzekering verzekeringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53