41 binnenland Aldi-aanhanger is 'gevaarlijk' Jacht op valse boards Malta, zon cultuurmix! Richtlijn: Arts mag patiënt ivf onthouden TO©S 'mmm- Arke.nl Ook dit jaar breken vakantiegangers alle records qua hoeveel heid nepspul die ze mee terugnemen. Van waveboards, zon nebrillen tot parfums, alles wordt nagemaakt. MALTA 229 369 Gezochte Brit opgepakt voor kinderporno zaterdag 19 juni 2010 BOUWPAKKET WN: 'Niet zelf in elkaar zetten' NAMAAKARTIKELEN den haag - Bovag en Veilig Ver keer Nederland (WN) zijn be zorgd over gevaarlijke situaties op de weg door de verkoop van een aanhangwagen die als bouwpak ket wordt aangeleverd. De organi saties vrezen dat kopers de instruc ties niet goed uitvoeren. Supermarktketen Aldi begint van daag met de verkoop van de aan hangwagen van gegalvaniseerd staal, die volgens de folder 299 eu ro kost. De RDW (Rijksdienst voor Wegverkeer) stelt een onder zoek in naar de aanhanger. „Het is geen Ikea-kast. Ie gaat er de weg mee op", stelt Bovag, de brancheorganisatie van autoverko pers en garagebedrijven. „Je zal een paar schroeven niet goed aangedraaid hebben", waar schuwt een woordvoerder van WN, die kopers adviseert de aan hanger door een deskundige in el kaar te laten zetten. Het wagentje heeft een draagvermogen van 300 kilo. Volgens de RDW moet iedereen die zelf een aanhanger in elkaar monteert, de aanhangwagen eerst laten keuren door de RDW. Het gaat om een aanhangwagen die volgens de Aldi-website TÜV/GS gekeurd is en eenvoudig is te mon teren. „Maar wat zegt die TÜV-keu- ring als je hem zelf in elkaar schroeft? De Europese typegoed keuring geldt alleen als hij volgens de fabrieksvoorwaarden volledig gemonteerd wordt afgeleverd", al dus Hans van Geenhuizen van RDW. „Dat betekent dat je voor zo'n aanhangertje een individuele goedkeuring nodig hebt." Wie wordt aangehouden door de politie, moet volgens de RDW kunnen aantonen dat de aanhan ger goedgekeurd is. Volgens Bovag, waarvan aangeslo ten leden de aanhanger ook kant en klaar afleveren, kost het in el kaar zetten van het wagentje een geschoolde monteur twee tot tweeënhalf uur. De Rijksdienst gaat de kwestie ver der uitzoeken, omdat de verkoop van deze bouwpakketten een nieuw fenomeen is in Nederland. Supermarktketen Aldi was giste ren niet voor commentaar bereik baar. nijmegen - Als potentiële ouders niet in staat zijn een kind op te voeden, dan mag een arts een rea geerbuisbevruchting bij hen weige ren. Dat kan bijvoorbeeld het ge val zijn als een patiënt verslaafd is, een zeer instabiele relatie of psy chische problemen heeft. Dat blijkt uit een nieuwe richtlijn die de Nederlandse vereniging van gy naecologen NVOG gisteren heeft gepresenteerd. Een arts mag de ivf-behandeling, zoals reageerbuisbevruchting offici eel heet, ook weigeren als eerdere kinderen van een patiënt wegens verwaarlozing of mishandeling uit huis zijn geplaatst of als de ouders ernstige erfelijke ziekten hebben. EFFECT ORANJE JURKJES (5UNSTIÖ VOOR BROUWER TOOS EN HENK# NL door Gerard den Elt Volgens de NVOG mag een dokter nooit op eigen houtje besluiten de behandeling te weigeren. Hij moet zijn voornemen eerst voorleggen aan deskundigen. Het protocol biedt algemene richtlijnen, maar stelt niet dat patiënten in een be paalde categorie per definitie geen behandeling mogen ontvangen. „Elk besluit moet individueel on derzocht worden", aldus een woordvoerder van de NVOG. Tot nu toe moesten artsen zelf hun afwegingen maken. Veel dok ters wilden graag meer houvast en hebben nu dus een richtlijn. In Nederland wordt ongeveer een op de twintig kinderen geboren na een ivf-behandeling. PAUL KUSTERS De jongste trofeeën lig gen pontificaal uitge stald in de ontvangst ruimte van SNB React in Amsterdam. TWee waveboards, het populairste speelgoed onder de schooljeugd, zijn zojuist binnen gebracht. Op één ervan prijken de logo's van Ajax, op de andere de emblemen van Feyenoord. Een ty pisch geval van dubbele inbreuk op het merkenrecht. Ten eerste is de waveboard be schermd door het wereldwijde pa tent op het draaimechanisme, ei gendom van het merk Streetsur- fmg. Maar ook de beeldmerken van de clubs zijn ten onrechte ge bruikt door de malafide fabrikant, vermoedelijk afkomstig uit China. Toevallig schuifelen ook juist twee rechercheurs van de FIOD-ECD binnen, de dienst die jaarlijks zo'n dertig strafzaken op dit terrein pro beert op te lossen. Zij zijn een nieuw onderzoek aan het opzet ten en vergaren alvast bewijs bij SNB React. Het kantoor van de SNB React in de hoofdstad is het zenuwcen trum in de strijd tegen efe wereld wijde kopieerdrift. Zo staat een paar bedrieglijk echte Uggs op ta fel, naast een welhaast perfecte imitatie van een Dolce&Gabba- na-tas. In de trofeeënkast nog meer wonderlijke vondsten van re cente datum: trendy voetbalschoe nen van Bikkembergs, zonnebril len van Puma en Ray Ban. En fake accessoires van Wii. Directeur Ronald Brohm jaagt al sinds 1991 op de verspreiders van nep. Klein begonnen onder de vlag van de Kamer van Koophan del in Amsterdam, staat hij thans aan het hoofd van een opsporings imperium. In tien Europese lan den wordt door zijn coöperatie SNB React gejaagd op de merkpira- ten. Vanuit Italië, Spanje, Portugal, Macedonië, Tsjechië, Litouwen, Duitsland, Turkije, Nederland en Polen wordt getracht de handel te ontmoedigen. Brohm zegt niet de illusie te heb ben dat hij de merkvervalsers zal verslaan en uitbannen. Daarvoor is het na-apen van de populairste wereldmerken een te machtige in dustrie geworden. De organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling OECD schat de fe- bricage van namaak op 2,4 procent van de wereldhandel, omgerekend 150 miljard euro. Vooral de tussenpersonen die de goederen vanuit vooral China en Turkije naar Europa vervoeren, doen volgens Brohm te weinig om de herkomst van de goederen te controleren. „Het is ook erg moei lijk dat wereldwijde logistieke pro ces goed te controleren." China neemt in zijn eentje 30 pro cent van alle productie voor zijn re kening. Turkije, van oudsher in be zit van een bloeiende textielindus trie, volgt met 16 procent. Daarna komen Oekraïne (7 procent) en In dia (5 procent). Uit studies van de EU blijkt dat re bellenbewegingen en terroristen zich steeds meer op de kopieer kunst werpen. Met die verdien sten kunnen ze wapens kopen. In Nederland mogen reizigers klei ne hoeveelheden nepartikelen voor eigen gebruik meenemen. Een passagier op Schiphol mag on gestraft drie nephorloges, drie beeld- of geluidsdragers (dvd's of cd's) en drie vervalste kledingstuk ken van topmerken meenemen, alsmede 250 ml parfum. „Dat is door het Openbaar Ministe rie in 2006 zo vastgesteld", verdui delijkt woordvoerster Gera van Weenum namens de douane. In 2008 trof de douane aan de lands- 6 MALTA GOZO - COMINO App. San Pawl*** Vertrek in juni 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 269 App La Vallette St. G. Bay*** Vertrek in juli 8 dagen, logies A! vanaf'' Htl. Sunflower*** Vertrek in juli 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 469 J Seabank*** Vertrek in juni 8 dagen, logies/ontbijt 11 dagen vanaf 529 Genoerhde prijzen zijn yanafprijzen p,p, ó.b v; 2 pers Incl. vlucht in c!e U-loasse. luchtltayenbelasting en brandstof- toeslagen, u/cl andere toeslagen Pit|S wijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden Ga snel naar één van de Arke winkels of boek direct op: V/ Arke.nl Dacht 't wei De jongste trofeeën liggen pontificaal paar Uggs-laarzen. Ze zijn nep. grenzen 55,5 miljoen nepartikelen aan, de cijfers over 2009 zijn nog niet bekend. Passagiers op Schip hol worden streng gecontroleerd, zegt Van Weenum: „We houden echt strak de hand aan de nor men. Wie vier artikelen van een product meeneemt, is in overt reding en krijgt een proces-ver- baal." De kopieerders worden ook steeds kundiger, constateert de di recteur van SNB React: „Laatst kocht ik in Hongkong een na gemaakt mobieltje. Het rammelt Amsterdam - Een 43-jarige Brit, die internationaal werd gezocht in verband met het bezit van kinder porno, is donderdagavond aange houden op het Centraal Station in Amsterdam. Dat maakte de Am sterdamse politie gisteren bekend. Tegen de verdachte was een Euro pees aanhoudingsbevel uitgevaar digd. De Amsterdamse politie kreeg van Britse rechercheurs in formatie dat de verdachte zich op het station zou bevinden. Daar werd hij overrompeld en liet zich zonder problemen arresteren. De Amsterdamse politie en het Openbaar Ministerie werken al lan ger samen met Britse instanties om criminelen uit Groot-Brittan- nië op te pakken. Dat gebeurt on der meer onder de naam 'opera tion return' (operatie terugkeer) en heeft de afgelopen maanden ge leid tot meerdere aanhoudingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4