Minder huizen op de Bevelanden Havendagen Terneuzen Pannenkoek Nagels bijten achter het korfbalveld 22 en 23 26 en 27 almanak willeboer www.versluisenwilleboer.nl door Luc Oggel GOES - De vijf Bevelandse gemeen ten willen de komende tien jaar 5101 huizen bouwen. Dat staat in het woningbouwprogramma 2010-2020. Dat is minder dan de vorige planning. Volgens de Borselse wethouder Marga Vermue, die als woordvoer der optreedt namens de gemeen ten, komt dat omdat er een andere systematiek is gebruikt. „Het is nu niet meer ieder voor zich, maar een regionaal programma dat door samenwerking tot stand is geko men. Daardoor is deze planning heel wat realistischer. Dat heeft ook te maken met de ontwikkelin gen op de woningmarkt, er is min der vraag." Uit de planning blijkt dat Goes met 3078 huizen veruit de grootste 'slokop' is. Dat komt met name door het project Goese Schans, de omvorming van het havenindus triegebied tot woonwijk. De bulk van de ongeveer 2000 huizen, 1676, moet er volgens de planning in 2010 staan. Opvallend is dat Goes kennelijk nog steeds uitgaat van de bouw van de zevetig meter hoge en zestig appartementen tel lende woontoren 'Scheldewach- ters' in het Stationspark. Rond dat project is het de laatste drie jaar oorverdovend stil. Goes, Borsele, Kapelle, Reimers- waal en Noord-Beveland doen de komende tien jaar vooral aan in- breiding. Tweederde van de toe komstige woningen komt binnen de bestaande bebouwing. Daar mee wordt ruimschoots voldaan aan de eis van de provincie dat dat voor minstens de helft van de hui- ze.n moet gelden. j zie www.pzc.nl/bevelanden voor sBBt een overzicht van de planning. Zaterdag 19 juni 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl WONINGBOUWPROGRAMMA Planning voor komende tien jaar is realistischer door samenwerking 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Café De Vier sprong in 's-Heer Hendrikskinderen is in het kader van het wereldkampioenschap voetbal aangekleed als voetbalveld. Zou je denken. Verkeerd gedacht. Uitbater Dennis Mijnsber- gen zag een maand geleden zijn kans schoon, toen korfbalvereniging Tjoba een nieuw kunst grasveld aanlegde. De restanten van het oude veld kon hij wel ge bruiken. Maandag beten al zo'n honderdvijftig voetballiefhebbers nagels 'achter het korfbal- véld' tijdens de eerste wedstrijd van het Ne derlands elftal. Vandaag zullen dat er tijdens Nederland-Japan (13.30 uur) naar verwach ting net zoveel zijn. foto Willem Mieras Op de fiets terug naar Kapelle met 200.000 gulden in de tas PZC-foto's geven de wederopbouw een eigen gezicht Tip? redactie@pzc.nl Romée is drie en woont in Hulst. Op een zonnige zaterdagochtend mocht ze met haar vader mee naar Antwer pen, waar hij even wat zaken moest afhandelen. Eerlijk gezegd wilde ze liever in de tuin blijven spelen, maar de belofte dat ze in Antwerpen samen met haar vader een pannenkoek zou gaan eten in een écht pannenkoeken huis, trok haar al snel over de streep. Het vooruitzicht was kennelijk zo aanlokkelijk dat ze haar vader bijna smeekte direct te vertrekken. Hij had haar voorgespiegeld dat het pannenkoekenhuisje (in de kruidtuin aan de Leopoldstraat) er een beetje uitzag als het huisje in het sprookje van Hans en Grietje. En dat had Romée zich goed in de oren geknoopt. Toen de serveerster de bestelling op kwam nemen, vroeg Romée dan ook lief en brutaal tegelijk: „Zeg papa, is dat nou de heks?" Amesteinweg 27. Middelburg TeLOl 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboernl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49