bevelvoerder zonder de kPrescari Last van onkruid? www.roundup.eu Brand commentaar Dode bij ongeval 's-Gravenpolder 10 dagen Spanje - Santa Susanna Appartementen Thalassa kijk voor meer informatie op PZC FAMILIELOOP Hebt u een leuke foto gemaakt van de PZC Familieloop? Stuur hem naar ons en misschien komt hij in de krant www.pzc.nl/foto TIENERMOEDERS Lees het bijlageverhaal over tiener moeders terug en praat mee. www.pzc.nl/tienermoeders STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw oranjefoto in het album www.pzc.nl/foto zaterdag 19 juni 2010 is het aantal uren dat nodig is om de driejarige opleiding tot bevelvoerder van een brandweer ploeg te volbrengen. Je gaat zonder bevelvoerder niet een brandend pand binnen. Maar je kunt wél gaan rijden en kijken wat je ter plekke alvast kunt doen." Cees van Beek, voorzitter Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers Nederland Ze hebben allebei ge lijk. De gewone brandweerman die betoogt dat hij best eens zonder baas op een brand afkan gaan, en de bevelvoerder die wijst op de zware besluiten die nodig zijn zodra het werk gevaarlijk wordt en die dus al tijd een bevelvoerder op de brandweerauto wil. Daarom zal de brandweer in Zeeland toch nog eens goed moeten naden ken over de huidige zeer strikte protocollen. Als bijvoorbeeld bij de alarmering al blijkt dat het een onschuldige en over zichtelijke brand is, kan een brandweerauto met vier goed opgeleide en ervaren mensen best zonder bevelvoerder gaan rijden. En ook aan de andere kant van het spectrum, als meerdere korpsen de strijd aan gaan met een grote en gevaarlij ke brand, lijkt het niet verstan dig om tijd te verspillen met wachten. Dan moet de bevels structuur maar ter plaatse wor den aangepast. Zo kan de brand weer met een beetje improvise ren nog slagvaardiger worden. te zijn." Ze houdt het op 'toeval' dat het nu twee keer (Westkapelle en Scharendijke) in korte tijd is ge beurd dat er geen bevelvoerder be schikbaar was. Harde cijfers over deze problematiek ontbreken, al dus de woordvoerster van de Vei ligheidsregio. Het aansturen op af stand is geen optie, reageert Deur- loo op de suggestie van de VBV-voorzitter. „Of het nu een container- of een woningbrand is, de richtlijnen zijn er niet voor niks. Een bevelvoerder moet kno pen doorhakken. Als hij niet ter plaatse is, heeft hij geen volledig beeld van de situatie en is het veel lastiger de juiste inschattingen te maken." Van Beek is het daar niet mee eens. „Je gaat zonder bevel voerder niet een brandend pand binnen. Maar je kunt wél gaan rij den en kijken wat je ter plekke al vast kunt doen. Dat is volstrekt ver antwoord. Je praat stuk voor stuk over hoog opgeleide mensen." De Westkappelse bevelvoerder Hendrikse benadrukt dat niet te lichtzinnig moet worden gedacht over zijn taak binnen het geheel. „Je gaat op pad met vijf mensen waar jij de verantwoordelijkheid voor hebt. Het is toch ook de be doeling dat je weer met z'n allen thuis komt." Hij ziet in dat de strik te regel lastig is uit te leggen zo lang het om 'kleine zaken' gaat. „Hadden we maar meer grote branden. Nu ontstaat het gevaar dat de situatie wordt onderschat." 'S-GRAVENPOLDER - Op de Schoor- kenszandweg in 's-Gravenpolder is vrijdagochtend rond zeven uur een 23-jarige motorrijder uit de ge meente Kapelle om het leven geko men. Een eerste inschatting geeft aan dat er bij een inhaalmanoeu vre iets verkeerd is gegaan. Een au to, bestuurd door een 20-jarige man uit de gemeente Reimerswaal wilde een auto inhalen. Hij zag daarbij de motorrijder, die hem in haalde, over het hoofd. (Nieuwe kliniek in Baarn) GRATIS 24 uur per dag www.prescan.nl I Tel osoo - 77 37 226 mi de meest complete reis voor een eerlijke prijs Appartementen Thalassa is niet voor niets een topper in ons aanbod. De appartementen zijn direct gelegen aan zee en hebben allemaal een prachtig uitzicht op het strand van Santa Susanna. Deze appartementen liggen naast Hotel Tahiti Playa. Bij een verblijf in appartementen Thalassa kunt u gebruik maken van alle faciliteiten van Hotel Tahiti Playa. Het is een absolute aanrader voor gezinnen met kinderen mede door de faciliteiten en animatie. Inclusief Vervoer per luxe en comfortabele touringcar op basis van Royal Class Verblijf in appartementen Thalassa op basis van logies Nederlandse reisleiding ter plaatse vanaf: °bv. logies Diverse vertrekdata van juni t/m september Deiscode BEA652 boek met de reiscode op peterlanghout.nl en bespaar tot 10 of bel 7 dagen per week 0900"099^ 0,15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3