sport 135 Positie Robert Gesink komt niet in gevaar het verschil in Rosmalen Lakers hebben langste adem in finale NBA Musaba Selemani direct weg bij Hoek Baaijens met twee paarden in A-kader Wielrenunie scant fietsen tijdens Tour Van der Meet stoomt door naar halve finale Hoogerland op achterstand binnen Kevin Hofland geeft clinic bij VV Goes RONDE VAN ZWITSERLAND Raborenner blijft aan de leiding RudeStats: Zestien WK-gangers speelden in Zeeland www.pzc.nl zaterdag 19 juni 2010 HOEK Hoek moet het vanaf heden stellen zonder Musaba Selemani. De mid denvelder heeft gekozen voor een vervolg van zijn carrière bij FC Luik, dat in België uitkomt op het derde niveau. Selemani fungeerde afgelopen seizoen voornamelijk als invaller. Hij kwam niettemin tot 21 duels, waarin hij tweemaal scoorde. Bij FC Luik is oud-international Ni co Claesen sinds kort hoofdtrainer. GOES Tessa Baaijens-van de Vrie uit Goes is met twee paarden gepromo veerd naar het A-kader aangepast sporten dressuur. De Goese amazone behaalde met haar paard Kashmir de benodigde scores om opgenomen te worden in de 'nationale' ploeg. Ook met haar paard Riana voldeed ze aan de kwalificatie-eis. door Edward Swier DEN HAAG - Robert Gesink heeft gisteren zijn gele leiderstrui in de Ronde van Zwitserland met succes verdedigd. De positie van de Rabo- bank-kopman kwam in de zeven de etappe, van Savognin naar Wet- zikon, niet in gevaar. Een omvang rijke kopgroep kreeg de zegen van het peloton. Marcus Burghardt, woensdag ook al de sterkste in de regen, boekte zijn tweede etappeo verwinning. Gesink wacht vandaag en morgen nog een tweetal klussen. De etap pe van Wetzikon naar Liestal, met vier klimmetj.es van de derde cate gorie voorbestemd voor een lange vlucht óf een massasprint, zal hij hoogstwaarschijnlijk zonder kleer scheuren doorkomen. Morgen wacht in Liestal dan nog de afsluitende tijdrit over 27 kilo zuinig zijn op je ogen. En daar naast moet je elk procentje dat helpt om te winnen aangrijpen." De Belgische Kirsten Flipkens, ook al een zonnebrildraagster, boekte deze week in Rosmalen het groot ste succes uit haar carrière. Gistera vond speelde ze de halve finale van de Unicef Open, waarin zij echter wel verloor van de Duitse Andrea Petkovic. Maar een bril maakt dus wel degelijk verschil. Brillenfabrikanten willen wel, maar de vraag naar 'tenniszonne- brillen' is nog niet heel groot, weet Van de Graaf „Terwijl men wel spe ciale tennisschoenen koopt voor gravel of kunstgras. En gaan ze dui ken, dan zetten ze een duikbril op. Maar tennissen doen ze met een ge RIJSWIJK Vanaf de start van de Ronde van Frankrijk moeten renners mogelijk hun fiets door een scanner laten gaan. Daarmee wil de internationa le wielrenunie UCI ervoor zorgen dat het uitgesloten is dat coureurs met mechanische hulp om de zege strijden. De UCI reageert daarmee op geruchten dat de Zwitserse wiel renner Fabian Cancellara hieraan diverse zeges heeft te danken. ALKMAAR Tennisster Angelique van der Meet heeft gisteren op het ITF-toernooi van Alkmaar ten koste van de Bel gische Softe Oyen de halve finale bereikt. De negentienjarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke won met 7-5 6-2. Vorige week haalde Van der Meet ook al het finaleweekeinde in Apeldoorn. meter. De Nederlander verdedigt een voorsprong van 29 seconden op de Colombiaan Rigoberto Uran. Lance Armstrong, zevende in de tussenstand, lijkt de meest se rieuze opponent. De Amerikaan heeft een achterstand van 55 tel len. Mocht Gesink de Ronde van Zwitserland winnen dan is hij, na Hennie Kuiper in 1976, pas de tweede Nederlander die dat lukt. Gesink volgde gisteren van een vei lig afstandje de strijd om de ritze- ge. Er vormde zich zestig kilome ter na de start een kopgroep van zestien man. Bauke Mollema, her steld van griepverschijnselen, en Oscar Freire, verdedigden de belan gen van Gesink voorin. Freire leek, dankzij zijn sprintkwaliteiten, bo vendien een kanshebber voor de ritzege. Burghardt wachtte dat ech ter niet af, de Duitser nam zestig kilometer voor het einde de be nen. wone strandbril. Terwijl je daar mee de bal juist slechter ziet, om dat die alles donker maakt. Een bril die rond de vijftig procent filtert is beter om mee te sporten." Het brillenmerk Bollé heeft als eer ste en enige zonnebrillen speciaal ontwikkeld voor tennis. Alle kleu ren worden gedempt, behalve geel en wit, de kleur van de bal en van de lijnen. Die zijn daardoor nog scherper zichtbaar. Van de Graaf: „Oakley (het merk dat Tipsarevic, Rodionova en Flipkens dragen) denkt breder dan alleen tennis. Die maakt brillen die voor meerdere sporten geschikt zijn, zoals golf" Van de Graaf vermoedt dat als Fe- derer of Nadal met zonnebril gaan tennissen, de rest in rap tempo BELJAK VILLACH Wielrenner Johnny Hoogerland is gisteren in de tweede etappe van de Ronde van Slovenië als 66e gefi nisht. De Yersekenaar van Vacanso- leil kwam met een groep na 2.31 mi nuten aan in Beljak Villach. In het algemeen klassement staat hij nu 48e, op 2.51 van de Sloveen Grega Bole. De etappekoers duurt tot en met morgen. GOES Kevin Hofland verzorgt woensdag 23 juni een clinic bij de voetbalver eniging Goes. De speler van Feye- noord is van 14.00 tot 16.30 uur aan wezig op sportpark het Schenge. Hofland is zevenvoudig internatio nal. Onlangs was keeper Rob van Dijk ook al te gast bij de jeugdopleiding van de Bevelandse vereniging. De lange BMC-coureur had klaar blijkelijk zoveel zelfvertrouwen overgehouden aan zijn ritzege van woensdag dat hij de onderneming aandurfde én ervoor werd be loond. Burghardt had 692 dagen op de winst van woensdag moe ten wachten, nu was het twee da gen later wéér raak. Zijn ploegge noot Mathias Frank, ook lid van de vluchtgroep, nam bovendien de bergtrui over van Vacanso- leil-coureur Wout Poels. Greg Henderson heeft gisteren de derde etappe van de Ster Elektro- toer gewonnen. De sprinter uit Nieuw-Zeeland bleef in Schim- mert in de massasprint zijn Britse ploeggenoot Russell Downing en de Deen Alex Rasmussen voor. De leiding blijft in handen van pro loogwinnaar Jos van Emden, die zijn ploeggenoot Lars Boom dank zij bonificatieseconden tot minder dan een seconde zag naderen. volgt. Tipsarevié: „Ik denk dat ze het gewoon een keer moeten pro beren. In de voorbereiding op het seizoen bijvoorbeeld. Dan kunnen ze snel niet meer zonder." Hoewel het slecht is voor de ogen om zo veel tegen de zon te kijken - bij iedere service en smash - vin den tennissers dat een zonnebril hun hand-oog-coördinatie aantast en zijn ze bang dat zweet op de gla zen hun beeld vertroebelt. Dan hebben ze liever een cap of zonne- klep. Vooral die vrees voor de hand-oog-coördinatie is volgens Van de Graaf nergens voor nodig. „Die Tipsarevic heeft ongetwijfeld een sponsordeal, maar als hij geen voordeel zou merken van zijn bril, zou hij hem ook niet opzetten." door Frank Hendrickx LOS ANGELES - De Los Angeles La- kers hebben ondanks een moeiza me avond van superster Kobe Bryant voor de tweede opeenvol gende keer de NB A-titel gewon nen. In een wedstrijd waarin bei de teams uiterst moeizaam te sco ren kwamen, gaf de eeuwige rivaal Boston Celtics in het laatste kwar tier een ruime voorsprong uit han den. De 83-79-overwinning betekende de zestiende titel voor de Lakers, nog maar één minder dan de Cel tics. Beide teams bleken in de ze vende en beslissende wedstrijd van de play-offs opnieuw aan el kaar gewaagd. Het relatief oude team van de Cel tics (met Kevin Garnett, Ray Allen en Paul Pierce) leek lange tijd op weg om de avond van alle Hol- lywood-sterren op de tribune te vergallen. In het derde kwartier hadden de Celtics een voorsprong van dertien punten, terwijl Bryant en zijn Spaanse secondant Pau Ga- sol aanvallend nauwelijks uit de verf kwamen. De Celtics maakten een fysieke uit puttingsslag van de finale, maar gingen uiteindelijk zelf ten onder aan die tactiek. In het laatste kwar tier konden de Lakers keer op keer scoren met strafworpen, terwijl de Celtics zich vastliepen onder de ring. „Dit is de beste titel van allemaal", ■pssshbhhbbhi PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Landenwedstrijd, 1,60 m, na twee manches: 1Verenigde Staten 0 straf- punten, 2. Groot-Brittannië 7, 3. Nederland 8 (Voorn/Audi's Alpapillon-Armanie 16+0, Eric van der Vleuten/VDL Groep Utascha SFN 0+0, Smolders/Exquis Walnut de Muze 0+4, Houtzager/HBC Tamino 4+4), 4. Duitsland 9, 5. Spanje en Frankrijk 12, 7. Zwitserland en Ier land 24. SCHAKEN Eindhoven. NK. Mannen, zevende ronde: Gi- ri - Nijboer 1/2-1/2, Ernst - Smeets 1/2-1/2, L'Ami - Bok 1-0, Van Kampen - Spoelman 0-1, Van Wely - Reinderman 1-0. Stand: 1. Giri, Smeets 5, 3. Ernst, L'Ami 4 1/2, 5. Nijboer, Spoelman 4, 7. Van Wely 3 1/2, 8. Van Kam pen, Bok, Reinderman 1 1/2. TENNIS Rosmalen. Unicef Open. Mannen, halve fina les: Stachovski (Oek) - Malisse (Bel) 6-3 6-4, Tipsarevic (Ser/7) - Becker (Dui/8) 6-7 (5) 6-3 6-4. Vrouwen, halve finales: Henin (Bel) - Duighe- ru (Roe) 6-2 6-2. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Zevende etappe, zei Bryant, die net als ploeggenoot Derek Fisher zijn vijfde ring in de wacht sleepte en uitgeroepen werd tot Most Valuable Player van de NBA Finals. „Het is ook de meest zwaarbevochten." De overwinning van de Lakers be tekende tevens de elfde titel voor coach Phil Jackson. Hij won er zes met de Chicago Bulls (met Mi chael Jordan) en vijf in Los Ange les. De 64-jarige toptrainer twijfelt nu over doorgaan bij de Lakers. Hij is ontevreden dat hij een deel van zijn jaarsalaris van twaalf mil joen dollar moet inleveren, omdat ook in het Amerikaanse basketbal de broekriem wordt aangehaald. Hij klaagt bovendien over stress en een kwakkelende gezondheid. Binnen een week maakt hij zijn be sluit bekend, kondigde hij aan. Superster Kobe Bryant heeft in middels nog maar één titel minder dan de beste basketballer ooit, Mi chael Jordan. Van het record - elf kampioenschappen van Cel tics-man Bill Russell - is hij even wel nog ver af. Maar hij heeft bij de Lakers een contract tot 2014 en is ook nog hongerig. Gasol, de reus uit Spanje, blijft ook in LA. Van Fisher is dat nog maar de vraag. Hij is free agent (transfervrij). Bryant zal de komen de weken bij de Lakers aandringen op een nieuw contract voor zijn maatje. Alleen als ze samenspeel den, wonnen ze namelijk kam- pioenschapsringen. Savognin-Wetzikon: 1. Burghardt (Dui) 204,1 km in 4.52.02, 2. Freire (Spa) 1.01, 3. Van Aver- maet (Bel), 4. Quinziato (Ita), 5. Luis Leon Sanchez (Spa) 1.08, 6. Frank (Zwi), 7. Flecha (Spa) 3.24, 8. Breschel (Den) 3.28, 9. Golas (Pol), 10. Van de Walle (Bel), 13. Leezer 3.32, 19. Gesink 5.00, 22. Mollema, 27. Armstrong (VSt), 49. Poels, 50. Frank Schleck (Lux), 68. Elij- zen, 77. Maaskant, 90. Westra, 107. Kroon 6.36. Algemeen klassement: 1. Gesink 30.15.59, 2. Uran (Col) 0.29, 3. Morabito (Zwi) 0.36, 4. Frank Schleck 0.38, 5. Rodriguez (Spa) 0.42, 6. Carrara (Ita) 0.54, 7. Armstrong 0.55, 8. Zaugg (Zwi) 1.01, 9. Fuglsang (Den) 1.17, 10. Löfkvist (Zwe) 1.38, 29. Mollema 10.30, 56. Poels 22.44, 87. Elijzen 42.36, 88. Maaskant 43.28,106. Kroon 51.07,109. Leezer 51.59. Schimmert. Ster Eiektrotoer. Derde etappe, start en finish in Schimmert: 1. Henderson (NZe) 178 km in 4.21.56, 2. Downing (GBr), 3. Rasmussen (Den), 4. Galimzyanov (Rus), 5. Boeckmans (Bel), 6. Haedo (Arg), 14. Curvers, 15. Van Emden, 16. Boom, 17. Schmitz, 18. Terpstra, 19. Bellemakers, 23. Langeveld, 24. Veelers. Algemeen klassement: 1Van Emden 7.46.50, 2. Boom, 3. Langeveld 0.07, 4. Hender son, 5. Brown (Aus) 0.09, 6. Weening (Ned) 0.10, 8. Terpstra 0.13, 9. Rooijakkers 0.15, 11. Oostlander0.16. Lakers-ster Kobe Bryant (rechts) krijgt de kampioensbeker uit handen van Bill Russell, die ooit elf titels pakte met de Boston Celtics. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37