Reputatie Engeland brokkelt 3.21 ft Fransen weggehoond in eigen land: Bedriegers! Engeland blameert zich met een tweede gelijkspel in groep C. Het keurkorps van Fabio Capello krijgt ook Algerije er niet onder: o-o. In dezelfde groep verspeelt Slovenië een 2-o-voorsprong tegen de Verenigde Staten. Het wordt 2-2. 'Wees niet verrast als Drogba in basis staat' Ook Argentijn Ardiles wil Verbeek opvolgen Buffon wil in finale weer kunnen spelen Kameroense routiniers eisen actie Le Guen 9 BLAMAGE David James, bij Engeland de vervanger van de blunderende doelman Robert Green, stompt de bal weg voordat de Algerijn Karim Matmour gevaarlijk kan worden. foto Nic Bothma/EPA zaterdag 19 juni 2010 JOHANNESBURG Didier Drogba staat morgen naar al le waarschijnlijkheid in de basis van Ivoorkust in de wedstrijd tegen Brazilië. Dat liet bondscoach Sven-Göran Eriksson gisteren door schemeren. „Wees niet verrast als Drogba tegen Brazilië begint", zei de Zweed. Drogba brak twee weken geleden zijn rechterarm en begon daardoor in de eerste wedstrijd tegen Portu gal (0-0) op de bank. Met een be schermend manchet om zijn ge kwetste arm kwam Drogba in de tweede helft als invaller in het veld. JOHANNESBURG Het bondscoachschap van Austra lië blijkt een gewilde baan. In na volging van Ruud Gullit heeft ook Osvaldo Ardiles openlijk zijn inte resse laten blijken voor de vacature die na het WK voetbal bij de Au stralische bond onstaat. De Argentijnse oud-voetballer, die in 1978 wereldkampioen werd, wil graag de vertrekkende Pim Ver beek opvolgen bij de 'Socceroos'. „Ik heb altijd al een land willen coachen, het zou geweldig zijn als het lukt", zei Ardiles gisteren. CENTURION De Italiaanse doelman Gianluigi Buffon heeft goede hoop dat hij tij dens het WK voetbal nog van waar de kan zijn voor Italië. De regerend wereldkampioen moet dan wel ver komen in het toernooi, want de er varen doelman kan vanwege een lichte hernia voorlopig niet onder de lat staan. „In de finale wil ik er weer bij zijn", zei Buffon gisteren. Buffon bleef maandag tijdens de eerste groepswedstrijd tegen Para guay na rust achter in de kleedka mer. Hij had te veel last van zijn rug om verder te kunnen spelen. PRETORIA - Bondscoach Paul Le Guen van Kameroen staat voor een zware keuze. Enkele ervaren en vooraanstaande spelers uit zijn selectie eisen dat de Fransman zijn elftal voor de tweede groepswed strijd tegen Denemarken drastisch aanpast. Le Guen heeft sinds de ne derlaag van maandag tegen Japan (0-1) echter niet meer met de me dia gesproken en het is dus ondui delijk of hij gaat zwichten voor de druk uit zijn spelersgroep. Voor de wedstrijd tegen Japan pas seerde Le Guen met Idriss Kameni, Rigobert Song, Alexandre Song en Geremi vier spelers die normaal ge sproken zeker waren van een basis plaats. Hij posteerde Samuel Eto'o bovendien op de rechterflank, ter wijl de aanvaller liever in de spits acteert. „Ik speel waar de coach het wil", zei Eto'o. „Maar ik ben de topscorer aller tijden van Kame roen omdat ik op een bepaalde po sitie speel, als spits. Na het WK zal Paul zich moeten verantwoorden bij de bond. Net zoals ik dat als spe ler en aanvoerder moet doen." PARIJS - Voor koppenmakers was het een gemakkelijke dag. De mees te kranten in Frankrijk hadden gis teren maar één woord nodig voor het nationale voetbalelftal, dat met 2-0 van Mexico had verloren. Eén woord plus uitroepteken. France Soir: 'Onwaardig!' Parisien: 'Erbar melijk!' l'Équipe: 'Bedriegers!' De hoon richtte zich op de hele ploeg, met uitzondering van Flor- ent Malouda, die van de meeste commentatoren een vijfje kreeg. Zelf verwoordde deze speler het nationale sentiment nog het best: „Al wat ons rest, is de eer te red den. We kunnen dit toernooi niet verlaten zonder één wedstrijd te winnen." De grote vraag is hoe. Guy Roux, commentator van Canalhad dit te zeggen over aanvaller Franck Ribéry: „Hij is er niet één keer in geslaagd om iemand voorbij te dribbelen. Dat is behoorlijk proble matisch, want dribbelen is het eni ge wat hij doet." Een slechte pers voor Franck Ribéry, maar Nicolas Anelka zou getekend hebben voor een soortge lijk commentaar. Of misschien ook niet, want als de kranten ge loofd mogen worden, kon het de ze aanvaller allemaal weinig sche len. Onder de kop 'Symbool van een Ramp' werd Anelka in l'Équipe weggezet als een brok on geïnteresseerde arrogantie. „Hij verrichte niet één positieve daad en wekte geen moment de indruk geïnteresseerd te zijn in de match." Een andere krant, France Soir, gaf hem een rapportcijfer van 1,5- De sportkrant l'Équipe wijdde een hoofdartikel aan de wedstrijd dat aldus begon: „Vanmorgen overziet Frankrijk een slagveld. We zijn in het hart geraakt, tranen stromen over onze wangen. Maar het natio nale elftal verdient geen medelij den. Dat zou te veel eer zijn voor deze mannen die niets te bieden hadden." Volgens de commentaarschrijver verdient het elftal maar één ding: zotternij. Zijn trainer, Raymond Domenech, is ontoerekenings vatbaar wegens een te groot ego. En de arrogantie van de spelers, vooral Anelka en Ribéry, wordt slechts overtroffen door hun on kunde. Frank Ribéry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34