kijken naar de drie voorin 31 9 Nederigheid Argentijnse arbiter bij duel met Japan SÏÏ'»--' (lien laten de Nederlandse leeuw brullen! - NEDERLAND VERMOEDELIJKE OPSTELLING EN Nederland - Japan zaterdag 19 juni 2010 Met Eljero Elia en Ibrahim Afellay achter de hand, heeft Van Marwijk twee spelers die iets kunnen force ren vanaf de zijkanten mocht dat nodig zijn. Zijn grootste troef op de vleugel voor de rest van dit toer nooi is echter nog steeds Arjen Robben en de Groninger trainde gistermiddag in een township, iets buiten Durban, voor het eerst volle dig met de groep mee. Het duel te gen de Japanners komt nog te vroeg voor Robben, die als alles meezit normaliter wordt klaarge stoomd voor de knock-outfase. Japan begon het WK met een ï-o-zege op Kameroen. „Ik heb het idee dat mijn Japanse collega net op tijd de juiste formatie heeft ge vonden", sprak Van Marwijk. „Hij heeft zijn spelers al heel lang bij el kaar. In de voorbereiding verloren ze veel wedstrijden. Ik verwacht een heel agressief Japan. Deze te genstander mogen we zeker niet onderschatten." Het Nederlands elftal oefende in september tegen Japan. Oranje won met 3-0. „Maar vooral fn de eerste helft hadden we het heel moeilijk", wist Van Marwijk nog. „We zijn dus gewaarschuwd." Protesteren heeft geen zin meer: Mirosiav Klose moet vertrekken van scheidsrechter Alberto Undiano Mallenco. foto Sergey Dolzhenko/EPA JOHANNESBURG - De Argentijnse scheidsrechter Hector Baldassi leidt vandaag de tweede WK-wed- strijd van Nederland tegen Japan. Hij wordt tijdens de wedstrijd in Durban bijgestaan door zijn land genoten Ricardo Casas en Hernan Maidena, die als assistenten aantre den. De 44-jarige Baldassi floot eerder dit toernooi de wedstrijd van Gha na tegen Servië. De Argentijn gaf toen in de slotfase een strafschop aan Ghana na een handsbal van de Serviër Zdravko Kuzmanovic. Asamoah Gyan maakte vanaf de stip het winnende doelpunt voor de Ghanezen (1-0). WK VOETBAL Volg al het nieuws rond het WK en belevingen van verslaggevers op www.pzc.nl/wkvoetbal FAMILIELOOP Stuur uw foto's van de PZC Familieloop naar familieloop@pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De sportredactie is telefonisch be reikbaar op 0113-434040 door Bert Maalderink 9 0 Dit stukje tik ik op mijn hotelkamer in Durban. Het is donker buiten en ik kijk uit over de zee. Op het strand beneden is het kermis: draaimolens, botsauto's en ander spul dat rondraast. De herrie is enorm. Er staat een po dium met een coverband erop. Smooth Operator, I just can get en ough, dat soort werk. Het enige dat ontbreekt, zijn de bezoekers. Het enorme beeldscherm waarop Engeland-Algerije te zien is, helpt niet. Maar voor het eerst heb ik deze vrijdagavond wel het gevoel dat ik echt in Zuid-Afrika ben. Dat komt niet door de Blackpool-achtige ta ferelen rond mijn hotel, maar door de training van Oranje. Het Nederlands elftal trainde niet in het stadion waar de wedstrijd te gen Japan gespeeld wordt. De orga nisatie wilde het veld sparen. Daar om werd er uitgeweken naar een ander veld, dertig autominuten buiten de stad. We reden eerst een kwartier over de snelweg, daarna doken we het binnenland in. De reis voerde ons door de townships van Durban. Daar waar de minder bedeelden wonen. Die had ik nog niet van dichtbij gezien en volgens mij de spelers van het Nederlands elftal ook niet. Want het WK voetbal speelt zich vooral af op plekken waar het geld zit. Op de persconferentie even later vroeg ik aan Bert van Marwijk hoe er in de bus gereageerd werd door de spelers. De bondscoach zei dat iedereen onder de indruk was. Dirk Kuijt sprak ongeveer dezelfde woorden. Hij zei erbij dat de men sen zwaaiend langs de kant van de weg stonden toen ze Oranje zagen en dat hij het fijn vond dat de spe lers op deze manier iets terug kon den doen. Want dat merkte ik ook: de bewoners van de towns hips waren blij dat op deze manier het WK ook even bij hun deur voorbij kwam. Uiteindelijk stopten de voetbalmil jonairs bij een trainingsveld dat er uit zag als een biljartlaken. Een duur complex, midden tussen heu vels met armoede. Veel beter heb ik het contrast tussen arm en rijk nog niet in een beeld kunnen van gen de afgelopen twee weken. Het drukte de discussie over de opstel ling, de speelwijze tegen Japan en het grote doel even naar de achter grond. Toch heb ik het daar ook nog maar even over gehad met de bondscoach. „Hoe is het met het team, nog steeds op koers voor de finale?" Van Marwijk: „Het enige dat nu telt is de wedstrijd tegen Ja pan. Ik hoop dat iedereen zich dat realiseert." De spelers realiseren zich dat heel goed, dat weet ik ze ker. Maar ik denk ook dat er een paar zijn die zich straks, net voor het slapen gaan, ineens realiseren hoe bevoorrecht ze zijn. De dag voor de wedstrijd tegen Japan kre gen we met z'n allen een lesje in nederigheid. Als Rafael van der Vaart vandaag speelt, komt hij de top tien binnen van Nederlanders met de meeste interlands. Met 80 caps staat hij dan negende. Kawashim: Tanaka Komano is bron Rudy Boogert, GN en ANP Tweede wedstrijd Oranje groep E zaterdag 19 juni 2010 aanvang 13.30 uur Moses Mabhida-stadion, Durban Tweede duel Oranje is lastig Het Nederlands elftal opent doorgaans sterk op het WK (vier zeges en twee remises in de openingsduels), maar in het tweede jaar tegenstander uitslag 1974 Zweden 0-0 1978 Peru 0-0 1990 Engeland 0-0 1994 België 0-1 1998 Zuid-Korea 5-0 2006 Ivoorkust 2-1 Van Bronckhorst Mathijsen Stekelenburg Heitinga Van der Vaart Matsui De Jong Sneijder Van Persie Van Bommel Okubo Honda NagatomoJ Nakazawa Hasebe Van der Wiel - Bert van Marwijk heeft als bondscoach van Oranje nog geen punt verspeeld in wedstrijden 'om het echie'. Acht kwalificatieduels en één duel in de eindronde van het WK eindigden allemaal in een Oranje-zege. De cijfers van Van Marwijk in oefenpotjes zijn minder indrukwekkend. Van de dertien duels ging er één verloren, eindigden er zes gelijk en won Oranje er zeven, waarvan de laatste vier in voorbereiding op het WK. Moses Mabhida-stadion •gebouwd in 2009 plaats voor 69.957 toeschouwers I De enige nederlaag onder het bewind van Van Marwijk leed Oranje in het vriendschappe lijke treffen met Australië (september 2008). Sindsdien is het Nederlands elftal met Van Marwijk langs de lijn al twintig interlands ongeslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33