Cultuurwerf speelt op zeker 29 Blamanprijs voor poëzie van Ester Naomi Perquin Voorpremière bij Film by the Sea agenda Kans maken op een eigen filmzaal? Kies de beste boekverfilming op www.pzc.nl/filmbythesea zaterdag 19 juni 2010 THEATER Minder risicovolle voorstellingen, vooral veel cabaret in het nieuwe seizoen door Rolf Bosboom VLISSINGEN - De Cultuurwerf in Vlissingen speelt komend theater seizoen meer op zeker. Het aan deel risicovolle voorstellingen is be perkt. De nadruk ligt op theater, muziek, kleinkunst en vooral op cabaret, dat vrijwel altijd een goed gevulde zaal trekt. „Onze programmering is deels in gegeven door de bezuinigingen en de financiële situatie", zegt Cul- tuurwerf-directeur Frank van Ier- sel. De organisatie zag haar budget de afgelopen tijd al slinken. Boven dien bleek begin dit jaar dat er een tekort was van 200.000 euro. De gemeenteraad besloot uiteindelijk morrend dat te dekken in de vorm van een lening. De situatie was voor de Cultuur werf aanleiding om haar program mering in het Arsenaaltheater te gen het licht te houden. „We heb ben vooral heel kritisch gekeken naar kleine, risicovolle voorstellin gen", aldus Van Iersel. „Daar zit ten inhoudelijk absoluut interes sante dingen bij, maar het risico is vaak gewoon te groot." Het gaat daarbij onder meer om jonge thea termakers en dansvoorstellingen. Komend seizoen staat er nog maar één dansproductie op het program ma: Kiss Moves, met Shut up and dance (19 november). Ook met kindervoorstellingen is de Cultuurwerf aanmerkelijk voor zichtiger geworden, met als gevolg dat er slechts één is overgebleven: de Red de Wereld Boeken Show (8 december). „Kindervoorstellingen zijn relatief duur, terwijl ze vaak maar een beperkt aantal bezoekers trekken." Van Iersel is niettemin tevreden over wat hij na de zomer kan bie den. Op muziekgebied noemt hij als hoogtepunten onder meer de Wereldband (25 november), Leon ZIERIKZEE - De Anna Blaman Prijs voor literatuur van het Prins Bern- hard Cultuurfonds Zuid-Holland is dit jaar toegekend aan dichter Es ter Naomi Perquin. De jury heeft met de prijs het werk van deze jon ge dichter willen bekronen. Aan de prijs is een bedrag van 7500 eu ro verbonden. Burgemeester Abou- taleb reikt de prijs op 19 november in het Stadhuis in Rotterdam uit. Ester Naomi Perquin (Utrecht, 1980) groeide op in Zierikzee en is sinds enkele jaren woonachtig te Rotterdam. In 2006 is ze afgestu deerd in de richting poëzie na het volgen van de vierjarige deeltijdop leiding aan de Schrijversvakschool Amsterdam. Ze werkte in de ge vangenis om haar studie te kun nen betalen. Ze debuteerde in het voorjaar van 2007 met de bundel Servetten halfstok. Voor deze bun del ontving ze in oktober 2007 te Brussel de debuutprijs Het Lie gend Konijn. In 2008 verscheen haar tweede bundel, Namens de an der. Voor de bundels samen ont ving ze de Lucy B. en C.W. van der Hoogt-prijs 2009. VLISSINGEN - Me and Orson Welles is dinsdag 22 juni als voorpremière te zien bij 'Film by the Sea door het Jaar'. De voorstelling in bio scoop CineCity in Vlissingen be gint om 19.30 uur. De film speelt zich af in 1937. De 17-jarige Richard Samuels (Zac Efron) droomt van een carrière op Broadway. Hij komt in contact met Orson Welles en diens theater gezelschap. Richard maakt indruk op Welles met een geïmproviseer de auditie en krijgt een rol in de uitvoering van Julius Caesar. Tol met zijn Tom Waits-tribute (15 januari 2011, eerder een succes op het Cultuurwerf-festival Onder stroom) en Stef Bos (17 april). Op theatergebied zijn in totaal zeven voorstellingen te verwachten, waaronder Veronika besluit te ster ven van Monique van der Werf (13 oktober) en Urban Myth met 1984 (13 april). Cabaret is rijk vertegenwoordigd in het aanbod, met onder anderen Lebbis (7 oktober), Silvester (22 ok tober), Micha Wertheim (7 decem ber), Jeroen van Merwijk (12 janua ri), Katinka Polderman (26 janua ri), Diederik van Vleuten (18 fe bruari) en Kees Torn (27 april). Van Iersel verwacht ook veel van de Vlaamse komiek en mentalist Gili, die op 16 december in Vlissin gen wordt verwacht. De Cultuurwerf heeft komend sei zoen ruimte voor 64 voorstellin gen in het Arsenaaltheater. Een tiental daarvan heeft Van Iersel nog niet ingevuld. „Zo kunnen we tijdens het seizoen nog voorstellin gen programmeren en op die ma nier inhaken op actuele ontwikke lingen. Dat willen we in de toe komst vaker gaan doen." Om zo actueel mogelijk te kunnen zijn, gaat de Cultuurwerf ook een maandelijks programmaboekje uit brengen in plaats van een brochu re voor het hele seizoen. Q Op www.cultuurwerf.nl is het comple te theaterprogramma van de Cultuur werf voor het komend seizoen te vin den. De Vlaamse komiek en mentalist Gili treedt op 16 december op in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De complete agenda, inclusief de filmagenda, vindt op onze website. OP PAD ZATERDAG 19 JUNI Bruinisse Slotdag YMCA/CJV met vossenjacht en gezamenlijk kijken van wedstrijd Neder lands elftal-Japan. In de Kazerne. Aanvang 10.00 uur. Burgh-Haamstede Open mountainbike clinics voor het goe de doel in samenwerking met Duchenne Heroes. Vanaf parkeerterrein Adriaan van de Weijdeweg. Van 10.00 tot 16.00 uur. Kortgene Open tuinenroute Vrouwen van Nu: Han- nie de Jong, Trintellaan 5; Nel Verburg, Kaaioprit 1; Nel Timmerman, Prinsendijk 1Van 10.00 tot 17.00 uur. Kamperland Open tuinenroute Vrouwen van Nu: Margreet Meijer, Veerweg 158; Ellen van Pelt, 's-Heerjanszdorp 32 Van 10.00 tot 17.00 uur. Domburg Cultuur-Doe-dag in kader van Europees project Coast Alive. Kosten 3 euro. Fiet sen (knooppuntensysteem), Nordic Wal king, wandelen met natuurgids, Tai chi, bezoek Terra Maris, strandsporten en wandeling Westhove Inschrijven vanaf 9.00 uur. Start activiteiten 10.00 uur. Vooraf inschrijven kan via 0118-670837 of www.sportzeeland.nl. Dreischor Jaarlijkse grote rommelmarkt van de Ne derlands Hervormde kerk Dreischor in de landbouwschuur van Van de Velde (Lan- kor) aan de Welleweg. Van 8.30 tot 16.00 uur. Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa, met expositie @Emergo van Betsy de Jon ge Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Koudekerke Open dag bij kaas- en zorgboerderij Pitte- perk. Breeweg 2110.00-16.00 uur. Middelburg Landelijke speeltuindag, Meiveld, 10.00-17.30 uur. Zonnemaire Rommelmarkt van de harmonie en de voetbal. Dorpshuis aan de IM van der Bijl straat, van 9.00 tot 15.00 uur. ZONDAG 20 JUNI Burgh-Haamstede Open mountainbike clinics voor het goe de doel in samenwerking met Duchenne Heroes. Vanaf parkeerterrein Adriaan van de Weijdeweg. Van 10.00 tot 16.00 uur. Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur *Wandeling waarbij duikers uitleg geven over wat ze ophalen uit de Oosterschel- de. Start 14.00 P-terrein van Deltapark Renesse Vaderdagarrangementen op landgoed Moermond in Renesse. Met lunch, barbe cue en helikoptervlucht. Van 12.30 tot 18.00 uur. Prijzen van 32,50 tot 69 euro, reserveren: 0111 -461788.. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa, met expositie @Emergo van Betsy de Jon ge Rondleiding 14.00 uur. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur PODIUM ZATERDAG 19 JUNI Middelburg De Vlaamse Selah Sue (Sanne Putseys) sluit met haar band het seizoen van De Spot af. De Spot, zaal open om 21.00 uur Sas van Gent Rock Around The Bridge, met optredens van o.a. Triggerfinger, Go Back To The Zoo, Team William, The MassaCrista en Memphis Lion. Festivalterrein naast brug, 16.00 uur Vlissingen Concerten ReVamp, de nieuw band van ex-After Forever frontvrouw Floor Jansen, en de Zeeuwse band La Ventura. De Piek, 22.00 uur *De Jamaicaanse reggaeartiest Richie Spi ce The All Spice Band treedt op. Arsenaaltheater, 22.30 uur Zonnemaire Giro de Picnic, met optredens van Daau, I Compani, Ploctones en Martijn Grooten- dorst. Club Zonnemaire, 20.00 uur ZONDAG 20 JUNI Groede Het West-Zeeuws-Vlaams Kamerkoor geeft een concert. Lutherse Kerk, aanvang 15.00 uur Adrie Oosterling speelt voorstelling die helemaal in dialect gepresenteerd wordt en ook alleen materiaal in dialect bevat. Deze voorstelling is ontwikkeld vanwege 25 jaar De Twee Duiven en sluit aan op het Jaar van de Traditie, waarin streektaal als cultureel erfgoed werd geprofileerd. De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Voorafgaand aan de zomerconcertserie houdt Het Zeeuws Orkest een openbare repetitie. Deze middag wordt de zevende symfonie van Bruckner gerepeteerd. Het publiek is vrij te komen en te gaan wan neer men wil, mits er stilte in acht geno men wordt. Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Terneuzen Vervolg hardcoreweekend, met als top per het Amerikaanse metalcoregezel- schap Sworn Enemy, dat deze tour verge zeld wordt door de Engelse deathco- re-sensatie Postmortem Promises. Verder treden op: Crossed the Line (NYHC uit le per), Fatal Recoil (deathcore uit leper), Moker (death metal/deathcore uit Ant werpen) en de Engelse hardcore band TRC. De Pit, 15.00 uur Veere Het oudemuziek-ensemble Fortuna volgt het voetspoor van twee Noordelijke com ponisten uit de veertiende eeuw die in Italië carrière maakten: Johannes Ciconia en Guillaume Dufay. Het resultaat is 'Adieu ces bons vins', een programma met grensverleggende muziek waarin moeiteloos geschakeld wordt van Vlaam se nieuwjaarsliederen, via Italiaanse liefde sliederen naar Franse chansons en vicever- sa. Fortuna bestaat uit Jacqueline Dubach (artistieke leiding consortfluiten), Hilde Van Ruymbeke (sopraan), Christopher Ka le (tenor), Elly van Munster (luit) en Jona than Talbott (vedel). Grote Kerk, 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31