Niemand de deur uit Motorrijtuigenbelasting is breekpunt voor PvdA Tennis PZC zaterdag De afgelopen maanden is het zeker drie keer voorgekomen dat de brandweer van Zeeuwse dorpen niet kon uitrukken, omdat de bevelvoerder er niet was. Een typisch plattelandsprobleem. De krant 5 weken voor 15 euro! Ed d'Hondt moet opschieten zaterdag 19 juni 2010 door Maikel Harte BEVELVOERDERS Mijn beste vriend en ik besloten vorige week dat het tijd werd dat we weer eens in be weging kwamen. Tijdens de ver jaardag van zijn jongste zoon haal den we herinneringen op aan vroeger en wij sloegen ons op de borst vanwege onze sportiviteit tijdens de kinder- en puberjaren. Was het Roland-Garros, dan ten nisten we, was het WK-voetbal, dan voetbalden we en was het Tour de France, dan fietsten we. Van deze sportiviteit is helaas niets meer over. Mede vanwege steeds meer opspelend buikvet be sloten we hier verandering in te brengen. Wij zijn daarom vorige week lid geworden van de plaatse lijke Tennis Club Animo. Het zorgde wel voor enige roering op de verjaardag, want bij TC Animo schijnt nog al eens een mixt dub bel uit de hand te lopen, als u be grijpt wat ik bedoel. Wij stelden onze vrouwen gerust. Jullie we ten toch hoe we zijn, wij doen dat niet. Het gebeurt overal: in de kroeg, bij de voetbal, op de werk vloer en dus ook wel eens bij een tennisclub, maar daar zeker niet vaker dan elders. Afgelopen woensdag konden wij onze pasjes ophalen en zetten wij onze eerste schreden op het gra vel. Naast ons op baan 8 geen fri vole dames in Bavaria-jurkjes met uitdagende blikken, maar vier keu rige oudere dames die, tot ons ei gen afgrijzen, de bal wel meer dan drie keer over het net kregen. Na een slopende drie kwartier werden wij 'afgehangen', zoals dat in tennisjargon heet, door al even keurige dames die ons met een vriendelijke praatje aflosten. „Wat een zinloos geouwehoer op die verjaardag hè", zeiden we nog tegen elkaar. Moe maar voldaan ploften wij neer op het terras en deden ons te goed aan een sportdrank. „Of wij van Animo al een rekening voor de contributie'hadden gehad" vroeg een lid van de vereniging. „Dat hoef je hier niet te betalen", riep een ander met verbolgen stem. „Hier betaal je animotatie!" „Net gescheiden", zei het lid, „zijn vrouw is er vandoor met haar dubbelpartner." Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Marcel Modde COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neemrde PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAI4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-, !\la deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook 088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Oe PZC gaai zorgvuldig on petsowsgegevens. in het co De Westkappelse brandweerman riep de mensen, die de schoorsteenbrand hadden gemeld, in het voorbijrijden op zijn fiets nog toe binnen een paar minuten te rug te zullen zijn. In de kazerne trof hij zijn maten, klaar om uit te rukken. Alleen de bevelvoerder ontbrak. Hij zou ook niet komen. Op cursus elders in de provincie. Dus droop de plaatselijke brand weer onverrichter zake af, nadat de meldkamer de naburige post Zoutelande had ingeschakeld. Uiteindelijk liep het bluswerk nau welijks meer dan vier minuten ver traging op, aldus postcommandant André Hendrikse en kwam het al lemaal goed. Maar frustrerend is het wél voor zijn mannen, erkent hij. Toch kan het niet anders, bena drukt Hendrikse het belang van het landelijk geldende protocol. Een ploeg zonder bevelvoerder moet binnen blijven. „Logisch toch. Wanneer er voor een bus geen chauffeur is, mag die ook niet weg." Voorzitter Cees van Beek van de Vakvereniging Brandweer Vrijwilli gers (VBV) Nederland vindt even wel dat niet te regide aan protocol len moet worden vastgehouden. Afhankelijk van de alarmering kan Brandweerposten moeten beroep doen op buren Er zijn overdag niet altijd genoeg brandweerlieden beschikbaar. Daarom moeten twaalf posten in eerste instantie een beroep doen op een andere blusgroep. De eigen eenheid komt er eventueel achteraan (blusreserve). Gebieden waaralleen een blusreserve blijft - Standaard 6-koppige -■■■' uitrukeenheden bron Dekkingsplan Zeeland 2009 Rolant QuistDonja Odijk door Ben Jansen MIDDELBURG - De PvdA doet vol gend jaar niet mee aan een nieuw dagelijks provinciebestuur als de provinciale opslag op de motorrij tuigenbelasting niet wordt ver hoogd. PvdA-fractievoorzitter Peter Holtring wekte gisteren in de Staten van Zeeland enige verba zing toen hij negen maanden vóór de Statenverkiezingen al dit breek punt formuleerde. De PvdA vindt het onbegrijpelijk dat de provincie in deze tijd van bezuinigingen vasthoudt aan het drie jaar geleden vastgestelde uit gangspunt de opslag op de motor rijtuigenbelasting niet te verho gen, ook niet met de inflatie. Dat is weliswaar plezierig voor de auto mobilisten in Zeeland, maar de provincie berooft zich per jaar wel van 3 miljoen euro aan inkomsten. Geld dat nu bezuinigd moet wor den op het provinciale apparaat en gesubsidieerde instellingen. Hol- trings voorstel het provinciale deel van de motorrijtuigenbelasting vol gend jaar al te indexeren kreeg al leen steun van PvdA, SP en SZ. Bij de behandeling van de provin ciale voorjaarsnota de oppositie partijen WD en PvdA flink van leer tegen het financiële beleid van het dagelijks provinciebestuur. WD-ffactievoorzitter Sjoerd Heij- ning vond dat onvoldoende wordt ingespeeld op de extra bezuinigin gen die een nieuw kabinet zal doorvoeren. Holtring hekelde de greep van 11,7 miljoen euro uit de reserves. Goos Roeland (SGP) ver dedigde het besluit van het dage lijks provinciebestuur voorlopig even af te wachten met welke be zuinigingsplannen een nieuw kabi net komt. het volgens hem geen kwaad wan neer een ploeg alvast onderweg gaat en een bevelvoerder zich later aansluit. „Of laat hem op afstand met behulp van de mobilofoon de boel regelen. Stel, er ligt een auto in de sloot. Als een oplettende bur ger de passagier redt, is hij de held. Zou een getrainde brandweer ploeg zonder bevelvoerder uitruk ken, dan zijn ze in overtreding. Dat is toch de wereld op z'n kop!" Sinds de invoering van het nieuwe dekkingsplan van de brandweer Zeeland op 3 juni 2009, is de hulp verlening in drie niveaus opge deeld. Blusgroepen die overdag te weinig vrijwilligers in stelling kun nen brengen, zijn aangemerkt als reserve. Bij calamiteiten wordt in eerste instantie het sterker bezette naburige korps gealarmeerd. Zo is inzet in ieder geval verzekerd. Ook de bevelvoerder op een bluswagen is vrijwilliger en kan dus niet altijd op het cruciale moment gegaran deerd in de buurt zijn. Dat is bij voorbeeld de praktijk op de post Domburg, waar geen van de drie bevelvoerders in het dorp werken. Volgens Van Beek zijn er meer re gio's in het land die met dit pro bleem worstelen, 'maar spring Zee land er toch wel erg uit'. De meeste posten in Zee land hebben minimaal twee tot drie bevelvoer ders, vertelt Dianne Deurloo-Geu- ze van de Veilighgidsregio. De op leiding tot deze rnhctie duurt drie jaar, uitgaande van minimaal een avond in de week. Volgens Deur- loo zijn er genoeg bevelvoerders, maar loopt de praktijk wel eens te gen de vrijwilligheid aan. En het kan ook anders. Eén van de Thool- se bevelvoerders werkt tijdelijk in Kamperland en wordt nu daar in geschakeld bij een calamiteit. „We proberen zo dynamisch mogelijk MIDDELBURG - Gedeputeerde Ge orge van Heukelom (SGP, onder wijs) is ontevreden over het tem po waarin Ed d'Hondt werkt aan vernieuwingen in het beroepson derwijs in Zeeland. „We zitten te wachten", zei hij vrijdag in de Sta ten van Zeeland. D'Hondt was leider van de task- force die aanbevelingen voor de toekomst van het beroepsonder wijs heeft opgesteld en hij is be noemd tot onderwijsautoriteit om ze te helpen uitvoeren. Volgens Van Heukelom schort het aan de voortgang van die uitvoe ring. De taskforce kwam onder meer met de aanbeveling de ROC's te fuseren en - ook aan de Hogeschool Zeeland - nieuwe op leidingen te beginnen die aanslui ten op de behoeften van het be drijfsleven. De onderwijsinstellin gen en het bedrijfsleven hebben Van Heukelom gevraagd waar D'Hondts follow up blijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2