Bedrijvenclub zo populair gebied ze fid 123 MEEST GELEZEN Rioolgemaal aan Elektraweg opgeknapt Brandweer redt paard uit het water Vraagteken wordt Tuin van Vlissingen Drietal exposeert in Hof van Buren Sponsortocht levert 10 mille op Auto klem bij slagbomen Sloebrug Informatieavond over afsluiting weg Serooskerke 4en6 Karin en gaan trouwen. zaterdag 19 juni 2010 W De slagbomen van de Sloebrug in Vlissingen waren gisterochtend buiten werking. Dat zorgde ervoor dat het verkeer ongeveer een uur lang niet over de brug heen kon. De slagbomen waren ontregeld door een incident met een auto. Een automobilist had omstreeks 09.19 uur het rode licht van de brug genegeerd en kwam met zijn auto klem te zitten tussen de slag bomen. Pas nadat een monteur de slagbo men had gerepareerd, kon de brug weer worden vrijgegeven. De be stuurder van de auto heeft een be keuring gekregen. Het grote vraagteken op een recla mebord bij de rotonde aan de Sloe- weg in Vlissingen is vervangen. Daarmee is al een tipje van de sluier opgelicht. Het nieuwbouwplan tussen de Sloeweg en Hooglicht, de woonto ren tegenover Gamma, krijgt de naam 'De tuin van Vlissingen'. Hoe de woningen eruit gaan zien, wordt pas over een tijdje bekend gemaakt op hetzelfde reclamebord. Wel is duidelijk dat de woningen met tuin een prijs krijgen vanaf 187.500 euro vrij op naam. Bert Bimmel en Aerssens en Pateer zijn er als makelaars bij betrokken. 1. Stremming Sloebrug verholpen 2. Die klanten, die ben ik dus kwijt 3. Oranje meeuw nog niet de oude STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HBjSiSnMHMnSMal -- -- EHtwnWDilHIwBSw In welzijnsaccommodatie Hof van Buren in de Oranjelaan in Middel burg zijn momenteel schilderijen te zien van Regine Geerse, Elly van Laatum en Diny Schuurman. De drie vrouwen hebben allemaal een geheel eigen schilderstijl en ook uiteenlopende onderwerpen waarover ze schilderen. De ten toonstelling is nog te zien tot en met 24 september. Buurthuis Hof van Buren is gratis toegankelijk van dinsdag tot en met vrijdag. De deuren zijn open 10.00 tot 20.00 uur. „Invulling en vervanging is op dit moment heel lastig. Wat niet helpt, is dat de herinrichting van het gebied al tien jaar op zich laat wachten." MIDDELBURG KOUDEKERKE Twee brandweerploegen hebben gisteren in Koudekerke een paard uit het water gered. Het dier was rond half twaalf in een brede wa tergang aan de Breeweg gelopen, nadat het was geschrokken. Het kostte de redders anderhalf uur om het paard op het droge te krijgen. De eigenaresse wilde het dier in de wei zetten, toen het paard schrok en een niet-afgerasterd stuk land in schoot. Het talud was te steil om het paard met slangen rond het ach terwerk uit het water te helpen. Daarom werd een kraan ingezet. Volgens een woordvoerder van de brandweer was het paard enorm uitgeput, maar verder ongedeerd. Waterschap Zeeuwse Eilanden werkt aan een opknapbeurt van het rioolgemaal aan de Elektraweg in Middelburg (op Arnestein, bij de Nieuwlandseweg). De pompen uit de jaren zestig zijn versleten en worden vervangen door pompen met een grotere doorlaat die min der snel verstopt kunnen raken. Verder wordt de elektrische instal latie vernieuwd en het leiding- werk vervangen. De werkzaamheden duren naar verwachting nog tot eind augus tus. Een tijdelijke pompinstallatie zorgt dat de zuivering van het riool water in deze periode kan door gaan. VLISSINGEN OOSTKAPELLE - De sponsorwandel- tocht van Dorcas Walcheren heeft 10.090 euro opgebracht. Het geld is voor plattelandsontwikkeling in Kenia. Er deden 302 kinderen en 45 begeleiders aan de tocht mee. Een groot aantal kinderen zamel de meer dan 100 euro in. VLISSINGEN MIDDELBURG Citroën-dealer Van Beek, voorheen Dijkwel, verkiest een pand in eigen beheer boven een huurpand. Bovendien wil hij uitbreiden. En dat kan op het Souburgse bedrijventerrein. foto's Lex de Meester c-, ÏÏÏSKS SOJDtó»5* HUWELUl 8009 SEROOSKERKE (W) - Rijkswaterstaat en aannemer KUN57 houden ko mende maandag in Serooskerke een informatieavond over de afslui ting van de Vrouwenpolderseweg in het dorp. Ze geven een toelich ting op de werkzaamheden voor de nieuwe N57, die nog een jaar gaan duren. Een aantal ondernemers aan de Vrouwenpolderseweg was twee weken geleden onaangenaam ver rast toen bleek dat een deel van de weg voor een jaar wordt afgeslo ten. Door de afsluiting kan het ver keer vanaf de N57 niet aan de noordoostkant het dorp in of uit. De bijeenkomst vindt plaats in De Zandput en begint om 19.30 uur. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25