17t/M20 JUNI Grote gaten in anders 221 zeeland Botsing bij noodstop na 50 km/u komt hard aan Ook senioren Meliskerke lopen warm voor gezamenlijk bouwen Speeltuinen gratis toegankelijk Niet alleen de binnenstad van Vlissingen kampt met leegstand, ook bedrijventerrein Baskensburg moet eraan geloven. www.harvestfair.nl 02jDeStem Beleeft in zaterdag 19 juni 2010 De auto van rijschool Rinie Vaane botst na een noodstop, die bij een snel heid van 50 km/u gemaakt werd, op de witte knuffel. foto Ruben Oreel door Carla van de Merbei middelburg - Leerlingen van drie Middelburgse basisscholen zijn gis teren op de Markt in Middelburg bewust gemaakt van het belang van 30-kilometerzones. Tijdens een remwegtest zagen ze, als toe komstige automobilisten, het ef fect van langzamer rijden op de lengte van de remweg bij een noodstop. Gisterochtend keken eerst de leer lingen van groep 8 van de Regen- boogschool naar de demonstratie van rijschool Rinie Vaane. Daarna was het de beurt aan de kinderen uit de groepen 7 en 8 van de Pet rus Immensschool. Een witte knuf- middelburg - Veel speeltuinen op Walcheren zijn vandaag, tijdens de landelijke speeltuindag, gratis toegankelijk. Enkele deelnemende speeltuinen zijn: 't Zand, Baarsjessstraat, Middel burg (13.00-17.00 uur). Meiveld, Meiveldpad, Middel burg (10.00-17.30 uur). De Souburgt, Koopmansvoet- LEEGSTAND fel, door de leerlingen onder meer 'Christian' genoemd (naar hun meester) werd bij 50 km/u na een noodstop stevig aangereden. De remwegtest is 's middags nogmaals herhaald, toen voor de kinderen van groep 8 van de Herman Fauke- liusschool. Het is de tweede keer dat de rem wegdemonstratie is gegeven. Het is een initiatief van de gemeente Middelburg en behalve rijschool Rinie Vaane werd meegewerkt door het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland, Politie Zeeland en Veilig Verkeer Neder land. Op www.pzc.nl/walcheren staat een video van de demonstratie door Wendy van den Hurk De Citroën-dealer laat een groot en vooral prominent gat ach ter op bedrijventer rein Baskensburg in Vlissingen. Dat is niet het eerste. Natuurlijk, er staan altijd wel wat bedrijfspanden en loodsen leeg op het bedrijventerrein. Maar wat op valt, is dat die zich op dit moment veel bevinden aan de buitenrand of aan belangrijke straten. Aan de Gildeweg staat behoorlijk wat leeg en ook de Hermesweg is getroffen. De Industrieweg, niet te vergeten, en de Bedrijfsweg. Het gebied is ge raakt door de landelijke trend van bundeling in automerken: veel er van gingen naar Goes. Meêstel tel len de kavels nog een flink aantal vierkante meters ook. Tweeduizend in het geval van Ci troen, aan het begin van de Presi dent Rooseveltlaan. De garage gaat begin volgend jaar naar het bedrij venterrein in Souburg, langs de A58. Omdat het daar een pand in eigen beheer kan bouwen, volgens directeur Aries van Beek. „Boven dien kan het daar groter." Dat laatste was ook de overweging van Martin van der Louw, van De Vey Mestdagh. De grafisch dienst verlener vertrok onlangs naar de Mercuriusweg. Zijn oude onderko men, aan de President Roosevelt laan, staat te huur. Van der Louw, die ook nog altijd voorzitter is van de Vlissingse Be drijven Club, herkent de hiaten in Baskensburg. „Invulling en vervan ging is op dit moment heel lastig. Normaal gesproken is Baskens burg heel populair, de ligging aan deze kant van het kanaal is ideaal, maar de economische crisis raakt ons hard. Wat niet helpt, is dat de herinrichting van het gebied al tien jaar op zich laat wachten. Al leen de rotonde is gedaan, maar de straten zijn nog steeds slecht." De ondernemer waarschuwt voor meer leegstand. Ook de Peugeot- dealer zal op den duur verdwij nen, verwacht hij. Maar dat weer legt verkoopleider Wouter van de Guchte. „Nee hoor, wij zitten hier perfect. Bijna iedereen die naar de Albert Heijn gaat, maakt een slin ger langs onze showroom." Kijk op www.pzc.nl/walcheren voor de leegstand in beeld. pad, Oost-Souburg (13.30-17.30 uur). De Oude Stad, Paardenstraat, Vlissingen (14.00-17.00 uur). Lammerenburg, Zuidbeek- seweg, Vlissingen (10.00-12.00 en 13.30-17.30). Veel speeltuinen hebben extra acti viteiten en in de meeste speeltui nen kan voetbal worden gekeken. Gildeweg: een prachtig nieuw pand, maar nog niet de helft is ingevuld. door Selma Osman - y'd'. '/liet meliskerke - Het initiatief van een groep jonge inwoners van Melis kerke om zelf huizen te laten bou wen, krijgt een vervolg. In hetzelf de wijkje Molenwerf komen moge lijk twee of drie Ievensloopbesten- dige woningen voor vijftigplus sers. T\vee families nemen, net als de jongelui, het heft in eigen hand om gezamenlijk te gaan bouwen. Dat bleek gisteren tijdens een fees telijke bijeenkomst op de bouw plaats aan de Molenwerf De twee jarige Anne Riemens legde de eer ste steen voor zes twee-on- der-een-kap-woningen. Haar ouders zijn, net als de andere toe komstige bewoners opdrachtge vers voor de bouw. De helft van de groep, in leeftijd variërend van 18 tot nog geen 30 jaar, kan begin januari verhuizen. Drie woningen worden eind oktober casco opgele verd en zelfstandig afgebouwd. Meliskerke is het eerste project van de stichting Collectief Particu lier Opdrachtgeverschap Zeeland (CPOZ) die hielp met de plannen. De belangstelling voor gezamen lijk bouwen is zo groot dat CPOZ op meerdere plaatsen in de provin cie bezig is. Ook onder vijftigers en zestigers is behoefte om naar ei gen wens een huis te laten bou wen, signaleert Catrinus Tuinstra van de stichting. In Vlissingen bij voorbeeld willen drie huishou dens in de wijk Paauwenburg sa men patiowoningen neerzetten. In Meliskerke verloopt alles vlot. Grotere projecten in Middelburg (Stromenwijk) en Vlissingen (Mid dengebied) hebben meer tijd no dig. Tuinstra en zijn collega ver richten nu nog veel missie-werk. „We zijn een jaar bezig. Mensen moeten zich eerst bewust worden van de mogelijkheden, voordat je in stenen kunt gaan denken." De laatste tijd wordt hun hulp ook in geroepen bij stagnerende bouw projecten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24