Veere bereidt zich voor op zware jaren Havendagen Terneuzen meer Pannenkoek versluis willeboer almanak 22 en 23 26 en 27 Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: OI 18 - 62 90 56 info@verslursenwilleboer.nl www.versluisenwilleboer.nl Romée is drie en woont in Hulst. Op een zonnige zaterdagochtend mocht ze met haar vader mee naar Antwer pen, waar pa even wat zaken moest afhandelen. Eerlijk gezegd wilde ze liever in de tuin blijven spelen, maar de belofte dat ze in Antwerpen samen met haar vader een pannenkoek zou gaan eten in een écht pannenkoeken huis, trok haar al snel over de streep. Het vooruitzicht was ineens kenne lijk zo aanlokkelijk dat ze haar va der bijna smeekte onmiddellijk te ver trekken. Hij had haar voorgespiegeld dat het pannenkoekenhuisje (in de Kruid tuin aan de Leopoldstraat) er een beetje uitzag als het huisje in het sprookje van Hans en Grietje. En dat had Romée zich goed in de oren geknoopt. Toen de serveerster de bestelling op kwam nemen, vroeg Romée dan ook: „Zeg papa, is dat nou de heks?" PZC-foto's geven eigen gezicht aan wederopbouw Tip? redactie@pzc.nl Grote gaten in anders zo populair gebied Zaterdag 19 juni 2010 VOORJAARSNOTA Twee miljoen bezuinigen |n 24 uur de wereld rond Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep DOMBURG - Twee miljoen euro moet de gemeente Veere de ko mende vier jaar bezuinigen. Waar het geld vandaan moet komen, is nog niet precies bekend. In ieder geval zullen de inwoners meer be lasting gaan betalen: volgend jaar gemiddeld 5,2 procent meer. „2011 wordt een zwaar jaar voor onze inwoners", kondigt burge meester Rob van der Zwaag aan. De afvalstoffenheffing gaat met 5,9 procent omhoog, het rioolrecht met 9 procent, de leges met 1,5 pro cent. Volgens wethouder Chris Maas (PvdA/GroenLinks) is er bo vendien 'structureel weinig tot geen ruimte voor nieuw beleid'. „Niet alles kan meer en niet alles kan morgen. Iedereen moet een beetje inleveren, maar er zal extra zorg zijn voor mensen die het in hun eentje niet kunnen redden." Het dagelijks gemeentebestuur heeft gisteren zijn voorjaarsnota gepresenteerd. Daarin wordt be schreven hoe de gemeente er de komende jaren financieel voor staat. En dat is niet rooskleurig. Door bezuinigingen bij het Rijk heeft ook Veere veel minder geld te besteden. Dat loopt op tot 1,3 miljoen euro in 2014. Dat is met een de belangrijkste oorzaak voor de aangekondigde bezuiniging. Veere moet vijf procent bezuini gen op een begroting van 45 mil joen euro. Zo'n zelfde offer wordt verlangd van instellingen die subsi die krijgen van de gemeente en van gemeenschappelijke regelin gen waaraan Veere deelneemt, zo als GGD, Zeeuwse Muziekschool, Zeeuws Archief, Lété en Sociale Dienst Walcheren. „Niet meteen maar geleidelijk. Het is ook een ge middelde. Misschien moet de één meer inleveren en de ander wat minder. Dat hangt af van de keu zes die de gemeenteraad gaat ma ken", zegt wethouder Maas. Het college heeft nog geen concre te posten genoemd waar geld weg gehaald zal worden. Dat moet de gemeenteraad doen, verklaart bur gemeester Van der Zwaag. Volgens Maas dienen de afspraken die het nieuwe college in maart heeft ge maakt, wel als uitgangspunt: „Leef baarheid en bedrijvigheid." Ook is er nog eenmalig drie miljoen euro voor grote projecten, een impuls van het toerisme en sociaal-maat schappelijke zorg. Het voorstel van het college is om eenderde van de bezuinigingen te vinden in de eigen gemeentelijke organisatie. Door taken af te sto ten, kan er ook personeel uit. Bij gemeenschappelijke regelingen en subsidies aan instellingen moet 22 procent gevonden worden. Bur gers en bedrijven staan voor 19 pro cent aan de lat, de toeristische sec tor voor tien procent. VLISSINGEN - De 'spectaculaire opening', met twee para chutesprongen, moest worden afgeblazen. Het was er te winderig, en het wolkendek hing te laag. Maar de bijna tachtig ploegen die vrijdagavond aftrapten voor de '24 uur van de Boulevard' pedaleerden er niet min der om. Opgezweept door een dj, die strak het ritme be paalde, raceten ze op het Keizersbolwerk met hometrai ners zoveel mogelijk geld bij elkaar voor onderzoek naar de ziekte multiple sclerose. Samen proberen ze in 24 uur 'de wereld rond te fietsen'. foto Ruben Oreel Nick Simon e.v.a. Vuurwerk (vrijdag) Carrièrebeurs Havenmarkt Rondvaarten Helicoptervluchten AHe optredens zijn gratis toegankelijk havendagenterneuzen.nl Beglazing Kunststof en aluminium kozijnen Hardgiazen deuren en puien Rolluiken, zonwering en horren Service, reparatie nazorg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23