Barcodegebouw als visitekaart Meeüs groeit ook in 2009 barcode 37 Aan de toegangsweg naar Middelburg verrijst als het goed is dit jaar nog de laatste schakel in kantorenpark Park Veldzigt. Het wordt een markant gebouw dat je niet kunt missen als je de Zeeuwse hoofdstad bin nenrijdt. Het Barcode-gebouw is dan ook ideaal voor bedrijven die hun kantoor als visitekaartje wil len gebruiken. door Dennis Rijsbergen MIDDELBURG - Strak design, spier witte muren en smalle, donkere, verti cale raampartijen van verschillende breedtes die een streepjescode vor men. Eronder grote zwarte cijfers, zo als in een echte barcode. Ja, opvallen zal het nieuwste kantorenpand aan Park Veldzigt zeker. Toch staat op het stuk braakliggend terrein al lange tijd een groot bord met 'Te Huur' erop. Is het gebouw qua uiterlijk te vooruitstrevend mis schien? Nee hoor, schudt Arthur Aers- sens van Aerssens Pateer makelaars het hoofd. Er is zeker wel belangstel ling voor het markante pand, ontwor pen door Architectenburo Verheugt uit Bergen op Zoom. "Door de crisis hebben we last van een markt waarin niet veel meters worden opgeno men", legt Aerssens uit. "Naar kleine kantoren is nog wel vraag, maar voor grotere kantoorpanden is de markt wel moeilijk geworden. Ik geloof ech ter dat het snel weer goed komt. Mid delburg is immers dé kantorenstad van Zeeland." Het Barcode-gebouw heeft op de be gane grond 550 vierkante meter kan tooroppervlakte en op de eerste en tweede etage circa 565 vierkante me ter. Op de bovenste verdieping prijkt een glazen kantoorpenthouse van 260 vierkante meter met een groot terras. Aerssens: "Dat penthouse kan een fan- Barcode, het visitekaaratje voor bedrijven. tastische directiekamer zijn, of een vergaderruimte, met uitzicht op de stad." Onder het gebouw komt een parkeergarage met 22 parkeerplaat sen. Buiten komen nog eens zestien plekken om de auto te parkeren. "Be drijven kunnen het pand in totaliteit huren of per verdieping", stelt Aers sens, die momenteel in gesprek is met een serieuze kandidaat. "Maar daar kan ik nog niets over zeggen." De huurprijzen beginnen bij 135 euro per vierkante meter per jaar. Inspraak De locatie van het Barcode-gebouw is ideaal, stelt Aerssens. "Het ligt di rect aan de weg. Je zit zo op de A58. Het NS-station ligt op een paar mi nuutjes lopen afstand en het wordt omgeven door gerenommeerde kan toren.".En mocht het aantal parkeer plekken bij het kantoorpand niet ge noeg zijn, dan is er in de directe om geving nog een groot parkeerterrein te vinden. Omdat het pand nog gebouwd moet worden, heeft de huurder inspraak in de indeling. "Je kunt op een verdie- den, dan zie je op een gegeven mo ment aan je linkerkant een groot streepjescode-gebouw. Dat zijn wij." Aerssens denkt dat het bijzondere ui terlijk voor heel wat bedrijven aan trekkelijk kan zijn. "Al je een kantoor pand zoekt dat het visitekaartje van je Foto: Denvon Media bouw al lang begonnen", stelt Aers sens. Want alvorens de spade voor het eerst de grond in gaat. wil de make laar minstens twee van de vier bouw lagen verhuurd hebben. Hij hoopt die twee verdiepingen bin nenkort aan de man gebracht te heb- Meeus Bedrijfshuisvesting heeft ook in 2009 haar landelijke markt positie vastgehouden. In bepaalde regio's is het bedrijf zelfs aan zienlijk gegroeid. Dat blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Vastgoed markt en het overzicht van de top 101 makelaars van PropertyNL dat onlangs werd gepubliceerd. door Ron Gregoor MIDDELBURG- In alle sectoren van de vastgoedmarkt zijn grote ver schuivingen waar te nemen in de marktaandelen. Uit beide onderzoe ken bleek dat vooral regionale kanto ren in 2009 in zwaar weer terecht zijn gekomen. Meeüs Bedrijfshuisves ting. Is één van de weinige spelers die regionaal haar marktaandeel heeft ge consolideerd en in een aantal gevallen heeft vërgroot. Dat geldt met name voor de regio Noord-Oost Neder land, Brabant en de Haaglanden. In de landelijke ranglijsten van ge- bruikstransacties staat Meeüs Bedrijfs huisvesting op de vijfde plaats, zowel in de top 10 bedrijfsruimte als in de top 10 kantoorruimte. Wordt er geke ken naar de totale hoeveelheid aan- en verhuurde vierkante meters, dan heeft Meeüs zelfs een groei gereali seerd van 26,5 procent ten opzichte van 2008. De directie van Meeüs Bedrijfshuis vesting is voorzichtig positief over de toekomst. "Deze cijfers stem men ons tot tevredenheid en vormen een goe de basis voor de koers die we varen. De resultaten van deze onderzoeken geven aan dat we steeds nadrukkelij ker aanwezig zijn in de markt", aldus algemeen directeur Arthur Matien. Meeüs Bedrijfshuisvesting maakt deel uit van de Unirobe Meeüs Groep, de grootste landelijke dienstverlener in verzekeringen, pensioenen en hypo theken. Unirobe Meeüs is weer on derdeel van Aegon. De huur t inspraak m ping bijvoorbeeld een behoorlijke kantoortuin met loft maken. Of je kunt de verdieping opdelen in ka mers. Het is een gebouw met prakti sche maten. Op elke verdieping is een kitchenette en zijn er toiletten. Een aircosysteem is standaard en ver der is het gebouw van alle moderne gemakken voorzien", aldus Aerssens. Het grote pluspunt van het Barco de-gebouw is toch wel de buiten kant. Geen Middelburger die straks niet weet waar de 'streepjescode' staat. Huurders hoeven hun klanten maar weinig uideg te geven als het om de locatie gaat: "Middelburg inrij bedrijf moet zijn, is dit een ideaal ge bouw. Het Barcode-gebouw heeft een geheel eigen identiteit. Je kunt het pand zelfs in je logo verwerken." Veel belangstelling Aerssens denkt dan aan bedrijven in de financiële dienstverlening, detache ring, juridische dienstverlening of in stellingen in de zorg die een kantoor nodig hebben. "Er is tot nu toe veel belangstelling geweest. Het is dat de markt voorzichtig is, anders was de Foto: Denvon Media- ben. "Dan kunnen we nog dit jaar met de bouw beginnen, hoop ik." Als de eerste contouren van het Bar code-gebouw aan Park Veldzigt ver schijnen, verwacht Aerssens dat de rest van het gebouw in korte tijd hele maal is verhuurd. "Potentiële huur ders wachten toch af tot ze iets zien gebeuren. Als er gebouwd gaat worden, wordt het namelijk overzichtelijk. Dan we ten bedrijven dat ze er een jaar later al in kunnen. Zoals zo vaak geldt: Bou wen geeft vertrouwen." BOUWEN BEDRIJFSHUISVESTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 177