Bedrijfsleven toont nieuwe producten 'Het gaat niet slecht' noviteiten Building Holland was on langs in Amsterdam het tref punt voor bedrijven uit de wo ningbouw, utiliteitssector en fa brikanten van straatmeubilair en andere materialen voor de open bare ruimte. Ruim 300 onderne mingen exposeerden op de beurs, waar tweejaarlijks veel noviteiten worden gepresenteerd. De organi satie reikte 'Building Holland Awards' uit in drie verschillende categorieën. Een overzicht van de winnaars en genomineerden. Plaats: Utrecht Product: Omnia GreenGain De Omnia GreenGain van Villeroy Boch is het eerste wandcloset met 3,5 liter water per spoelgang, waar 6 liter nonnaal is. Het vernuft zit in het inlaatstuk; bij traditionele wandclosets komt het wa ter op één punt het closet binnen, bij de Omnia GreenGain op drie verschil lende punten. De verkoopprijs zal gemiddeld een keer tot anderhalf keer zo hoog zijn als die van een traditioneel closet, maar door de waterbesparing verdient het zichzelf op termijn terug. Bedrijf: Brink Climate Sytems Plaats: Stophorst Product: Passiefhuistoestel Het Passiefhuistoestel van Brink Cli mate systems (90 werknemers) is ont wikkeld voor zeer energiezuinige wo ningen met een FRC-waarde 10. De installatie bestaat uit een zonneboiler, gevoed door twee zonnecollectoren en een cv-gedeelte dat warmte kan bijleveren en voor ventilatie met warmteterugwinning zorgt. In Roosendaal worden de eerste 133 toe stellen momenteel geplaatst in een re novatieproject. Prijs per apart aan schaft systeem: ca 8500 euro ex BTW. Deze tijden van recessie raakt de vastgoed- en bedrijfsonroerend goed markt hard. Er is veel leegstand, omdat faillissementen aan de orde van de dag zijn. Ook verhuizen bedrijven niet zo snel om dat ze enerzijds de investering niet zien zitten of anderzijds geen le ning kunnen krijgen bij de bank. Maar is het nu echt zo erg gesteld met deze sector? MIDDELBURG - 'Het gaat minder goed, maar zeker niet slecht', beweert Edwin Mulder, partner bij DTZ Za- delhoff. Als vastgoedspecialist bij uit stek voelt Mulder de markt feilloos aan. 'Natuurlijk is er hier en daar el lende, maar hef gaat veel bedrijven ook nog voor de wind. En zij zijn wel bereidt om te investeren. Dat wordt in deze tijden soms vergeten.' Mulder maakt deel uit van een club van 450 vastgoedprofFesionals die werkzaam zijn bij DTZ ZadelhofF. Hij ziet dat iedereen harder moet lo pen om een deal te sluiten en dat de successen uitbundiger worden ge vierd. 'Van de honderd telefoontjes is er één raak. De goede vastgoedadvi seurs houden hun. hoofd boven wa ter. Het kaf wordt zo van het koren gescheiden.' Niet alleen in de make laardij zelf wordt het kaf van het ko ren gescheiden. Ook in ondernemers land is dit het geval. Mulder noemt dit ongelukkigerwijs een positief ef fect van deze recessie. 'De categorie gelukszoekers verdwijnt van de markt. Mulder kijkt niet meer op van deze teloorgang in de economie. 'Ik heb het nu drie keer meegemaakt en bang word ik er niet meer van. Wel zie je dat het nog nooit zo snel en hevig is geweest als nu.' De gebo ren Twellonaar zit al vijftien jaar in het vak. Met nog geen veertig lentes jong, behoort hij tot een van de jon kies in de vastgoedwereld. In een paar jaar tijd werkte hij zich omhoog op de ladder van DTZ ZadelhofF. Als marktleider van Nederland in vast goedadvies heeft DTZ ZadelhofF een marktaandeel van 25% in Nederland, buiten de Randstad ligt dat percenta ge volgens Mulder zelfs op 40%. An no 2009 is hij partner en tevens direc teur van de vestigingen in Arnhem en Enschede. Met recht e^n specialist in vastgoed dus. Mulder kijkt terug op de roerige maanden en blikt vooruit naar de toekomst, die hij vol vertrou wen tegemoet ziet. De dienstverle ning van DTZ ZadelhofF bestaat uit advies, makelaardij en beheer in com mercieel vastgoed. Tweemaal per jaar brengt de afdeling research factsheets uit van de kantoren- en bedrijfsruim- temarkt. Deze factsheets zijn gebun deld in Nederland compleet. Uit cij fers van medio 2009 blijkt dat het aan bod van kantoor- en bedrijfsruimte in Nederland gedurende de eerste zes maanden van 2009 is toegenomen. De opname (de kantoor- en bedrijfs ruimte die op de vrije markt is ver kocht of verhuurd), is gedaald. Categorie 'Bouw RAI' Bedrij'f: BUKO Bouwsystemen (win naar) Plaats: Zaltbommel Product: Hubbel De Hubbel is een prefab mobiele functionele ruimte, die zonder bouw vergunning aan of bij de woning kan worden geplaatst als extra kamer of werkplek. De afmeting is 3.15 bij 3.15 meter. Hoogte: 3 nieter Het fra me is van staal en het modulaire sys- Sum, de interactieve voetbalmuur. Sutu is een interactieve voetbalmuur, bestaand uit 16 interactieve panelen, die oplichten wanneer ze door de bal mer drie is in gebruikte constructie- materialen. "We hebben er in relatief korte tijd al -30 bruggen mee ge bouwd en willen ons concept uitrol len over de rest van de wereld." Bedrijf: METTEN Stein+Design Plaats: Eek en Wiel Product: Belpasso Premio bestra tingssysteem METTEN Stein+Design ontwikkel de een nieuwe onderhoudsvriendelij- ke bestratingssteen. De steen is voor zien van een bijzondere toplaag, die maakt dat alg, mos en kauwgum er minder snel aan hechten. De CleanTop-technologie moet de reini- gingskosten verlagen en levensduur verlengen. De Belpasso Premio is le verbaar in verschillende kleuren en maten en in twee verschillende dik tes: 5 en 8 centimeter. Categorie 'Gebouwtechniek' Bedrijf: KiesGroenLicht (winnaar) Plaats: Breda Product: Marvin, energiemonitor en klokthermostaat Marvin is een energiemonitor met Bedrijf: Daas Baksteen Plaats: Zeddam, Winterswijk Product: Daas DuecoBrick Daas Baksteen (100 werknemers) pro duceert bakstenen voor woning- en utiliteitsbouw. De Daas DuecoBrick is een nieuwe compleet recyclebare baksteen die hol is van binnen. Door het ontwikkelen van een nieuwe re ceptuur is Daas er in geslaagd een nieuw type baksteen te maken, die in zijn grootste vorm - 50 bij 20 centi meter - tien keer zo groot is als de tra ditionele baksteen. Categorie 'Urban Design' Bedrijf: Yalp (winnaar) Plaats: Goor Product: Sutu De Hubbel, een prefab mobiele ruin ruimte. Kosten, exclusief installatie- werk, 25.000 euro. Bedrijf: Fib er Core Europe Plaats: Rotterdam Product: bruggen van vezelversterk- te kunststof FiberCore (35 werknemers) levert ve- zelversterkte kunststoffen voor zwaar te belasten draagconstructies als fiets bruggen, bruggen voor gemotori seerd verkeer en sluisdeuren. Direc teur De Jong voorspelt dat de InfraCo- re-technologie van zijn bedrijf over vijftien jaar na staal en beton de num klokthermostaat met touchscreen, die het gebruik van gas en elektriciteit kan sturen, de verbruikskosten omre kent naar euro's, de C02-uitstoot meet en het verbruik vergelijkt met vorige periodes. Kosten voor de parti culier: circa 1350 euro. Het installatie bedrijf zorgt voor montage. Als consu menten inzicht krijgen in hun ver bruik, levert dat volgens de fabrikant jaarlijks een besparing van 10 tot 15 procent op de energiekosten op. Bedrijf: Villeroy Boch Marvin, de energiemonitor en klokthermostaat. teem biedt de mogelijkheid voor een eigen indeling aan de buitenkant met ramen en deuren. Intern is de inde ling te veranderen dankzij uitklapbare meubelelementen. De verkoopprijs is nog niet bekend. Bedrijf: Bloxa Domus Plaats: Heerenveen Product: Bloxa Domus bouwblok Bloxa Domus is een bouwsysteem, ontworpen voor gevelrenovatie en nieuwe gevels van woningen. Het sys teem is gebaseerd op een aantal hou ten, 16 centimeter brede, bouwele menten, die worden gevuld met isola tiemateriaal. De elementen hoeven niet te worden gelijmd, geschroefd of gepakt. Dat garandeert een snelle bouwtijd. De (enkelsteens) bakstenen gevel wordt hier tegenaan gemetseld. De kosten zijn volgens de fabrikant 5% lager dan bij traditionele bouw. worden geraakt. In de muur zijn 17 computers verwerkt, 500 elektronica- componenten en 1200 LED-lampen. Yalp (29 werknemers) verkocht in de achterliggende maanden al 16 van de ze vandalismebestendige installaties, die worden geplaatst in de openbare

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 175