Baskensburg wordt weer stukje mooier baskensburg 34 Sinds enkele jaren zijn onder nemers op Baskensburg be zig hun bedrijfspanden op te knappen. Daar was tot een paar jaar geleden een subsidiepotje voor. Nu volgt een volgende stap in de revitalisering van het Vlis- singse bedrijventerrein. De ge meente gaat de openbare ruimte aanpakken. Om te beginnen die rond de Industrieweg. "We kun nen als gemeente immers niet achterblijven", stelt wethouder Rob van Dooren. door Dennis Rijsbergen VLISSINGEN - Baskensburg i§ één van de belangrijkste bedrijventerrei nen van Vlissingen. Het ligt pal tegen de binnenstad en wie over de Nieu we Vlissingseweg de stad binnenrijdt, komt er langs. Begin van dit decen nium werd besloten dat het tijd was het uiterlijk van het bedrijventerrein op te krikken. Intussen is er veel ge beurd. Enkele ondernemers besloten gebruik te maken van de subsidie en lieten hun pand opkalefateren. De ge meente pakte de President Roosevelt- laan aan en een deel van de Gilde- weg. "Als je ondernemers stimuleert 9m de boel op te knappen, dan moet je ook als gemeente je steentje bijdra gen", stelt Van Dooren. "Enkele we gen liggen er nog steeds slecht bij. Bo vendien kwamen er gaandeweg klach- ten over wateroverlast na flinke regen buien." De gemeente was dan ook van plan de Industrieweg, de Hennes- weg, de Mercuriusweg en het reste rende deel van de Gildeweg opnieuw in te richten. De economische crisis gooide echter roet in het eten. De ge meente kampte met geldgebrek en moest bezuinigen. Het plan om een deel van Baskensburg aan te pakken werd kind van de rekening. Besloten werd om een groot deel van de werk zaamheden uit te stellen. Alleen de In dustrieweg gaat dit jaar nog op de schop. "Op dit moment is er sprake van dat de resterende wegen in het plan pas in 2014 worden aangepakt", zegt projecdeider Gijs Bastiaanssen. Waarom komt juist de Industrieweg dit jaar nog wel aan de beurt? "Er is een afweging gemaakt wat wel en wat niet. De Industrieweg ligt er so wieso slecht bij. Bovendien is het één van de belangrijkste wegen op Bas kensburg en sluit hij direct aan op de ook erg belangrijke President Roose- veltlaan." Volgens Bastiaanssen liggen de plannen klaar en is het nog een kwestie van puntjes op de i zetten. Eenheid De Industrieweg krijgt dezelfde uit straling als de President Roosevelt- laan. "We hebben gezegd dat we voor eenheid in het ontwerp gaan. Ook voor de toekomst als we de an dere wegen gaan aanpakken, ligt er een zelfde ontwerp klaar." In de Industrieweg verdwijnen de schots en scheve straatstenen. Er komt asfalt voor terug en er komt ruimte vrij om parkeervakken aan te leggen. De ondernemers van de Indus trieweg hadden daarop aangedron gen. De gemeente gaat verder bekij ken of de wateroverlast die er zou zijn, kan worden opgelost. Bastiaans sen: "Het schijnt dat bij hevige regen val enkele ondernemers problemen krijgen met de afvoer van water van het dak en toilet. We hebben onder- Foto: Denvon Media. zoek laten doen, maar daaruit blijkt dat het probleem niet bij het hoofd riool ligt." Om na te gaan wat er nu precies aan de hand is, hebben we in- fobrieven rond gestuurd. Op die ma nier willen we per perceel inventarise ren welke klachten er zijn en of er be hoefte is aan aanpassing van de afvoe ren. Na de zomer Bastiaanssen verwacht dat de werk zaamheden na de zomer kunnen be ginnen. "Als we in augustus of sep tember kunnen beginnen, schat ik dat het werk een maand of vier duurt. Maar moeten we later starten, dan gaan we richting de winter en kun je te maken krijgen met slechte weers omstandigheden, Daarom gaan we heel goed bekijken hoe we met de overlast voor de bedrijven en de be reikbaarheid van het industrieterrein omgaan", aldus Bastiaanssen. De ge meente wil dan ook goed overleg met de betrokken ondernemers, zegt- Van Dooren. "We hebben contact met de ondernemersvereniging. Bo vendien hebben we enkele onderne mers van het bedrijventerrein ge vraagd zitting te nemen in een klank bordgroep. Met hen gaan we nog om de tafel zitten om te kijken hoe we op een goede manier de werkzaamhe den door kunnen komen." Volgens Van Dooren en Bastiaanssen is Bas kensburg na de aanpak van de Indus trieweg in elk geval weer een stukje mooier. "Baskensburg is toch ook een visitekaartje van de stad." BOUWEN BEDRIJFSHUISVESTING De gemeente Vlissingen gaat nog met de ondernemers 0111 de tafel om de overlast zoveel mogelijk te beperken. burg alleen de Industrieweg aangei Foto: Denvon Media pig wor BRITANNIA Autoteam-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 174