Kanaalzicht, de hele dag feest Wanbetalers kosten veel geld Hogeschool scoort goed Golf Event van BCZ in Haamstede Nachtelijk diner in Axel berichten Hogeschool Zeeland scoort bovengemiddeld in de Nationale Stu denten Enquête 2010. De resultaten op instellingsniveau zijn re cent gepubliceerd en op vrijwel alle onderzochte thema's liggen de re sultaten hoger dan het landelijke gemiddelde. De Nationale Studentenenquête valt onder verantwoordelijkheid van Stichting Stu- diekeuzel23 en het onderzoek is uitgevoerd door ResearchNed en TNS NIPO. Het oudste café van Middelburg. Foto: Judith Doornen. Een café dat al meer dan 135 jaar bestaat mag toch niet zomaar ver dwijnen. Dat dacht Judith Doornen toen café Kanaalzicht in Mid delburg enige tijd te koop stond. Judith reageerde op een verhaal in de Ondernemer van vorige maand waarin een foto van 'haar' café stond bij een verhaal over moeilijk te verkopen horecapanden. MIDDELBURG - Ja, het klopt wel dat het café enige tijd te koöp heeft gestaan. Maar nee, je bent te laat, Ka naalzicht is weer helemaal 'in'. Judith en parttime kracht Maija heb ben er weer wat moois van gemaakt. "In januari ben ik als tijdelijke kracht gaan werken in Kanaalzicht, in Mid delburg ook wel bekend als De Reu tel," schrijft ze. "Na een paar dagen had ik al volop ideeën hoe ik het café zou voortzetten. Ik hou van oude door Ron Gregoor MIDDELBURG - Bij bijna 40 pro cent van de bedrijven is het bedrag aan openstaande facturen het afgelo pen jaar toegenomen. Hierdoor heeft een Zeeuws MKB- bedrijf gemiddeld elke dag ruim 4050 euro open staan bij klanten. Dat is in totaal meer dan 60 miljoen euro per dag aan open staande facturen voor de hele provin cie. Hetzelfde geldt voor afschrijvin gen, die zijn eveneens bij bijna een kwart van de Zeeuwse bedrijven toe genomen. Ook denkt 59 procent van de onder vraagden dat de huidige economische situatie er toe leidt dat meer klanten het komende jaar later of helemaal spulletjes en die heb ik in het café te ruggebracht. Gehaakte gordijnen, san severia's, pluche tafelkleden, kroon luchters aan het plafond, oude blik ken en koffiepotten. Kortom, we gin gen terug in de tijd." Doornen heeft nog veel meer plan nen, "maar die kun je niet allemaal in één keer verwezenlijken. Het ging mij erom dat De Reutel, Kanaalzicht dus, weer een huiskamer voor ieder- niet zullen betalen. Uit het onder zoek blijkt ook dat de afschrijvingen per provincie sterk verschillen. Zo wordt in de provincie Flevoland in verhouding minder 'weggegooid' dan in de provincie Zuid- Holland. In Flevoland staat dat bedrag op 29 miljoen euro, in Zuid- Holland op 244 miljoen euro. In totaal wordt in Nederland 1,1 mil jard euro per jaar afgeschreven aan niet inbare bedragen. Geen controle Uit het onderzoek komt ook naar vo ren dat meer dan de helft van de Zeeuwse bedrijven de kredietwaardig heid van nieuwe en bestaande klan ten niet controleert, het risico van een werd." Kanaalzicht is altijd open, zeven dagen in de week. Van acht uur 's ochtends tot acht uur 's avonds door de week en in het weekend van negen tot negen. "Dan staan ze hier om half elf al te dansen en te feesten, waar zie je dat nog", verbaast Judith zich over haar succes. Oudste van Middelburg Het oudste café van Middelburg, zo weten de klanten van Kanaalzicht, is weer wat het moet zijn: een mooi bruin café. "Ik heb goeie grond on der de voeten als ik hier binnen stap", weet een van de stamgasten zo mooi te verwoorden. niet of te laat betalen of het niet leve ren van producten of diensten wordt daarmee onnodig vergroot, vinden de onderzoekers. Liesbeth van Houwelinge, regiodirec teur Bedrijven Zuid- West van ABN AMRO: „Juist de bedrijven die hun debiteurenbeheer serieus nemen, doen het beter in tijden van crisis, het checken, monitoren en najagen van debiteuren is een belangrijk middel voor MKB' ers; het helpt hen te bepa len met wie ze wel of geen zaken moeten doen. Sinds de lancering van onze credit management tooi Debi- teurenZeker, zien wij dat MKB' ers beter op hun geld willen letten. Al leen wel op een toegankelijke, simpe le en niet dure wijze". Het onderzoek is uitgevoerd door on derzoeksbureau MSI-ACI. In februa ri nam het bureau 540 online inter views af met directeuren, financieel directeuren en managers die verant woordelijk zijn voor financiële admi nistratie in Nederland. De Business Club Zeeland houdt net als voorgaande jaren ook deze maand een golf event. Plaats van handeling: de Molenberg in Burgh- Haamste de. Het feest begint om 17.00 uur. Wie niet eerder op de golf baan heeft gestaan krijgt een kor te instructie en de gelegenheid om eerst een half uurtje in te slaan. BURGH- HAAMSTEDE - Business Club Zeeland is niet zomaar een net werkclub. BCZ telt 132 bedrijven als lid met 158 contactpersonen. Het Golf Event, dat ieder jaar in juni wordt gehouden, is een unieke bezig heid. Uniek is in ieder geval het ge mengde spel van de golfers en niet- golfers. Zowel geoefende golfers als beginners kunnen meedoen en met el kaar een balletje slaan, maar vooral ook netwerken. Vooraf, tijdens en na het golfen kan men volop relaties op- VLISSINGEN - De respons was hoog, 1325 HZ studenten hebben de enquête in maart ingevuld. Dit is zo'n 30% van de gehele studentenpopula tie. De onderwerpen waar studenten zeer tevreden over zijn, zijn onder meer de studiefaciliteiten, de studiebe geleiding, de bereikbaarheid van de docenten buiten de contacturen, de betrokkenheid van de docenten en de tijdige roosters. Een pnderwerp waar lager op werd gescoord dan het lande lijke gemiddeld is de studie-omge ving. Dit betreft onder meer de be reikbaarheid van de instelling en de horecavoorzieningen in de studiestad. De beschikbaarheid en betaalbaarheid van de woonruimte in de omgeving wordt wel weer goed beoordeeld. De studiekeuzedatabase waarin de gege vens van NSE worden opgenomen vonnt de basis voor de onaffiankelij- AXEL - Die organisatoren zijn de Cu linaire Tour Restaurants Zomerlust, a Table, het Wapen van Axel, Moy Fa en Café Teut. Zij bieden hun gasten vannacht een keur aan verfijnde culi naire hapjes en gerechten aan. De sfeer is, zeggen ze sleazy, classic en easygoing' zijn, maar wordt regelma tig spectaculair onderbroken door ver- rassingsacts. Culinair Axel is een samenspel van de Axelse horeca. Jaarlijks organiseren de vijf aangesloten gelegenheden culi naire activiteiten. Zo is de culinaire wandeling door het mooie dorp, die langs de deelnemers voert, een groot doen. Business Club Zeeland houdt dit evenement ook voor tweetallen. Leden met hun partner, of dat nu za kelijk is of de levenspartner, kunnen per duo tegen elkaar strijden. Omdat de groepsgrootte door het aantal ho les beperkt is, kan per lidbedrijf maxi maal twee deelnemers worden inge schreven. Inschrijven gebeurt op volg orde. Het is de traditie dat iedereen een prijs meeneemt voor op de prij- zentafel. Ongeacht waar je eindigt in het klassement, iedereen neemt een herinnering mee naar huis. ke studiekeuzewebsite Studiekeuze 123.nl, maar ook voor andere voor lichtingsmiddelen zoals de Keuzegids Hoger Onderwijs 2011, de studiekeu zewebsites Qompas en Schoolweb. Eind deze maand zullen de gegevens van de NSE 2010 in de database zijn opgenomen. Vanaf 15 juli 2010 zijn de gegevens via www.nse.nl/online beschikbaar. De Nationale Studentenenquête is een landelijk onderzoek waarin jaar lijks tienduizenden studenten hun me ning geven over keuzeruimte, werk- vormen, docenten, studeerbaarheid, faciliteiten en andere aspecten van hun opleiding en hogeschool of uni versiteit. Hiernaast geven studenten hun mening over de stad waar zij stu deren. De uitkomst van deze enquête wordt gepubliceerd op www.studie- keuzel23.nl. succes. Ook de culinaire picknick trekt ieder jaar veel deelnemers. Voor het eerst houden de vijf nu de Mid Supper Night Tour. Die begint om 22.00 uur met een aperitief in de tuin van café Teut en eindigt bij het ochtendgloren zo rond vier uur in de sfeervolle tuin van Restaurant a Ta ble. De prijs voor de nachtelijke tour is vijftig euro per persoon. Dat is inclu sief de bubbels, die de deelnemers tij dens de hele tour krijgen. Zij moeten zich dan wel vooraf ingeschreven heb ben, want het aantal deelnemers is door het unieke karakter gelimiteerd. Bijna 59 procent van de ondernemingen in Zeeland heeft te ma ken met klanten die niet of te laat betalen. Het MKB in de provin cie Zeeland gooit daardoor jaarlijks 26 miljoen euro onnodig weg aan niet inbare bedragen. Dat blijkt uit onderzoek uitgevoerd in opdracht van software ontwikkelaar Clearlybusiness in samenwerking met ABN AMRO. Het onderzoek toont eveneens aan dat 40 procent van de be drijven denkt dat de betalingstermijn in de toekomst niet verbetert. Culinair Axel houdt dit jaar voor het eerst een Mid Supper Night Tour. Deze tour betekent voor de deelnemers een hele nacht lek ker eten en drinken, vanaf een uur of tien tot zonsopgang. Dat ge beurt allemaal op de kortste nacht van het jaar, vannacht, van de ne gentiende op de twintigste. „Dat gaan we maximaal beleven, met van het begin tot het einde bubbels", schrijven de organisatoren in hun uit nodiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 162