meningen 115 'Weigering voor collecte voelt slecht' Even Edith Cor de Jonge brieven zaterdag 19 juni 2010 EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, ParkVeldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Ik heb vroeger ook altijd met de bus gelopen", zei een vrouw. Ze stopte een briefje in de bus. „Nu ben ik oud en kan niet meer goed vooruit. Je doet goed werk hoor. Veel succes", zei ze. En ze vroeg zich nog af of ik 'van het dorp' was. Het was een bewoonster van een mooi gelegen zorgcomplex in Westkapelle. Als inwoonster van het dorp had ik een streepje voor. Een volgende deur ging met een zwaai open, nog voordat ik aange beld had. Mevrouw verwachtte me. De collecteweek voor de Maag, Lever, Darmstichting was breed aangekondigd in de media en als je er oog voor hebt, zag je overal in het straatbeeld posters hangen van de stichting. De opstekers kwamen op het juis te moment. Je hebt maar een paar keer een weigering nodig om je zelf een bedelaar te voelen of een persoon die een immoreel voorstel doet. Dat zijn natuurlijk onredelij ke gedachten, maar toch wordt een 'nee' als een persoonlijke af wijzing opgevat. Want tegen de collectant kan wel weerstand wor den geboden, maar nooit tegen de uitgangspunten van deze stichting. De Maag, Lever, Darmstichting zet zich in voor wetenschappelijk on derzoek van de werking van slok darm, maag, darm, lever, galblaas, galwegen en alvleesklier en onder zoekt hoe ziekten aan deze klieren en organen te voorkomen zijn. De stichting maakt zich ook nog eens sterk voor het instellen van bijzon dere leerstoelen en verzorgt voor lichting over de ziekten. De weigering gaat de nee-zeggers evenmin eenvoudig af Opvallend vaak wordt een een verklaring of een excuus gegeven. Weigeren kortom voelt voor iedereen slecht. 'Ik heb net geld overgemaakt.' Of 'er komt hier elke week wel een collectant langs'. Het is gelukkig een minderheid die aan de deur niets geeft. Dat blijkt ook uit de landelijke cijfers over de hoogte van de opbrengst van collectes. De gemeente Veere staat hoog op de lijst, met een 24e plaats. fy.r%.' tSS Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ontpolderen Jeffrey Kutterink Vraagt zich in zijn analyse af of de Eerste kamer er goed aan gedaan heeft de onzeker heid over ontpoldering voort te la ten duren. Hij ging daarbij voorbij aan de belangrijkste taak van de Eerste Kamer, namelijk de kwali teitsbewaking van besluitvorming van de regering. Het ministerie van LNV meet met twee maten, als het gaat om buitendijks natuurherstel, verweet Senator Kees Slager (SP) minister Gerda Verburg. Daarnaast toonde hij in het debat aan dat het alternatief van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen niet serieus on derzocht is. Dit moet veroorzaakt zijn door de enorme druk vanuit Antwerpen om toch de Hedwige- polder te ontpolderen, nadat de mi lieubeweging de verdieping van de Westerschelde bij de Raad van Sta te met succes blokkeerde. Het is goed dat de Eerste Kamer een dui delijk signaal aan de nieuw te vor men regering afgegeven heeft. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee weest (Alberto Stegeman ging un dercover) waar Jeugdzorg niet zo positief voor het voetlicht kwam. Door de directeur van jeugdzorg is toen toegezegd dat dergelijke fou ten nooit hadden mogen plaatsvin den. Dus wat let ze om een keer toe te geven. Als Laura en haar ouders voldoende perspectief zien om de wereldreis te volbrengen, laat haar gaan, we leven al in een totaal door de overheid geregisseer de wereld. Echter als er een red dingsactie op touw gezet moet wor den, moeten de kosten ook ver haald worden op de ouders en/of sponsoren. Dit moet niet ten koste gaan van de burger zoals de red ding van diverse banken. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Zeilmeisje 2 Zeilmeisje Bureau jeugdzorg doet moeilijk over de zeiltocht van Laura Dekker Dat scoort gemakkelijk over de rug van iemand. Maar als ik me niet vergis is er pas een onderzoek ge Jeugdzorg lijkt uit op een media- stunt door zich hier te willen profi leren. Welk meisje van deze leef tijd kan zich een zeilboot veroorlo ven? Dit terwijl Jeugzorg zoveel ste ken laten vallen in de alledaagse uitvoering van problemen bij 'ge wone mensen'. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Oranje Hoe diep kun je als grote organisa tie vallen. Natuurlijk is het niet leuk als een concurrent reclame maakt in een door jouw gespon sord gebied. Maar als de KNVB niet zo doorgedraafd had en niet gereageerd had op die 60 leuke meisjes in oranje jurkjes zonder op schrift of afbeelding had waar schijnlijk niemand er erg in gehad dat dit van Bavaria afkomstig was. 60 meisjes op een vol stadion waar hebben we het over. Nog gekker maakt de FIFA het door een aantal meisjes in zo'n zelfde jurkje te la ten arresteren en zelfs te dreigen met een halfjaar gevangenisstraf. Let wel een paar meisjes in een sta dion waar 90.000 mensen in zit ten. Bavaria is nu de lachende par tij. Immers de kwade organisaties maken zelf de meeste reclames. Ik drink nog maar een Bavaria in plaats van een Heineken, proost. A.J. Broodman Rozenlaan 29, Hoek Frietkot Weer wordt een ondernemer in Vlissingen de nek omgedraaid door een tijdelijke maatregel van wethouder Rob van Dooren. (min der parkeerplaatsen op het Keizers- bolwerk bij het Frietkot red.) Straks bezoekt geen enkeling meer Vlissingen en de boulevard. Als me neer van Dooren nu eens de race baan van standbeeld Frans Naere- bout tot aan Michiel de Ruyter aan pakt. Maak daar eens drempels of zet op de weg bloembakken in plaats van op de stoep. Dan kan al les bij het oude blijven. De frietkot- eigenaar blij, iedereen blij. Chris Wolf Kanariesprenk 297, Vlissingen De Wadden Al 30 jaar ga ik in juni een weekje naar de Wadden. De winkelstraten zoemen van de activiteit, op de ter rassen is geen stoel vrij, druk bere den fietspaden door uitgestrekte natuurgebieden, veeroosters in de weg. Ecomare werkt al weer aan de zoveelste uitbreiding. De provin cies Friesland en Groningen heb ben 1100 ha polders aan de natuur teruggegeven en de Breebaartpol- der (natuurgebied provincie Gro ningen) vormt de prelude op Wa- terdunen. Texel is de eerste ge meente waar de EHS (Ecologische Hoofd Structuur) is afgerond en heeft 5,5 miljoen toeristische over nachtingen. In de vissershaven vol trekt zich de sanering van de vloot, maar het gonst van het leven. His torische pakhuizen zijn omgeto verd in horeca; mosselkotters va ren af en aan met groene toeristen naar de honderden zeehonden. Een nieuwe tijd, nieuwe visies, nieuwe kansen. Ieder volk wil voor uit. Nu wij nog. Rene Beijersbergen Voorstraat 8, Groede FARC Telkens wordt de FARC (Colom bia) als criminele drugsbende opzij gezet. Het conflict in Colombia, de verzetstrijd van de FARC, wordt zelden in zijn historische context geplaatst. Tanja Nijmeijer, die deel uitmaakt van de FARC verdient veeleer erkenning dan de negatieve propaganda die onkundige salon schrijvers over haar uitstorten. Moord en doodslag zijn de gelden de normen voor de Colombiaanse (para-)militairen. De Colombiaan se dictator Alvaro Uribe is een on voorwaardelijk medestander van de VS. Onder voorwendsel de drugshandel te bestrijden lanceert de VS 'Plan Colombia', een massa le militaire operatie. Colombia dient als 'paard van Troje' voor de VS. Colombia vervult een destabili serende rol, vooral gericht tegen Ve nezuela. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15