't Groene Kikkertje ndernemer Online eenvoudig nieuwe klanten vinden WË meld je nu gratis aan op www.deOndernemer.nl Alweer tweeëntwintig jaar, waarvan twee jaar als eigenaar, werken Eric en Matjan Dijst in de natuur bij het idyllische Dreischor. Naast hun unieke vijver- en vissencentrum en hoveniersbedrijf 't Groene Kikkertje bezitten zij het Rana Natuurpark, een oase middenin de polder, die de natuur toont zoals die was vóór het kunstmesttijdperk. DREISCHOR - 't Groene Kikkertje onderscheidt zich van reguliere tuincen tra. Matjan en Eric verkopen uitsluitend natuurproducten zonder enige chemi sche toevoeging, producten die de oor zaak van problemen bestrijden, niet de symptomen. Door regelmatig 'neen' te 'verkopen is het bedrijf groot geworden en nog steeds groeit het aantal tevreden klanten. Vanuit alle windstreken weten zij 't Groene Kikkertje te vinden. Vijvercentrum "Vijvers zijn door onze jarenlange erva ring behalve een mooie hobby, een we tenschap geworden. Die geven wij graag door aan (potentiële) vijverbezitters. Ons credo is dat alleen eerlijke informatie en goede materialen kunnen leiden tot suc ces, naar het succes van onze klanten!", benadrukt Marjan. "In ons vijvercen trum verkopen wij bijvoorbeeld gedu rende het hele jaar echte winterharde waterplanten, die wij buiten hebben gekweekt. Met zo'n 300 soorten is on ze collectie de grootste van Nederland. Daarvan zijn er zeker 40 uitsluitend bij 't Groene Kikkertje te koop. Ook verko pen wij allerlei andere planten, waaron der geneeskrachtige. Met 40 soorten vissen biedt de collectie eveneens voor elk wat wils. Op ons ter rein zijn 17 voorbeeldvijvers gratis te bezoeken." Hoveniersafdeling Eric leidt de hoveniersafdeling. "Onze werkzaamheden variëren van vijveraanleg en -renovatie, na- tuur- en (natuuijtuinaanleg, tuin- renovatie en - onderhoud tot het vervaardigen van vlonders en brug gen, schuttingen, maar ook meer traditionele tuinen, met gazon en bestrating behoren tot de moge lijkheden. Wat vaak onbekend is, is dat wij van reguliere tuinen onder houdsarme natuurtuinen kunnen maken met behoud van veel oude beplanting. Een natuurtuin vergt 90-95% minder onderhoud dan een reguliere. In Nederland is veel aandacht voor natuuraanleg: het creëren van situaties voor een natuurlijke ontwikkeling, pas send bij de grondsoort, omgeving en verwachtingen van de opdrachtgever. Een natuurpark heeft toekomst, zeker in het kader van de natuurcompensatie. Ook binnen de bebouwde kom kan namelijk de natuur gecompenseerd wor den. Wij zijn er klaar voor!" Rana Natuurpark Op een kale landbouwakker zijn Ed Dijst (Erics vader) samen met Eric en Maijan in 1998 gestart met de aanleg van een wonderbaarlijk natuurpark, dat door zijn verschillende biotopen een grote ver scheidenheid aan planten en dieren kent. "Rana Natuurpark is de etalage van ons bedrijf. Er groeien ook zeldzame planten en geneeskrachtige kruiden, waardoor een tuin ontstaat die rustgevend is en zelfs in deze drukke tijd 'ontstresst'. Van bouwafval zijn spannende tuinelemen- ten gemaakt, zoals rijkelijk begroeide kasteelmuren en grotten. Het park leert ons al en gaat ons nog veel meer leren over de natuur." Rana Natuurpark is voor het publiek geopend. Het organiseren van rondlei dingen voor groepen behoort, na reser vering, tot de mogelijkheden. Openingstijden Dinsdag t/m vrijdag van 09.00 - 17.30 uur Zaterdag van 09.00 - 17.00 uur Zondag en maandag gesloten Van 1 november - 1 maart: op zaterdag en na telefonische afspraak Toegangsprijs Rana Natuurpark: volwassenen 2,50 (inclusief koffie of thee), kinderen gratis. 't Groene Kikkertje Rana Natuurpark Welleweg 35 4351 CH Dreischor T 0111 40 14 59, b.g.g. 0111 40 15 45 F 0111 40 29 98 E info@hetgroenekikkertje.nl i www.hetgroenekikkertje.nl Het laatste ondernemersnieuws uit uw regio Uw eigen ondernemersnieuws plaatsen Uzelf en uw bedrijf presenteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 156