de stoel 09 Tekst.: Ron Gregoor Foto: Marijke Folkertsma Naam: Hans Boogert, 48 jaar. Functie: Directeur Bouwbedrijf Boogert, Oosterland. Bedrijf: Boogert verricht grote en kleine opdrachten op het ge bied van nieuwbouw voor woning- en utiliteitsgebouwen, ver bouw, onderhoud, renovatie en restauratie. Met groot: een project als Hooglicht in Vlissingen. Boogert voelt zich niet te groot voor kleine opdrachten. Bijzonderheden: Boogert is een middelgrote onderneming met 70 vaste medewerkers en een brede orderportefeuille. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Allereerst de afwisseling van het werk met de vele, verschillende' con tacten. Maar ook dat ik leiding mag geven aan een bedrijf dat telkens op nieuw op verantwoorde wijze iets moois neerzet. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Bouwbedrijf Boogert is een familie bedrijf waar ik na mijn opleiding ben gaan werken. Mijn andere stoe len betreffen daarom bestuurlijke functies: vice-voorzitter Onderne merskring Schouwen-Duiveland, voorzitter Rabobank Schou wen-Duiveland, Bestuurslid Bouw opleiding Zeeland, Voorzitter Roatryclub Schouwen Duiveland, secretaris Bouwend Nederland afde ling Zeeland, directielid ProWonEc. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Als kleine jongen timmerde ik met mijn drie broers en onze vriendjes met een hamer en wat spijkers hut jes van oude planken en platen. De MTS Bouwkunde in Rotter dam lag daarom voor de hand, ge volgd door HTS Bouwkunde om dat ik dan gelijk mijn papieren had om een aannemersbedrijf te begin nen. Toen werd ik opgeroepen voor de militaire dienst. Niet van harte, zoals bijna iedereen in die tijd, maar als sergeant bij de Genie heb ik toch ook veel goede zaken geleerd. Meer dan 120 jaar een familie bedrijf, u bent grootgebracht met het bedrijf? Ik ben de vierde generatie in het bouwbedrijf. Mijn overgrootvader Lukas Willem Boogert heeft zich op 20 februari 1890 "beleefd aanbeve lend bij zijn medeburgers van Oos terland" gevestigd als zelfstandig metselaar. In de winterperiode was hij stoker in de meekrap. Mijn opa Johannis Boogert heeft deze werk zaamheden voortgezet, zijn broer Willem Boogert nam het timmer werk in uitvoering. Een begroting paste toen nog op de achterzijde van een luciferdoosje. Mijn vader, Lukas Willem, heeft beide bedrij ven samengevoegd tot een bedrijf waarbij de alle disciplines in één hand kwamen. In 1987 ben ik in het bedrijf begonnen, maar ook voor die tijd tijdens mijn militaire dienst of in de vakanties hielp ik al mee. Werd er aan tafel vroeger wel eens over iets anders gesproken dan bouwen? Het bouwen is mij met de paplepel ingegoten, thuis aan tafel werd vaak hierover gesproken. Het kantoor was aan huis. Vader maakte handma tig calculaties en moeder, die goed was in rekenen, zorgde voor correc te vermenigvuldigingen en tellin gen. De eerste mechanische reken machine die werd aangeschaft, was een geweldige stap vooruit. Blijft Boogert ook in de toekomst een familiebedrijf? Juist in deze huidige economische tijden is het MKI3 familiebedrijf de kurk waarop de economie blijft drij ven. Staan uw opvolgers al in de startblokken? Wij hebben twee zonen, 10 en 14 jaar, ik heb nog geen idee of zij in de toekomst dit bedrijf willen voort zetten. Onze jongens bouwen ook graag hutten, alleen dan met toepas sing van het moderne gereedschap als accumachine en kruiskopschroe- ven i.p.v. de hamer en spijkers die ik daarvoor gebruikte. De tijden zijn ook wel heel anders dan toen ik in het bedrijf stapte. Het bedrijf heeft nogal wat meegemaakt in al die jaren. Hoe kwamen uw voorouders daar overheen? De jaren dertig, de oorlog met inun datie en in 1953 de watersnood ramp waren zware jaren voor ons bedrijf; alles maar dan ook alles is verloren gegaan. Er was geen keuze: Luctor et Emergo. Het bedrijf bestaat precies 120 jaar. Is het feest dit jaar? Het is niet het moment om feestjes te organiseren en 120 jaar is niet een echte mijlpaal. Wij zijn al een groot aantal jaren druk bezig met onze be- drijfsverplaatsing die nu in een afron dende fase is gekomen. Dit betekent dat wij aan het eind van dit jaar met onze eigen nieuwbouw kunnen be ginnen. De ingebruikname zie ik wel als een mijlpaal om bij stil te staan. Wat doet u om in deze zware tijden het hoofd boven water te houden? Wij maken momenteel meer bouw teamprojecten dankzij de goede rela ties die wij hebben opgebouwd met opdrachtgevers en de andere discipli nes. Er is ook meer productie uit ei gen ontwikkelingen en wij voeren meer werkzaamheden in eigen be heer uit. Vertelt u eens iets over Hoog licht, dat wordt het beeldbepa lende gebouw van Vlissingen. Hooglicht (met 50 appartementen) is voor ons bedrijf letterlijk en fi guurlijk een hoogte punt. Het ellips vormige gebouw, bestaande uit 18 bouwlagen, is ook voor Zeeuwse be grippen uniek te noemen. We heb ben dit project geheel met eigen mensen ontwikkeld, voorbereid en gebouwd. Bij het hoogste punt, op 26 april, heeft de Commissaris van de Koningin mevrouw K. Peijs de vlag in top geplaatst. Staan er nog meer van dergelij ke grote projecten op het programma? Wij zijn bezig met de uitvoering van de jachthaven bij Bruinisse. Dit is de grootste en modernste van Ne derland, met overdekte boten- showroom, watersportbedrijven, su permarkt, zeilschool, havenkantoor en moderne sanitairgebouwen met privé-badkamers. De bouw van Ho tel ter Duin in Burgh-Haamstede, bestaande uit 130 hotelsuites en ap partementen met horeca, zal binnen kort starten. Eerdaags beginnen we bij het Ziekenhuis Dirksland aan een uitbreiding bestaande uit een vierde operatiekamer, diverse inter ne verbouwingen, een extra endo- scopieruimte en de uitbreiding van het beddenhuis met twee bouwla gen. Verder staan de nieuwbouw van een kantoorpand en van een kerk (beide in Middelharnis) op de rol. Is Oosterland een geschikte loca tie voor een bedrijf als het uwe? Oosterland is de beste locatie, het kloppende, centrale hart binnen ons werkgebied, met straks een nieuw bouw op zichtlocatie langs de N57. Veel van onze vaste medewerkers wonen in de directe omgeving. Een bedrijf als het onze is een van de pij lers voor de leefbaarheid van Ooster land. Wat betekent het bedrijf voor u? Ik sta er mee op en ga er mee naar bed. Bouwen is mensen- en maat werk. Onze processen zijn goed ge stroomlijnd maar de aan- en bijstu ring blijven noodzakelijk door de ve le invloeden van buitenaf. Is er het afgelopen jaar, sinds het begin van de recessie, veran dering in uw werkzaamheden gekomen? Zelf ben ik samen met mijn vrouw en kinderen, ook meer betrokken geraakt bij de directe verkoop van woningen/appartementen om ons product beter in de markt te positio neren. Kinderarbeid:? Ik zie niet voor me hoe zij jullie product beter in de markt kunnen zetten. Wanneer bent u het meest in uw element? Bij mooi weer met een voorspoedig verlopend bouwproces met tevre den medewerkers en opdrachtge vers, en zeker als dan opnieuw het hoogste punt is bereikt. Wat is uw ambitie? Verder bouwen aan dit familiebe drijf, straks op de nieuwe locatie met alle disciplines onder een dak met vakbekwame en betrokken me dewerkers. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Voor een vakantie met de camper, bij voorkeur in de Zwitserse Alpen. Daar een bergtop beklimmen, wan delen, mountainbiken en natuurlijk in de winter skiën.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149