Praten over bedrijfsopvolging Stijging vacatureaanbod symposium De Junior Kamer Zeeuws - Vlaanderen organiseert sa men met oud-ondernemers Kar- lïe van de Vijver en Frans Rein- iers na het succes van twee voor gaande edities voor de derde keer het Symposium Bedrijfsopvol ging. Geïnteresseerden kunnen zich nu al aanmelden. Het evene ment, per traditie in het Terneu- zense Scheldetheater, vindt plaats op zaterdag 9 oktober. Onderne mers, die zich orienteren of op zoek zijn naar opvolging, wor den op het symposium in contact gebracht met jonge, ambitieuze starters. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Enkele tientallen goed lopende ondernemingen, opere rend in diverse branches en in grootte variërend van nul tot meer dan hon derd werknemers zijn binnen nu en enkele jaren op zoek naar opvolging en stellen zich op het symposium, in een besloten setting, graag voor aan potentiële opvolgers. Concreet zijn, na de succesvolle eerdere edities, in middels vijf ondernemingen over ge gaan in andere handen. Tijdens het komende event delen twee onderne mers hun ervaringen over het opvol gingstraject met de aanwezigen. Het doel van de bijeenkomst is dat uittre dende ondernemers en potentiële op volgers met elkaar in gesprek gaan om de mogelijkheden van bedrijfscon- tinuïteit te onderzoeken. Het sympo sium is er dus op gericht om contac ten te leggen. Onder het genot van een drankje en een bourgondisch Zeeuws- Vlaamse lunch wordt rede lijk snel duidelijk of er een klik is tus sen partijen. Is dat het geval, dan raakt het proces vervolgens in een stroom versnelling, met hopelijk een succes volle opvolging als resultaat. Het sym posium staat voor snuffelen aan el kaar. speeddating en met elkaar in ge sprek gaan tijdens het netwerken. Zo kunnen er interessante matches ont staan tussen uittredende ondernemers en potentiële opvolgers. De Junior Kamer faciliteert dit proces", aldus Annemarie de Deckere, voorzitter van de commissie bedrijfsopvolging van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaan- Annemariè de Deckere: 'Met elkaar in gesprek.' Foto: Herik van de Voorde minaliteit, prima voorzieningen ni veau en een bourgondische levens stijl, waardoor het naast prettig zaken doen, ook nog eens prima toeven is. Dat klinkt bijna te goed voor woor den. Dat is het ook, want er is uiter aard ook iets dat Zeeuws-Vlaanderen niet heeft: files." Het interessante van het symposium voor de uittredende ondernemer ligt met name in de breedte van de groep kandidaat opvol- gers. Zo melden zich niet alleen kandidaat kopers aan die per direct een onderne ming willen overnemen maar ook jonge ambitieuze personen die bin nen nu en enkele jaren op eigen (on- dernemers)benen willen staan. Zo wordt het mogelijk gemaakt om op een respectvolle en duurzame manier te bouwen aan een bedrijfopvolging op de korte of middenlange termijn. ,,Een slechte tijd om een bedrijf over te nemen? Nee, juist onder de huidi ge omstandigheden kan een bedrijfs- overdracht interessant zijn. Er zijn al lerlei modussen mogelijk, bijvoor beeld een setting waarbij een oud-on dernemer nog enige tijd blijft mee werken om zijn opvolger wegwijs te maken. Wellicht kan de (potentiële) opvolger eerst in loondienst enkele ja ren ervaring opdoen, hetgeen stabili teit en continuïteit ten goede kan ko men. Soms heeft men voorkeur voor een bepaalde sector, maar er zijn ook mensen die zich breed oriënteren om dat ze gaan voor het ondernemer schap en een eigen toko willen run nen. De Junior Kamer wil het bestaande ondernemersklimaat behouden en waar mogelijk verder uitbouwen. Zeeuws-Vlaanderen heeft vele mooie bedrijven die niet weg mogen vloeien. Steeds meer ondernemende mensen ontdekken het unieke karak ter van de streek. Deze regio ligt centraal tussen Rotter dam, Breda, Antwerpen en Gent. Daar staan veel mensen in eerste in stantie niet bij stil. Je kunt er door de lage huizenprijzen een maatje groter wonen, er zijn volop recreatie moge lijkheden, veel grote steden liggen na bij en er is een gezonde bedrijvig heid. De streek biedt volop mogelijk heden voor ambitieuze ondernemers. Juist nu zijn er volop kansen om in te stappen in een goed renderende on derneming en die op de korte of mid dellange termijn over te nemen. Tij dens het symposium Bedrijfsopvol ging kunnen daarvoor de eerste con tacten worden gelegd," vertelt Anne marie de Deckere, in het dagelijks le ven manager Verkoop en Service van Rabobank Terneuzen- Sas van Gent. Aanmelden De bijeenkomsten zijn besloten en al leen bedoeld voor ondernemers die een onderneming willen overdragen of overnemen. Kandidaat opvolgers en kandidaat bedrijven kunnen zich nu al aanmelden via de website www .jkinbedrijf.nl. Uiteraard is er ook de mogelijkheid voor Zeeuws-Vlaamse ondernemers om vrijblijvend contact op te nemen met oud-ondernemer Karlie van de Vijver (06-531856 42) of voor toe komstige opvolgen met JK—lid Anne marie de Deckere (06-100 905 67). Het aantal vacatures nam af gelopen maand aanzienlijk toe, zo blijkt uit de Monster Em ployment Index - de maandelijk se onafhankelijke barometer van de online arbeidsmarkt. MIDDELBURG - De Index steeg met 7 punten naar een niveau van 95 punten; een stijging van 8 procent. 'Het aantal vacatures nam het sterkst toe in de productiesector. In nagenoeg alle sectoren steeg het va catureaanbod. In zeven rectoren staat de Index life middels hoger dan een jaar geleden. De groei is het grootst in de sectoren die traditioneel als eerste profiteren van economisch herstel, de productie sector steeg met 19 punten het sterkst, ook de sector transport lo gistiek steeg aanzienlijk (+17), hier ligt de Index inmiddels 10 procent ho ger dan vorig. Andere sectoren die een toename la- ,ten zien zijn de gezondheidszorg (+10), horecatoerisme (+9), de pu blieke sector (+6), landbouw visse rij (+6), financiële dienstverlening (+5) en sales (+5). De sector research development is met 1 punt gedaald naar een niveau van 87 punten, maar blijft op jaarbasis nog steeds de snelst groeiende sector (26 procent). Het vacatureaanbod in de IT sector is sinds maart onveranderd. deren. DeJK is een trainingsorganisa tie van jonge ondernemende mensen tot veertig jaar. DeJK Zeeuws-Vlaan deren zet zich in om het onderne mersklimaat in de regio te stimuleren. Naast Annemarie zetelen in de com missie Bedrijfsopvolging: Paul Bou- man, Koen Verhagen, Anne-Douwe van der Zee en Frank Abbeel. Grote steden „Zeeuws-Vlaanderen biedt uitsteken de kansen voor ondernemers. Grote steden als Antwerpen en Gent liggen op een steenworp afstand, Vliegveld Za ven tem is voor de mees ten binnen een uur aan te rijden en geen enkele regio in Nederland ligt dichter bij Pa rijs. De regio kenmerkt zich verder door de lage woningprijzen, lage cri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 145