Missie: betrokkenheid Drie Zeeuwen in Innovatie top 100 De Column O U pas begonnen Snurken fl 02 Shirley Van Hove: 'Ik wilch' niet meer afhankelijk zijn van een tijdelijk contract.' Shirley van Hove waagde bijna twee jaar geleden de sprong in het diepe en startte haar eigen adviesbureau Reander, gespecialiseerd in arbeidsdeskundig advies en re-integratie. „De reden om voor me zelf te beginnen was dat ik inmiddels toe was aan mijn zesde tijdelijke contract. Daar wilde ik niet meer van afhankelijk zijn. Ik dacht: 'ik kan wel een gokje wagen' door Henk van de Voorde „Kort na de start van mijn bedrijf werd ik een half jaar ingeleend bij UWV Tilburg als arbeidsdeskundige, dat was een goed begin. Hoewel ik al tijd wel banen heb gehad met veel ei gen regelruimte, bijvoorbeeld als per soneelsfunctionaris bij de Stichting Tragel, heb je met een eigen bedrijf meer vrijheid. Als zelfstandige kun je eens een dagdeel zeggen: 'nu werk ik even niet', maar dan is er wel een ver schuiving naar de avonduren en de weekends. Daarnaast is het ook leuk om je eigen werk binnen te halen en op meerdere fronten te opereren. Re- ander is actief op het gebied van ar beidsdeskundig advies, re-integratie begeleiding en jobcoaching. Je bent er eigenlijk altijd mee bezig. In het be gin komt er veel op je af met andere zaken dan je corebusiness zoals het maken van een logo en visitekaartjes, een website bouwen, acquisitie en boekhouding. Dat heb ik wel een beetje onderschat, vandaar dat ik wat onvoorbereid ben gestart", aldus Shirley Van Hove. 'Als arbeidsdeskundige verricht ik met name arbeidsmogelijkhedenon- derzoeken in het kader van de wet Verbetering Poortwachter voor MKB en arbodiensten. De mogelijkheden van een arbeidsongeschikte werkne mer om terug te keren in het arbeids proces worden hierin onderzocht. In het kader van de zogenaamde 'Wa- jong-advies vouchers' start ik in sa menwerking met Adviesbureau Brou wers binnenkort voor Zuidwester voor Werk met onderzoeken naar de mogelijkheden voor bedrijven om mensen met een Wajong-achter- grond in dienst te nemen. Het is een landelijke pilot die de deelname van deze doelgroep op de arbeidsmarkt moet stimuleren. Rond de eeuwwisseling veranderde ze van werkgever. „Het P&O werk werd me te oppervlakkig. Ik wilde wat meer betrokkenheid, waarop ik de overstap heb gemaakt naar re-inte- gratiewerk. Na anderhalfjaar bij Klik Terneuzen werd ik re-integratiecon sulent en later arbeidsdeskundige bij Dethon. Mensen met een grotere af stand tot de arbeidsmarkt hebben ook als zelfstandig ondernemer mijn bij zondere interesse. Daar ligt mijn grootste affiniteit. Ik vind het leuk Naam: Shirley Van Hove (47) Woonplaats: St.-Jansteen Bedrijf: Reander Begonnen: 1 september 2008 Meevaller: goed in het werk Tegenvaller: de tijd die je steekt in andere zaken dan je core business Drie Zeeuwse bedrijven prijken in de top 100 van innovatieve be drijven in Nederland. Dat zijn NuFormer Digital Media uit Zie- rikzee (21), Medisch Weiness Center Zeeland uit Goes samen met Fi- neline Tattoo Studio in Middelburg (68) en Traas Ongediertebestrij- ding uit 's Gravenpolder (94). Het meest innovatieve bedrijf van ons land komt dit jaar uit West-Brabant: Synbra Technology (Et- ten-Leur). door Ron Gregoor ZIERIKZEE - West- Brabant deed het dit jaar trouwens erg goed, vier bedrijven staan in de top 10. Naast Synbra zijn dat Ecotax Beveiligings techniek uit Willemstad (4), Power Research Electronics uit Oosterhout (5) en Waterblock uit Zundert (10). Ieder jaar presenteren Syntens, inno vatienetwerk voor ondernemers, het ondememersmagazine bizz en NL Octrooicentrum de innovatie top 100. De innovaties van de Zeeuwse bedrijven zijn zeer uiteenlopend. Nu Former Digital Media maakt spectacu laire projecties op gebouwen. Met grote 3D- projecties op gebouwen be dacht NuFormer, een multimediabu- reau.dat is gespecialiseerd in het ont wikkelen van corporate videoproduc ties, animaties en internetprojecten. De projecties worden gemaakt op ba sis van zogeheten video mapping en zijn aangepast aan de architectuur van een gebouw. Fineline Tattoo Studio en Medisch Weiness Center Zeeland ontwikkel den samen een medische tatoeage om wat extra's te bieden. Juist bij de ze doelgroep komt vaak veel meer kij ken dan puur begeleiden naar werk. De thuissituatie kan bijvoorbeeld ook belemmerend zijn of mensen spreken onvoldoende Nederlands. Tegelijker tijd worden indien nodig ook partner of gezin en eventuele hulp- en zorg verleningsinstanties bij het traject be trokken. Dat probeer je mee te ne men in je begeleiding anders lukt de weg naar werk niet of wordt er niet in geslaagd om gevonden werk te vol te houden. Jobcoaching kan worden ingezet om gevonden werk te behou den. De missie van ReAnder is om vanuit een menselijke betrokkenheid, op een resultaatgerichte en no-nonsense wijze, invulling te geven aan een tra ject, waarbij een persoonlijk gezicht en maatwerk voorop staan. „Ik vind het belangrijk om groot te zijn door klein te blijven. Per 1 janua ri ben ik uitgebreid tot Vof en is een samenwerkende partner toegevoegd die zich richt op trajecten naar werk en jobcoaching. Als 'kleintje' in de markt moetje sowieso wel samenwer ken met andere partijen zoals met be drijven als Voreaz en Mobiliteit.s Cen trum Zeeland en andere collega's'" legt Shirley Van Hove uit. Ze leidt haar bedrijf met een maatschappelijke betrokkenheid. Ze heeft dan ook ja renlang ervaring in het 'mensen'werk want voordat ze zich ging richten op achtereenvolgens personeelszaken, re-integratie en arbeidsdeskundig ad vies was ze werkzaam in de zorg als Z-verpleegkundige. waarmee littekens onzichtbaar ge maakt kunnen worden. Littekens on zichtbaar maken met tatoeages. In Middelburg doen ze aan esthetische verbeteringen van mensen met litte kenweefsel, wijnvlekken, brandwon den en vrouwen waarvan één of bei de borsten zijn afgezet. En Traas ongediertebestrijding ont wikkelde de Multi- Catch-Bin, een vuilnisbak en ongediertebestrijder in één. De Lulti- catch- bin slaat drie vliegen in één klap: het opvangen van afval, het bestrijden van ratten en het doden van ratten. Sinds een paar weken ben ik er achter dat ik lang niet de enige Nederlander ben die snurk. Mijn naaste omgeving heeft me jarenlang als een pa ria behandeld, tenminste in die uren dat ik sliep. Sinds kort hoor ik om me heen alleen maar mannen met dezelfde kwaal. Zo zat ik laatst te keuvelen met mijn adjunct- hoofdredacteur en wat blijkt: ook hij snurkt. 'Maakt jouw vrouw ook zo'n stampei', wilde ik weten. Nee dus, ze is er zo langzamer hand aan gewend, ze slaapt er doorheen. Zoals je ook went aan het geluid van vrachtwagens als je naast de A16 woont. Pas als hij niet snurkt, zijn adem dus in houdt, wordt ze wakker. Al jaren vlucht mijn familie voor mijn nachtelijke escapa des. Het schijnt vreselijk te zijn, het lijkt wel of er con stant een helikopter boven ons huis hangt. Als de buur mannen van nummer 2 en 167 tegen elkaar klagen dat ze niet kunnen slapen omdat de motorclub een nachtelijke toer door de straat houdt, gro te kans dat het mijn gesnurk is. Denk nou niet dat ik niet ge probeerd heb om daarvan af te komen. Ik heb allerlei appa raatjes in mijn neus en keel ge had, pilletjes en drankjes ge slikt, niets helpt. Ik ben zelfs bij de KNO- arts geweest om dat ik hoorde dat die je huig eruit kan halen, waardoor je verder geluidloos de nacht door komt. De man had me onderzocht en voorgesteld die huig er inderdaad uit te halen. 'Dat is wel pijnlijk', waarschuwde hij, ik had het er graag voor over. Ik maakte een afspraak, had de goede man al de hand geschud, maar in de deuropening hield hij me nog even staande. 'O ja, nog een ding. Als je bent geopereerd, kan je de R niet meer uitspreken. Maar dat zal toch geen probleem zijn?' o 'de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Geerings Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Marcel Schreur Ad van Meel Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Rrrrron Grrrregoorrrrrr Reacties kunt u sturen naar: R. r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 142